Izbor kutije za woofer

malisa83

Početnik
Poruka
23
Zna li neko kakvi su Sony-jevi 5.1 sistemi? Ako neko ima iskustva sa istim, neka mi nesto kaze o njima jer sam veoma "zagrejan" da ih kupim!
 

Prilozi

  • SA-VE525.jpg
    SA-VE525.jpg
    5,8 KB · Pregleda: 23
Ranije bi se svako nasmijao na pomen veze Sony-zvučnici. Pravili su ih reda radi, nešto ne vidim da ih preporučuju ni sada u stručnim časopisima, ima sigurno i nešto solidnije, ali sam ubijeđen da je cijena previsoka za kvalitet.
 
Naravno, opshte je poznato da je Sony - Mercedes u svojim oblastima.
Skoro za sve proizvode se moze reci da su prvi po kvalitetu ili bar u prvih 3-5.
Lichno, ne bih kupio Sony zvuchnike, ali sve ostalo bi bilo Sony.

Setite se ko je napravio najbolju konzolu za video igre na planeti...
 
Ne znam bas... Sony je nekako uvek tu ali nikad kada je prica o necem stvarno dobrom. Dobro - konzole, moja cerka igra igre na Sony konzoli ali zvucnici, pojacala... Koji HI - FI zaludjenik se kune u nekog Sony - ja? Cak ni slusalice nisam nasao da me oduseve. Dobro, firma zna sta radi i u kojim sferama se krece. Jedino televizore cenim, ostalo - slabo. Uvek imam bolju soluciju.
 
To za HI - FI stoji.
Ali sve te razlike su prosechnom korisniku [kojih ima najvishe] skoro iste.
Razlike mogu da primete profesionalci i pravi ljubitelji.
Ja licno ne spadam ni u jedno. No, opet ne bih kupio sony zvuchnike.
 
Uh, ja sam malo komplikovan covek kada je takva prica u pitanju. Nemoguce je reci tek - tako, valjalo bi cuti pojacalo nekoliko dana pa onda eksperimentisati... Bitna je i prostorija kao i zeljena jacina ( ocekivana ) slusanja. Elektrostatici su preskupi ( mada je dalekoistocna ponuda zadnjih godina drasticno oborila cenu ) ali su i moji favoriti. Navedi sta ocekujes od te kombinacije, uslovi slusanja muzike, sve sto ti padne na pamet.
 
Onako te pitam, trenutno nisam u mogucnosti da neshto biram a kad bih mogao prvo bih kupio neki kvalitetni cd plejer [mozda sony :lol:] pa onda bi bio problem gde da nabavim kvalitetne [produkcijski] diskove tj originalna izdanja a ne neka sranya koja se shtancuju kojekuda.
Imao sam priliku da slusham neke test diskove kod poznanika, drugara, na [mislim] kvadralovim zvuchnicima i lampashom koji je pravio njegov cale. Iako nezagrejano sa sve onim shumicem u pozadini koji se postepeno gubio, utisak je bio fenomenalan, ali, car je diskove placao po dvadesetak i kusur eura... i jedva ih nabavljao.
 
Sto se tice izbora opreme za slusanje, najbolje je eksperimentom doci do zeljenog rezultata. Slusanje muzike je subjektivna stvar, ne mogu ti tek - tako reci sta da uzmes. U kombinaciju ulaze i kablovi do zvucnika i jos mnogo drugih stvari, da ne davim.
Sto se tice Mp3 muzike narezane kao wave: Jednom osakacen snimak komrimovanjem u Mp3 vise nikad nece biti onaj stari ponovnim vracanjem u wave.
Ne kupujem muziku na kompakt diskovima nikada ( osim izdanja koja nemam na plocama a i njih sam kupio davno ) tako da ti ne mogu reci gde da kupis kvalitetan CD. Moj drug je narucivao iz inostranstva i mogu ti reci da je razlika velika. Nekad sam naletao na diskove koji su kopirani direktno sa originala i samo njima sam bio donekle zadovoljan. Raspitaj se kod ljudi koji ih kupuju a koji imaju strozije kriterijume sto se tice kvaliteta. Steta je bacati pare na lose snimke.
 
pa uopste nije pitanje sta je kvalitet ili cime ce mo se hvaliti pa imam i ja lampu imam i originalnih cd-ova koji zaista sviraju u punom sjaju doduse nisu kao vinil ali i nisu kao pirati cinimi se da je gore navedeni pitao koje zvucne kutije da pazari ako se nevaram te se (umoljavaju) doticni da nemere svoje sprave nego da posavetuju coveka
a sto se tice merenja crta je tu pa ko ima :?: :shock: nek izvoli nemojte samo da vam se smeje pola foruma posle kad vas cika ponizi pred prisutnima 8)
 
Sony zvucnici su po meni prosek kao i uopste marka Sony pa zato mogu da ti pruze samo prosek u zadovoljstvu i kvalitetu.Ako nisi novcano ogranicen ipak se odluci za neke malo bolje marke kao Denon ili Bose,Takodje mislim da su i JBL i Magnat daleko bolji od Sony-a a nisu preterano skupi!Ipak ako do sad nisi imao neki kvalitetniji 5.1 i Sony ima lepo da ti vrsi posao! ;)
 
kao prvo pozdrav svim audiofilima, posto sam ja novi ovde a vidim da diskutujete oko pojacivaca cd-ova i zvucnickih kutija ja bi vrlo toplo preporucio, ako je u mogucnosti da nabavi vrlo retku seriju cd playera Philips compact cd player 303
model je vrlo star ali daje vrlo kvalitetan izvor zvuka
sto se tice zvucnika preporucujem trosistemski zvucnik ali prvenstvo dajem onim koji nemaju gumu na membrani,
opet moram reci i da su takvi zvucnici vrlo retki ali da su izuzetno kvalitetni,nesto iz starije serije Kef,
Pojacalo, to je veliki spektar, i tesko je naci odgovarajuce za sve muzicke pravce,
najbolje resenje je kit izrada ili samostalna gradnja, ona se najbolje isplati a delovi su relativno jeftini,
i jos nesto prilikom slusanja muzike obavezno skinite metalne poklopce sa komponenti,dobice te bar 50 % bolji kvalitet zvuka
prijatno i hvala na citanju.
 

Back
Top