AV - antispam

nikodim:
Da li neko ima predlog antivirusa sa integrisanim antispamom za Microsoft Exchange Server 2003?
Ne znam kako se ponaša integrisan sa Exchange Serverom, ali NOD32 se jako dobro pokazao u sprezi sa nekim drugim mail serverima (uključujući i Lotus Domino) i firewallovima. Ukoliko je integracija i sa Exchangeom na zadovoljavajućem nivou - moja preporuka.
 
Jesi li probao na Exchange org. svojevremeno sam pregledavao, mislim da ce ti pomoci donekle.
Mislim da i Kaspersky nudi neki svoj software, mada meni bas nisu ni toliko primamljivi, zato sam ih preskochio.

PS: Sta je sa ISA-ijom. nebi bilo lose i nju da uposlis u rad, naravno ukoliko novac ne predstavlja problem.
 
The Legolas:
Jesi li probao na Exchange org. svojevremeno sam pregledavao, mislim da ce ti pomoci donekle.
Mislim da i Kaspersky nudi neki svoj software, mada meni bas nisu ni toliko primamljivi, zato sam ih preskochio.

PS: Sta je sa ISA-ijom. nebi bilo lose i nju da uposlis u rad, naravno ukoliko novac ne predstavlja problem.


Ne koristimo ISU, za to sluze Linux firewall-i... mnogo jeftinije resenje. :D Naravno, ni upola funkcionalno kao ISA ali radi. Mada... ISA te ne moze zastitit od virusa... pa ni od spam-a.

Kaspersky... na njih nisam ni pomislio u samom startu... ne volim taj AV i nemam nimalo lepo misljenje o njemu. Cak i da je besplatan, dobro bih se zamislio pre nego sto bih njega "natakario" na server.
Zato i trazim pomoc... Mada, sada gleda ovaj TrendMicro, deluje primamljivo... sve na jednom mestu...
 
Linux je chudo. ;)

Sto se tiche ISA-ije. Pa zavisi, donekle i moze ukoliko konfigurises (kako treba ISU-iju), sve se da napraviti, ali kao sto vidimo niko nije lud da baca pare, u koje spadam i ja.

Gledas trend micro, pa donekle je i dobar, sudeci po onome sta on nudi, iskreno u praksi se nisam susretao sa njim tako da dublje nemogu da ti pomognem, ali ko zna mozda ces ti moci nama, i naravno javiti nam posle kakvi su utisci. Takodje imas nove sveze vesti o novim spam-ovima koji kruze, pa baci pogled.
 
Inache exchange.org je jako dobar. Nacices puno toga sto ce ti trebati a nisi znao da to postoji ili obratno. Sve u svemu ovo je sve ono sto ti je potrebno za dalji rad, i dosta ce ti koristiti.
 
bojan p:
Ne, nema antispam, izvini. Mada, ako me sećanje dobro služi Exchange (kao i neki drugi mail serveri) ima u sebi neke antispam funkcije.


Ma OK, nema potrebe da mi se izvinjavas. ;)
Inace sto se NOD-a tice, radio sam sa Corporate verzijom... kada se fino podesi lepo odraduje posao, ali dok je setujes... ima da pobelis...
 
The Legolas:
Inache exchange.org je jako dobar. Nacices puno toga sto ce ti trebati a nisi znao da to postoji ili obratno. Sve u svemu ovo je sve ono sto ti je potrebno za dalji rad, i dosta ce ti koristiti.

Ima dobra tabela antispam softvera... mada... razmisljam o istom proizvodu, kako AV-a tako i antispama... zbog kompatibilnosti a i zbog cene.
Sta god da uradim, mada imam dosta vremena i beckup server za testiranje, ispisacu ovde... Ako neko bude u dilemi... mozda pomogne.
A do tada... juris na WEB i naravno... tipkanje.
 
nikodim:
Ma OK, nema potrebe da mi se izvinjavas. ;)
Inace sto se NOD-a tice, radio sam sa Corporate verzijom... kada se fino podesi lepo odraduje posao, ali dok je setujes... ima da pobelis...
Hm, obično programi pripadaju jednoj od dve kategorije: prva koju si pomenuo i ona druga "setuje se lako ne radi nikako". :)
Imaš i sam iskustva sa NOD32, pa ne znam šta onda mogu da dodam na tu temu, ali očigledno da ne ispunjava zahteve, jer u sebi ne sadrži antispam.
 
Konacna odluka... definitivno Trend Micro... sjajan softver koji je danas "stavljen na noge" i koji za sada radi savrseno.
Ako neko bude bio u dilemi... toplo preporucujem pomenuti AV. Odlicna setovanja, opsirna i veoma precizna statistika, lagan za rad i konfiguraciju... drugim recima... za sada deluje savrseno.
Videcu sutra da napravim par print screenova i okacim ih ovde. Tek da vidite koji su tranutno najzastupljeniji virusi koji se razmenjuju putem poste.
Zanimljivo, za samo 2-3 sata rada, prijavio je preko 400 virusa koji su stigli kao prilozene datoteke na mail server koji ima malo manje od 10 000 korisnika. Strasno...
Dakle, preporuka za administratore i inzinjere... Trend Micro.
 
Maaa joook... dosadan je i "alav"... ovaj softver zavrsava posao savrseno dobro... Radi kao zmaj, prezadovoljan sam. Cak sam raspolozen da posle isteka 30 dana promotivnog perioda platim licencu... stvarno je dobar.
 
Kako se ponasa u radu.... Pa mnogo trazis... to su procesi koji se odvijaju u pozadini, ja ne mogu videti kako se ponasa, niti me zanima. Ono sto mi je bitno jeste da odraduje posao kako bi trebalo, a odraduje...
Kasnije cu postaviti sliciu... za to mi je potreban VPN, a kada ga podignem ne mogu na net sa ovog compa. ;)
Kasnije cu je "natakariti", bez brige...
 
Ovo su statistike generisane za tri dana. Dakle nisu resetovane a nisu ni previse stare. Cisto da vidis kako funkcionise "spoljni" svet, ono sto kucni korisnik ne moze da vidi i nije mu dostupno. To je dakle spam..

new1zb2.jpg



A sto se virusa tice... statistike su generisane u istom intervalu...

new2pb6.jpg



To je to... cisto malo statistike, to daje osecaj haosa od kog bi se trebalo zastititi. :|
 
nikodim:
Kako se ponasa u radu.... Pa mnogo trazis...

Mislio sam ovako, bukvalno kako se ponasa u radu. Zasto mnogo trazim ? Pa ko ti je pomogao da nadjes takav program. Nemoj tako da se ponasas, sledeci put malo ko ce ti izaci u susret takvim stavom. Inache dobra zavrsava posao? Nisam se prevario?

I naravno, web i tipkanje...
Pisemo se drugar.
 
A kako si mi pomogao?
Da mi nisi mozda instalirao Av na serveru, ili si mi nasao kopiju programa ili si mi prilozio ocena i licno iskustvo...? Nista od toga...

A kako radi... pa radi, za sada OK, ostalo je da ispratim sta se desava sa spamom i da mu temeljnije konfigurisem antispam zastitu. A da radi, razbija... update nekliko puta dnevno, od liste spam domena, preko AV i pusti masti na volju. Stvarno su ga opravili za medalju. A koliko se secam i hotmail ga koristi.

Dobro zavrsava posao... pa imas li pojma o cemu je rec?
Pitanje je sta trazis od jednog takvog softvera. Ja sam, da budem iskren, dosta sati proveo jureci dovoljno dobru kombinaciju koja bi mi odradila sve sto zelim. Naravno, bitno je znati sta zelis. Ako te pitam da li su ti cipele udobne, svakako to ne znaci da ce i meni biti OK samo zato sto ih ti hvalis. Kapiras li o cemu ti pricam...
 

Back
Top