Narodnjaci - note i akordi

jesu

imas narodne lire, pogledaj na www.akordi.co.yu, chini mis e da je ta adresa, uostalom raspitaj se malo sigurno ima neko tamo kod vas. znam da je stampana ranije jedna knjiga formata a5 sa oko 500 starih narodnih, uglavnom izvornih, a sad ima 2 formata a4 sa isto oko 500 pesama u svakoj i tu ima svacega

pogledaj i u prolazu ispod terazija sto vodi za balkansku (valjda nisam promasio ime ulice) tu sam kupio tri knjizice sa po 50 pesama - starogradske i poneka narodna, 100 dinara komad

moze da se nadje

mada se narodna i ne zapisuje nego se svira na uvo, otprilike, postoje neke ustaljene seme koje se koriste i to je to. ucenje akorada napamet je bacanje vremena. sta ako pevacu lezi iz c a ti znas iz es ? ebiga...

gore navedeno vazi za basiste i gitariste (ritam sekciju), za soliste mogu da se nabave note, raspitaj se po muzickoj skoli, prodji po kafanama pa smaraj muziku
 
ljudi kupio sam neki stari roland g600 koji cita samo fajlove sa flopija a tu stane samo 20pesama dali neko zna kako se pretvara midi u audio ili mp3 imam i cubase sx koji nudi tu opciju ali kad napravi novu traku - audio ispod midi fajla ona je prazna odnosno taj se pretvoreni fajl ne cuje a moze da se otvori i preko vinampa
 

Back
Top