B92 i snimci zlocina-kako objasnjavate?

Truman

Elita
Poruka
22.709
Za sve one koji smatraju ovu televiziju izdajnickom: Kako objasnjavate da je prva objavila traku na kome se vide zlocini nad Srbima vezano za Oluju i to ( kako hrvatski mediji navode ) bas tempirano na godisnjicu oluje? Da je to neka izdajnicka televizija sigurno ne bi objavili... Ne znam da li je ovo jos neko primetio jer me nije bilo na forumu jedno vrema, ali svejedno...
 
Како преносе данашње Новости, телевизија "Бања Лука" је тај снимак послала телевизији Б92. ТВ "Бања Лука" је то потврдила. Јасно је да је Б92 једноставно морала да објави снимак јер би у супротном дошла под удар целокупне јавности, дакле не само оног дела који већ зна о каквој је бедној медијској кући реч. Пошто би снимци свеједно изашли у јавност, Б92 није имала избора.
Оно што је интересантно је како познато "истраживачко новинарство" :D Б92, Бранкице Смрдић и остали неки пут сами не ископају неки снимак или причу о страдању Срба већ се може десити да објаве само ако им неко то донесе на ноге.
 
Али зато Б-92 није приказала снимак у оквиру операције Олуја где Алијин К-дант Атиф Дудаковић лично командује уз речи, спалити сва српска села...........већ само пренела изјаву А.Дудаковића дату пре приказивања истог снимка да злочина у Олуји није било нити су командне структуре то наређивале већ да су се придржавале Ж. конвенције,.........а на снимку који је приказала РТС јасно се види и чује његово командовање..........
Па шта сада рећи.........ништа ко и увек......Бранкице нема, одмара се...........

Обавештајне службе на све стране, поседују снимке, и то разне, да ли је и какав договор међу њима, сазнаће неко иза нас...........

НВО ћуте, по обичају, српске жртве су у питању......
 
opanak:
Али зато није приказала снимак у оквиру операције Олуја где Алијин К-дант Атиф Дудаковић лично командује уз речи, спалити сва српска села............

наравно, јер сви злочини против Срба су индивидуални, непланирани, док су евентуални злочини које су извршили српски војници део плана злочестог Слободана Милошевића...
 
predmetni snimak sta u poslednjih nedelju dana vrte TV stanice kao spanske serije nije nikakav ekskluzivitet i nije prikazan izvorno a...uostalom snimak je prikazan na nekim srpskim stanicama u RS ohoho...kao i mnogi drugi....ako se misli da je emitovanje snimka na pomenutoj TV dobilo na nekom vecem znacaju i da je samim tim relevantniji,
to su nebuloze....uostalom razne NO u beogradu govore o snimku u rukavicama,sta je i razumljivo,za njihov eventualni angazman po tom pitanju "tanka" je tezga....
 
untouchable:
наравно, јер сви злочини против Срба су индивидуални, непланирани, док су евентуални злочини које су извршили српски војници део плана злочестог Слободана Милошевића...

Niti su zlocini koji si poceinjeni protiv Srba individualni i neplanirani i bez neposradnog uticaja hrvatskog odnosno bosnjacko-muslimanskog rukovodstva niti su zlocini Srba prema drugim narodina samo individualni i neplanirani i bez uticaja drzavnog rukovodstva citaj Milosevica,Karadzica i drugih.
Oluja je bila cisto ETNICKO CISCENJE a takodje ja mislim da je postojala i GENOCIDNA namera.
 
pilgrim_kg:
Ako mislis da ce neko od onih ljudi koji su b92 smatrali za izdajnicku, sada da promene misljenje...grdno se varas...bar ja mislim...
Izmislice tipa nesto...pala im gledanost, naterali ih Soros &co....leto,ili ko zna sta vec...

Pa zar 80% naroda ne tvrdi da je B92 prosrpska televizija? Pa dajte, sad ce da kazu da B92 nije rodoljubiva televizija... e svasta, pa da nije njih ko bi nas branio i ispirao nam mozak nasom nevinoscu :)
 
pilgrim_kg:
Ako mislis da ce neko od onih ljudi koji su b92 smatrali za izdajnicku, sada da promene misljenje...grdno se varas...bar ja mislim...
Izmislice tipa nesto...pala im gledanost, naterali ih Soros &co....leto,ili ko zna sta vec...

А, је л' ти сад жао што си ово написала? Мислим, обзиром на чињеницу да Б92 није имала избора, морала је приказати (иначе би испали последњи медијски слепци), а проблем је што су испали невиђено глупи и провидни (да не кажем "баш транспарентни"), јер је РТС приказао много више од снимка с Б92 (није да није пала цензура, а?), те хашки трибунал потражује снимак баш од РТС-а, а не од Б92...

Право питање - зашто су на Б92 приказани цензурисани снимци ?
 
Obersturmfuehrer:
mozda ljudi ne vole da gledaju klanje, rusenje i paljenje?
ja ne volim...

vidbudale9hz.gif
А, ко воли... Јеси ти нека 'тица...
 
Ja predlazem da se B-92 javno izvini svim cestitim Srbima(a i onima koji to nisu,ako je to moguce i pretpostaviti),rodoljubima i porodici ubijenog nesrecnika sa snimka,sto ga je objavila i obeca da nikada vise nece pustiti ni jedan snimak koji dokazuje bilo kakav zlocin nad Srbima,kako ne bi uzdrmali tezu malobrojnih pojedinaca(ali jako glasnih), da je to u stvari antisrpska televizija.
Kao kaznu za ovaj neodgovorni izgred uredjivacke politike,treba da ustupe jednocasovni termin ogorcenim,slucajno zalutalim,gledaocima,kako bi ovi mogli da iskazu sav svoj gnev i protest zbog ovog ispada.
Kad ne vredi,onda ne vredi.Nekima se ne moze udovoljiti.Cemu onda i nastojenje?!
Sarkastican sam,naravno,ali pisem u "brzom odgovoru",pa nema smajlija.
 
Truman:
Za sve one koji smatraju ovu televiziju izdajnickom: Kako objasnjavate da je prva objavila traku na kome se vide zlocini nad Srbima vezano za Oluju i to ( kako hrvatski mediji navode ) bas tempirano na godisnjicu oluje? Da je to neka izdajnicka televizija sigurno ne bi objavili... Ne znam da li je ovo jos neko primetio jer me nije bilo na forumu jedno vrema, ali svejedno...

http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=3424

Današnja "Politika" navodi i izjavu iz Haškjog tribunala:

Portparol Haškog tribunala Anton Nikiforov izjavio je Tanjugu:"Naši ljudi sada gledaju te snimke i moram priznati da do sada ništa tome slično nismo videli." Nikiforov je kazao da ga čudi što je televizija B92 prenela da snimci dolaze iz Haškog tribunala, jer, kako je rekao, Hag te snimke do sada nije imao.

Prema njegovim rečima problem snimaka je taj što se nikako ne mogu uklopiti ni u jedan predmet, odnosno proces koji se vodi u Haškom tribunalu. "Ne možemo uklopiti bilo kakav snimak u naše predmete. Taj snimak, iz onoga što sam čuo, izgleda da jasno prikazuje zločine, ali to mora biti u kontekstu odredjenog predmeta". Nikiforov smatra da se mora ustanoviti gde se zločin dogodio, ko je zapovedao jedinicom i da bi u tom slučaju trebalo da se sprovede istraga. "Nama je mandat istekao, ne možemo pokretati nove istrage i zalaziti u nove optužnice".

Kraj citata

Sad, ko je kriv?
Oni kojima je "istekao mandat" ili pasivnost dostavljanja dokaza?
 
untouchable:
Како преносе данашње Новости, телевизија "Бања Лука" је тај снимак послала телевизији Б92. ТВ "Бања Лука" је то потврдила. Јасно је да је Б92 једноставно морала да објави снимак јер би у супротном дошла под удар целокупне јавности, дакле не само оног дела који већ зна о каквој је бедној медијској кући реч. Пошто би снимци свеједно изашли у јавност, Б92 није имала избора.
Оно што је интересантно је како познато "истраживачко новинарство" :D Б92, Бранкице Смрдић и остали неки пут сами не ископају неки снимак или причу о страдању Срба већ се може десити да објаве само ако им неко то донесе на ноге.

to znachi samo jedno,
da TV Banja Luka jedini imala poverenja u B92!
 
besniris:
Sta vredi sto su objavljeni snimci kod nas i u RS kad niko od svetskih medija nije objavio nista o tome.Zato su mesec dana pustali snimke skorpiona na CNN,BBC,i ostalim zapadnim medijima.

jel to znachi da ako neko ne prikaze, nije se ni desilo?

meni se ne gadi neko ko prikaze zlochin
vec neko ko u ime etnichke skupine kojoj pripadam izvrshi isti, a posle mene treba da gledaju ko nekog talibana iz Zepe!

ako smo bili isti kao gospoda sa snima (emitovanog pre neki dan na B92) pa to je strashno!
a ispade da jesmo!

to mene brine

al :(
ja nisam pravoslavac
meni laganje smeta
vama ochigledno je vrlina...
 

Back
Top