posesivne mame

latica

Ističe se
Poruka
2.095
Eto recimo ja sa svojih malo godina vec imah iskustva sa istima. To su one zene silno "zaljubljene" u svoje sinove i zavisne od njih. I najvecim neprijateljem smatraju svaku zensku osobu u koju se njihov sin zaljubi, jer zaboga kako da dele mesto najvaznije zene u njegovom zivotu. Jer eto on ce se zaljubiti, ozeniti i ostaviti njih a sta ce one jadne. Mislim da svi znamo o cemu pricam. Razumem ja da je svaka majka pomalo posesivna i vezana za svoje dete, i da je tesko kada dece odlaze i udaljavaju se od njih ali zar je to opravdanje za podmetanja u stilu spanskih serija? Obe zene u njegovom zivotu imaju razlicitu ulogu i ima dovoljno mesta za svaku od njih.
 
Ma slažem se...Vjeruj mi svuda je tako...A žasto?!Možda se one plase da ce ostati same,ne znam...ali i ja sa svojih 15 god ne kontam da se udam ...Ali mrzim i ono u fazonu da djevojke 'nisu dovoljno dobre' za njihove sinove...
 
Nemam ta iskustva.
Majke mojih mladica (koje sam poznavala) su bile ql zene... jednu sam bas jako, jako zavolela... Neke nisam upoznala (jedna nije bila ziva, dve su zivele u drugim zemljama)...
Zapravo, sve su imale neke zajednicke crte, kad o tome razmislim. Bile su vitke, negovane zene, imale su neke hobije i bile onako... ne sasvim obicne mame/zene. Hm, nikad mi ranije ovo nije palo na pamet...:D
 
@Cupka@:
Ma slažem se...Vjeruj mi svuda je tako...A žasto?!Možda se one plase da ce ostati same,ne znam...ali i ja sa svojih 15 god ne kontam da se udam ...Ali mrzim i ono u fazonu da djevojke 'nisu dovoljno dobre' za njihove sinove...

:confused: Izvinjavam se za spam,ali da li si ti @Cupka - ona ista sto pise lepe price i sa kojom sam diskutovao jednom prilikom u vezi "zamaranja" ... ako jesi i ako imas 15!!! godina - definitivno povlacim sve svoje reci....
 
Ja imam ćerku, pa mislim da mi je lakše.Neću biti opaka svekrIva, već dobra tašta koja će da pusti decu da žive svoj život, i znam da im neću smetati, već pomagati, svakako ako oni to budu želeli! 8)
Nisam nikada dopuštala ni da se neko meša u moj život, pa ne bih uradila ni svom detetu ono što nisam sebi želela.:roll:
Ali, Astodita je jedna i neponovljiva! :-D
Jedva čekam zeta i unučiće, a biće ubrzo, akobogda?! ;) :arrow:
 
Nisam sigurna da li su gori "mamini sinovi" - oni koji samo slusaju svoju mamicu i rade onako kako majka kaze (imala sam kratku vezu - decka koji je u svojoj 37 godini stalno govorio: "u majke je najljepse" - debil !!!!!!!! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: ).
A sa druge strane postoje i tipovi koji sa svojim majkama nemaju nikakav odnos, svadjaju se i dernjaju na njih :twisted: , pa je stoga malo verovatno da ce sutra postovati svoje zene, kada njihove majke imaju ovakav tretman.
 
Joj, hvala bogu, nisam imala takav slucaj.Naprotiv, sa mamom pretposlednjeg decka sam se extra slagala, cak smo ga i napadale zajedno. Kuvale smo kafu i pusile cigare zajedno, a desavalo se i da je pozovem i pozalim se kad mi dodju ispiti. Zena je bila extra. Samo sto je kreten namerno okrenuo protiv mene kad smo raskinuli. Ko zna sta joj sve napricao.

Sto se tice takvih sinova...ima ih puno, samo neki to vesto kriju. Ali nazalost, ima slucajeva gde dodje i do razvoda braka zbog mamice :-( Kazem ja da se treba zahtevati ukidanje spanskih sapunica, ljudima dolaze svakakve ideje na pamet!
 
PLESsitnihDEMONA:
Ja ne poznajem svoju kevu.
Kako ne poznaje$? A ko ti je onda rekao: "Sine jedi, nemoj da kolabira$" .. neka voznja motorom i drug su bili u pitanju...

Elem. Ja ne poznajem ni jednog ortaka kome keva drvi oko izbora devojke i kome bi mogla da se ume$a u vezu i sl. Ni moja mi nikada rech nije prigovorila oko toga, a i da je htela normalno da bi je oterao u samu sebe :D hehe
Posesivne mame su danas u 2006. skoro pa virtuelna kategorija. Sa druge strane znam devojke koji imaju bolesne ocheve. Ono.. mora da se izrazgovara sa tobm pola sata, da vidi 'od kojih si kuca', a ima i takvih koji ne dozvoljavaju svojim cerkama da dovode mu$karce u kucu osim za rodjendane i slave
 
Tacno tako...ima ljubomornih oceva! ali da ne menjamo temu...???

JEtse retkost, ali veruj mi, postoje sinovi koji to vesto skrivaju...I da, ne govorimo mi o konsultaciji s mamom...to je cak mozda i dobrodoslo, nego o ljubomori..o mamama koje svakoj novoj devojci nalaze manu, a ustvari time ne zele da podele mesto sa njima... To je vec nesto malo bolesno. Normalan savet nikad nije na odmet.
 
Posesivne mame nisu virtualna kategorija, vec su se toliko izvestile da deluju skoro neopazeno!!! One vise ne drobe, ne gundjaju, ne prebacuju, vec koriste mnogo suptilnije, prefinjenije i delotvornije metode - tuzan pogled, prekoran osmeh, pokoji komentar tipa "bas je slatka, toliko je slatka, ali..." i vremenom postignu cilj!
 
cLick - OR - Die:
Posesivne mame su danas u 2006. skoro pa virtuelna kategorija. Sa druge strane znam devojke koji imaju bolesne ocheve.
He he, ovo se zove slepilo na jedno oko... Kad u ruci imas cekic, onda ti ceo svet lici na ekser... Ima ih bre na obe strane, Lorde Click...:D
 
Ма моја кева је кул...не прича ништа...само нешто генерално избегавам да је упознајем са цицама у старту...
...мало ми је глуп тај однос...мислим...сутра можда већ нећемо бити заједно...а она се ту уортачује са кевом...:roll:

...ал' ћу зато да будем опасан ћале (ако Бог да)...да нервирам овакве као Клик...:lol: Мислим ћале је ипак, ћале...заштита за ћеру и то...не може ту свако...:lol:
 
cLick - OR - Die:

Posesivne mame su danas u 2006. skoro pa virtuelna kategorija.

Grešiš i to opasno. Ne ogleda se posesivnost samo u izboru devojke, već u svakom mogućem (nepotrebnom) mešanju u život odraslog, formiranog muškarca i izbore koje on pravi. Primera radi:

ako za 15 dana napišem 7 tužbi za razvod braka i u 4 mi se svekrva pojavljuje kao jedan od razloga (ona kontroliše sina, postavlja se izmedju sina i snaje, pohvali sve što snaja uradi ali ona bi zaboga to ipak ovako ili onako..........). Znači, koliko je to .... nešto više od 50%. MOžda su ovo ipak drastični primeri za većinu prisutnih, jer nisu u braku ili još uvek ne pomišljaju na tako nešto. U svakom slučaju, razumem majke koje ne mogu da prihvate odrastanje svojih mezimaca, ali ne razumem edipovce.... mamine sinove..... njih se grozim i na kilometar ih prepoznam. Hvala mojoj mami što me je tome naučila.

Edipovci su mnogo veći problem za devojke od samih njihovih mama. Ipak kad je momak samosvestan lako može mamu držati na odstojanju i distanci u stvarima koje i ne treba da se nje tiču. Ali one pi*ke od sinova koji ni papirne maramice ne umeju da kupe bez mamica.... njih se treba čuvati. Jer zaboga, mama bolje zna koje su bolje: mirišljave ili obične. Sve bih njih ja postrojila.
 
plava_mala:
Stvarno ih ima.
Slucaj jedne koja mi je rekla "Znas on ce da zavrsi fakultet jos malo i za dve godine ce da se zeni". Ja sam odredila, a ti gledaj sta ces.


ta može samo da ti pofamfla... izvinjavam se na izrazu, ali mnogo poludim kad je ovakva tema u pitanju. Hvala bogu, ja nikad sa tim nisam imala problema, pa se ponekad prosto iznenadim zašto tako reagujem. uh
 
Malo je teško vama da sagledate neke stvari iz ugla roditelja, ali sve ovo vas čeka, pa jednog dana kad budete imali frku sa svojom decom, vratite se na ove komentare i podsetite se kako ste nekad mrzeli baš ono što sad radite. Neke stvari se nikad ne menjaju, majke sinova su posebna kategorija koja je meni lično bila neshvatljiva, dok me život nije nagradio sa dva sina, pa sad sebe zateknem kako se nerviram kad pate zbog svojih prvih ljubavi, i kako nekad imam neke glupe misli koje razumom moram da oteram i samoj sebi kažem ''Ne budi kreten i boleština, pusti decu neka se sama izbore u ovom svetu.''
 
Zato sam ja kevi odma dao nogu u startu, da ne zavlacim zenu tolike godine... da ne zivi u iluziji.
LM... mislim da su mnogo gore possesivne tate i njihove cerke. Zasto? Zato sto tate po pravilu imaju daleko tezu ruku i narav... i dok sinak moze da naraste ko govedo i da i caleta i kevu zajedno strpa pod istu misku, cera moze samo da sedne i place, osim ako nije neki ruski Ljudimla izrod.
 
E ja sam imala isto posla sa jednom takvom, dobro ajde i ja sam namcor pa me ljudi ne simpatishu, ali ova ga bas pretera, ali ne smetaju one nego si ti likovi debili sto to dopustaju, ko ih hebe, ja necu
 
Mislim da tu nije najveci problem u mama,vec u sinovima.Ako decko pokaze svojoj mami gde joj je mesto u zivotu,da joj do znanja da je voli,ali da je samostalan,onda i pored njene bezgranicne ljubavi,problema nema.A problem je nesto drugo.Tipovi koji imaju posesivne majke,oslanjau se na njih,i sve traze od njih(znaci one prakticno brinu o njima)sve dok se ne pojavi devojka u koju se zaljube.E onda dolazi do problema,jer mami nije jasno da sad odjednom treba da se povuce.Problem je u deci ,a ne roditeljima.
 
Ajzache, drkni josh jednu rimu debilnu i pashce shamaranje

13836.gif
 

Back
Top