Rucni rad

I ja formiram cenu 1g /1 euro ali motive popunjavam skroz tankim koncem.Ovoj zeni dajem ispod cene ali ne mnogo ali mi odjednom uzima skoro sve sto stignem da uradim pa mi se isplati. Ponekad ona uradi traku i usije a ja samo popunjavam. Ona to dobro unovcava u Grckoj i na Kipru a posto mi odmah da kes na ruke isplati mi se da joj dam ispod cene. Kad ona ode u Grcku odsedne u nekom hotelu i ostane po mesec dana. Kako to ide nikad je nisam pitala ali se povezala sa nekim ljudima. Znam da puno puta ostavi robu u Grckoj pa proda sledeci put kad ode. Cesto dodje sa povecim narudjbinama i kaze mi tacno koje motice da radim.z:poz:

Odlicno si se snasla.Zasto popunjavas tankim koncem?Jel samo tako uradjen mozes da ga prodas? Ja radim koncem br 15 i traku i popunjavam. U nekima imam ubaceno platno sa punim vezom.Posto stavljam i sire trake meni se cini da kada bi punila tankim koncem to bi mnogo odudaralo jedno od drugog. Poentles koji sam ja prodala u Grckoj bio je okastog oblika, i cini mi se da im se takav oblik vise svidja od ostalih.Ja znam isto jednu zenu koja je iz Kraljeva, koja prodaje heklane stvari u Grckoj. Htela sam da joj dam poentles da mi proda ali ona mi je rekla da njoj bolje idu heklane stvari od tankog konca. Mozda je to ta ista zena, ova o kojoj ti ja govorim ima preko 60 godina i mislim da je radila u Magnohromu.Nisam rekla, da sam i ja iz Kraljeva ali da osam godina zivim u Nisu. Molim te reci mi sta ti mislis da li u Grckoj ona da poentles po radnjama ili ga sama prodaje pa zato ostane tako dugo jer joj treba ipak vremena? Puno pozdrava, ne znam da li radis jos nesto, ali mislim da i na poentlesu mozes super da zaradis. Samo nastavi!
 
Odlicno si se snasla.Zasto popunjavas tankim koncem?Jel samo tako uradjen mozes da ga prodas? Ja radim koncem br 15 i traku i popunjavam. U nekima imam ubaceno platno sa punim vezom.Posto stavljam i sire trake meni se cini da kada bi punila tankim koncem to bi mnogo odudaralo jedno od drugog. Poentles koji sam ja prodala u Grckoj bio je okastog oblika, i cini mi se da im se takav oblik vise svidja od ostalih.Ja znam isto jednu zenu koja je iz Kraljeva, koja prodaje heklane stvari u Grckoj. Htela sam da joj dam poentles da mi proda ali ona mi je rekla da njoj bolje idu heklane stvari od tankog konca. Mozda je to ta ista zena, ova o kojoj ti ja govorim ima preko 60 godina i mislim da je radila u Magnohromu.Nisam rekla, da sam i ja iz Kraljeva ali da osam godina zivim u Nisu. Molim te reci mi sta ti mislis da li u Grckoj ona da poentles po radnjama ili ga sama prodaje pa zato ostane tako dugo jer joj treba ipak vremena? Puno pozdrava, ne znam da li radis jos nesto, ali mislim da i na poentlesu mozes super da zaradis. Samo nastavi!

Draga Ana, popunjavam tankim koncem 30 ili 40 zato sto je tako lepse a i bolje mi se prodaje. Ova zena nije ta o kojoj ti pricas. Ta Mira iz Magnohroma o kojoj ti pricas me je zavrnula za silne poentlase u vrednosti od 500 tadasnjih maraka. Ja sam pre radila u Magnohromu ali sam ostala bez posla tako da sam nasla racunicu da dajem poentlas ispod cene. Zaradim mesecno oko 100 eura. Ova zena koja meni uzima radove isla je zajedno sa tom Mirom, ali stvarno ne znam kako prodaje robu. Raspitacu se malo posto ima dosta zena iz KV koje tamo idu. Pomoci cu ti ako zelis da ides i ti tako sto mogu da ti kazem sta tamo ima prodju.z:poz:
 
Draga Ana, popunjavam tankim koncem 30 ili 40 zato sto je tako lepse a i bolje mi se prodaje. Ova zena nije ta o kojoj ti pricas. Ta Mira iz Magnohroma o kojoj ti pricas me je zavrnula za silne poentlase u vrednosti od 500 tadasnjih maraka. Ja sam pre radila u Magnohromu ali sam ostala bez posla tako da sam nasla racunicu da dajem poentlas ispod cene. Zaradim mesecno oko 100 eura. Ova zena koja meni uzima radove isla je zajedno sa tom Mirom, ali stvarno ne znam kako prodaje robu. Raspitacu se malo posto ima dosta zena iz KV koje tamo idu. Pomoci cu ti ako zelis da ides i ti tako sto mogu da ti kazem sta tamo ima prodju.z:poz:

Hvala ti, zanima me sve u vezi toga.U poslednje vreme bas razmisljam da idem u Grcku i da pokusam da prodam. Ja trenutno imam gomilu poentlesa oko 5 kilograma, koji je savrseno uradjen, pedantno i koji je punjen razlicitim bodovima veoma gusto. U stvari dok sam ga radila ja nisam razmisljala o tome da ga prodajem pa sam ga radila sa strpljenjem i bez zurbe. Zene koje prodaju poentles obicno gledaju da rade bodove koji idu brze, naravno da bi sto pre zavrsile. Ja sam to radila nekoliko godina unazad dok mi je dete bilo bas malo i posto nije islo u obdaniste ja sam dosta vremena provodila kuci, tako da sam imala puno vremena.Sad razmisljam da otvorim nesto privatno, za to mi treba novac, pa sam se setila da bi bilo fenomenalno kad bih prodala poentles. Medjutim, sav taj uradjen poentles meni je popunjen koncem 15, koralom. Tebi treba zaista puno vremena da to ispunis tako tankim koncem! Ja sam prodala nekoliko komada na Tasosu pre dve godine, Grkinjama, i nisu mi pravile pitanje oko konca.Medjutim to je malo vremena, ja se preterano i ne trudim da prodam-ipak sam na moru samo deset dana ima i boljih stvari da se radi! Trenutno razmisljam da idem u Solun i da tamo nesto pokusam, ali jos uvek nisam smislila nacin na koji da ga prodajem.Ako budes nekada imala varijantu da se proda 5 kg poentlesa napisi mi, naravno dobijas procenat koji trazis! Puno pozdrava!
 
:zpozdrav:Pozdrav forumaši. Ako želite da vidite moje radove dok ih i ovde na krstaricu ne postavim možete to učiniti na ana forum/moj hobi/ tema: krpice trakice moji radovi. Za početak evo prekrivača od 352o trakica od 2cm širine.
 

Prilozi

  • P-žuto.teget 020.jpg
    P-žuto.teget 020.jpg
    58,9 KB · Pregleda: 46
@ Ana nis-Bilo bi mi jako drago kada biste poslali kontakt mail na moj mail jakic@arcor.de i poslali nekoliko slicica uzoraka vasih radova koje imate. Rekli koliko ukupno imate radova i vasu ukupnu cijenu. Rado bih otkupio sve sto je na prodaju. Hvala,S postovanjem Ivan.
 
Evo ja cu da pocnem. Povodom osmog marta u Nisu je odrzana izlozba rucnih radova. Slikano je mobilnim telefonom ali mislim da se lepo vidi pa da uzivamo zajedno.
 

Prilozi

  • Picture(2).jpg
    Picture(2).jpg
    33,3 KB · Pregleda: 44
  • Picture(3).jpg
    Picture(3).jpg
    32,4 KB · Pregleda: 50
  • Picture(22).jpg
    Picture(22).jpg
    37,7 KB · Pregleda: 47
  • Picture(26).jpg
    Picture(26).jpg
    23,5 KB · Pregleda: 48
  • Picture(28).jpg
    Picture(28).jpg
    33,3 KB · Pregleda: 36
Ima toga jos
 

Prilozi

  • Picture(31).jpg
    Picture(31).jpg
    34,3 KB · Pregleda: 16
  • Picture(33).jpg
    Picture(33).jpg
    32,8 KB · Pregleda: 14
  • Picture(35).jpg
    Picture(35).jpg
    29,3 KB · Pregleda: 21
  • Picture(37).jpg
    Picture(37).jpg
    40,2 KB · Pregleda: 19
  • Picture(39).jpg
    Picture(39).jpg
    24,7 KB · Pregleda: 16
ostatak cu sutra
 

Prilozi

  • Picture(40).jpg
    Picture(40).jpg
    39,9 KB · Pregleda: 35
  • Picture(41).jpg
    Picture(41).jpg
    27,1 KB · Pregleda: 30
  • Picture(42).jpg
    Picture(42).jpg
    43,1 KB · Pregleda: 29
  • Picture(43).jpg
    Picture(43).jpg
    52,8 KB · Pregleda: 30
  • Picture(44).jpg
    Picture(44).jpg
    26,4 KB · Pregleda: 29
Zna li neko gde moze da se kupi meka, velur koza ili bilo kakva koza treba mi u raznim bojama. Nemam pojma gde bih je pronasla, nisam iz Bg ali nije problem da dodjem ako je negde ima. Unapred hvala
 

Back
Top