Rucni rad

ja izradjujem nakit od fima,nakit od poludragog kamenja,dekupaz narukvice,kutijice,ramove za slike,tacne...platnene kesice sa lavandom,ukrasne jastucice,platnene torbe,krpene lutke,heklane carsave,male ukrasne kesice i sve sto vam treba.sijem,vezem,heklam,izradjujem nakit...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ја сву моју креативну инспирацију и вољу усмерим на производњу уникатних торби. Слободно пошаљите захтев и погледајте слике.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Za one koji prave nakit, evo grupe na forumu:
http://forum.krstarica.com/group.php?groupid=1160

Grupa je zamišljena kao razmena informacija, tutorijala i sl.
Poslednje što sam napravila, a što sledeći put mogu slikati u hodu za tutorijal (praviću ih još jer mi se sviđa):


576481_108192722685593_1900882720_n.jpg



:zimag:
 
Poslednja izmena od moderatora:
zasto na ovim prostorima nije zastupana sekcija "ruchni rad" tachnije (ovo naglashavam zbog nekih likova) "shivenje, heklanje & strikanje"

sve vise mladih vraca se tom trendu samim tim sto je doslo do boom-a


mislim da bi o tome mogli da razmislite heklanje kao i strikanje ali i sivenje je jako smirujuce i + sto mozgas jer stvaras nesto sam svojim rukama i preventivno se moze uracunati u smanjivanje stresa, + sto bi mogli da menjamo mustrice i da izlazhemo svoje radove ako chak negde zashkripi imamo se gde obratiti

ima te ovde sekciju vatanje leptira i ostalog a nemate to sto zene vole da rade

fala
 
Pletenje - novi trend među tinejdžerima

Dve trećine tinejdžera u Velikoj Britaniji smatra pletenje novim vidom zabave, pokazalo je istraživanje.

Kompanija "Toft Alpaca", podstaknuta novim istraživanjem o zainteresovanosti mladih za ručne radove, na tržište je izbacila setove za pletenje, kao i komplete gotovih ručnih radova. Setovi za početnike sadrže sve što je potrebno za izradu kreativnih pletenih odevnih predmeta. U kompletima gotovih ručnih radova nalaze se kape, grejači za noge i ruke, čarape i šalovi.

Svi proizvodi ove kompanije su 100 posto organskog porekla i ne sadrže veštačke boje. Iako se uz setove dobijaju i uputstva za upotrebu, postoje i YouTube tutorijali Pletenje za početnike.

copy paste sa yumama
 
Upravo vidim kolone tinejdžera koji napuštaju računare, idu da kupuju vunicu, nestašica vunice na tržištu...
cena raste, ovce poskupljuju... booom ekonomije :lol:

da ti kazem da sam prosle godine u radnji vuna bas videla jednu mladu devojku od svega 12-13 godina kojoj majka kupuje vunu koju ona bira jer hotje da istrika sebi sal po zelji

scenario se odigravao u heidelbergu

a dete i majka su NEMCI i tog dana sam dosta mladih videla

bice da je to roditelja
 
I guslanje, da se otvori podforum "guslanje, heklanje i tradicija", jer i najmnogoljudnija nacija (Kinezi) je imala gusle: Eh da imam krila sokolooova, strgo bih mu glavu sa rameeena, strgo bih je i bacio LAAAVU!
 
Poslednja izmena:
ja naucila heklat prije dvije godine, i bila odusevljena sta se svasta moze napraviti. to me opustalo, napravila sam dosta nekih trakica za kosu, torbu... ali vec godinu dana ni pogledala nisam konce ni iglu.
 

Back
Top