Rucni rad

:dontunderstand:A bre sestre srpkinje radi li neka pačvork da malo razmenimo mišljenje o toj temi. Pozdravljam svaku vrstu ručnog rada ali ja sebe ne nalazim u štrikeraju u kom se do gotovog ....to već što se štrikenzi čeka danima e to me izludjuje a joj ako se pogreši pa kad se to para aaaa nesmen ni da mislim.....
 
Volim da heklam, pletem djempere i salove, a njevise volim da radim poentlas. Poentas je zabavan i nije dosadan zato sto se prvo heklaju take a posle se veze. Bas je zabavno i smiruje zivce. Pored svog ovog rucnog rada bavim se i duborezom..:)
Radim poentlas i hekleraj za lovu i neka zena mi nosi u GRCKU. Ako je neko zainteresovan moze da me kontaktira.
 
Poslednja izmena:
jel ume neko da mi objasni razliku izmedju pletenja, strikanja i heklanja?

Pletenje je kad se radi sa dve igle i vunicom (moze i pamuk i svila). Pletu se djemperi, carape, rukavice , kape itd. Heklanje je kada se radi sa jednom iglom onom kratkom sa kukicom na vrhu i uglavnom se heklaju stoljnaci i zavese. . U nekim krajevima je heklanje naziva kackanje. Nisam bas sigurna da li je strikanje u stvari heklanje ili pletenje.Strikanje je jedno od ova dva. Valjda si skontao sta je sta.:)
 
Pletenje je kad se radi sa dve igle i vunicom (moze i pamuk i svila). Pletu se djemperi, carape, rukavice , kape itd. Heklanje je kada se radi sa jednom iglom onom kratkom sa kukicom na vrhu i uglavnom se heklaju stoljnaci i zavese. . U nekim krajevima je heklanje naziva kackanje. Nisam bas sigurna da li je strikanje u stvari heklanje ili pletenje.Strikanje je jedno od ova dva. Valjda si skontao sta je sta.:)

U pravu si ....ja sam pogrešila :) a znam da pletem,
i heklam.
Štrikanje i pletenje je isto.
A volela bih da znam necanje.(ribarske mreže)
Mogla bih necati zavese.
Gledala sam kako žena neca...ide brzo.
Zna li neko necanje?
 
e pa evo da doprinesem temi
:)
mene je baka ucila da pletem i da vezem i da heklam i da sijem
i dok sam bila malo manja lepo sam to radila sada me stvarno mrzi. mada umem samo neke prostije stvari bez mnogo onih pregiba ili kako se to vec zove.
isto tako baba jednom nesto radila na mashini i ja kao ajde pusti mene ocu ja
i tako sam krenula da sijem neku torbicu od delova starih farmerki. super je to sve ali kad dodje do sivenja(rucno) sve mi se raspadne a kad probam na mashinu sve nesto krivo i bezveze tako da sam batalila.
a strava mi je da heklam oanko vunicom na neku iglu koja je slicna heklici ali malo veca. to je lakse nego sa koncem a lepse izgleda nego kad se plete sa one dve velike igle.
volela bi da imam malo vise vremena i strpljenja za takve stvari jer obicno kad krenem nesto iznerviram se i sve pobacam. nije to bas pohvalno al dobro:)
 
Pozdrav cure:cmok:,i mene je baka naučila plesti kao curicu ,heklati sam naučila što sa interneta ,što iz specijaliziranih časopisa..samo ,uvijek napravim istu grešku,ne kupim dovoljno konca za majicu ,taman nekako da ju završim i nema više takvog konca u tom jednom jedinom dućanu takve vrste u gradu :(((.Moram s vama podijeliti ove stranice ,mene su oduševile,doduše ,na ruskom je,ali čovjek sve razumije kad hoće :):rtfm:
www.crochet.korabel.net ,uživajte[/url] u gledanju:heart:
 
Poslednja izmena:
Kod nas u gradu na ulici prodaju stare projeve "Praktike" pa u njima nalazim seme i bodove za djempere. Obicno uzimam brojeve gde ima sema i bodova za poentlas:)
 
:rtfm:Upsss sve si napisala ono što i mene ubija. Gde i kako plasirati svoje rukotvorine. Dali ima neko ko može da nam pomogne u rešenju problema. Aman ljudi pomagajte ako boga znate.
 
:rtfm:Upsss sve si napisala ono što i mene ubija. Gde i kako plasirati svoje rukotvorine. Dali ima neko ko može da nam pomogne u rešenju problema. Aman ljudi pomagajte ako boga znate.

Moje poentlase prodajem jednoj zeni koja ih nosi u Grcku i tamo prodaje. Ja njoj prodajem po prilicno jeftino (ali mi daje kes na ruke, odmah) a posto ona tamo prodaje nije me briga. Zato ako nemas kome da prodas, posto su ukinute vize, skupi to sto si radila i idi u Grcku. Grci su izbirljivi i traze hekleraj od tankog konca. Posto ja znam sta se tamo prodaje ako budes htela da ides mogu da ti kazem sta da radis.:bye:
 
Moje poentlase prodajem jednoj zeni koja ih nosi u Grcku i tamo prodaje. Ja njoj prodajem po prilicno jeftino (ali mi daje kes na ruke, odmah) a posto ona tamo prodaje nije me briga. Zato ako nemas kome da prodas, posto su ukinute vize, skupi to sto si radila i idi u Grcku. Grci su izbirljivi i traze hekleraj od tankog konca. Posto ja znam sta se tamo prodaje ako budes htela da ides mogu da ti kazem sta da radis.:bye:

Hvala za ponudu ali ja nemogu da putujem jer mi je i pored svih tableta i koje kavih drugih stvari muka. Ja sam više za varijantu ako mogu poštom da pošaljem. Radim pačvork ako bi to moglo da bude zanimljivo grcima tu sam daću po najnižim mogućim cenama samo da ide. Pozdrav
 
:strika:Imam jednu želju malu a to je da nadjem "dušice" koje se bave ručnim radom da se udružimo i da počnemo svoje radove da prodajemo. Prvo da osmislimo strategiju razradimo plan i da radimo. Ako ima još neko ko je zainteresovan ima neku ideju, volju, želju....udružimo se
 
:strika:Imam jednu želju malu a to je da nadjem "dušice" koje se bave ručnim radom da se udružimo i da počnemo svoje radove da prodajemo. Prvo da osmislimo strategiju razradimo plan i da radimo. Ako ima još neko ko je zainteresovan ima neku ideju, volju, želju....udružimo se
Zdravo cecana, ja cu rado da ti ispunim deo zelje sto se tice druzenja i razmene iskustva ali nemam radove za prodaju posto nemam puno vremena za rad ali obozavam rucne radove. Pogledaj moj album slatka tajna 2 i videces sta i kako ja radim.z:)
 
:strika:Imam jednu želju malu a to je da nadjem "dušice" koje se bave ručnim radom da se udružimo i da počnemo svoje radove da prodajemo. Prvo da osmislimo strategiju razradimo plan i da radimo. Ako ima još neko ko je zainteresovan ima neku ideju, volju, želju....udružimo se

Pridruzila bih se rado tom udruzenju samo nemam nikakvu ideju kako bi to udruzenje moglo da funkcionise kad smo u razlicitim gradovima. U svakom slucaju stojim vam na raspolaganju.:zpozdrav:
 
:zpozdrav:Ja i kompjuter smo dva sveta tako da ja imam problem (za sad jer sam od skoro nabavila ovu stvarčicu) da ubacim svoje slike kako bih vam pokazala šta ja to radim a tek da nadjem nešto a joj...gde me nadje AndjoN. Tako bih rado da pogledam sve što si radila ali neznam. Bacila sam se na traženje po komšiluku ko ima vremena i ko hoce da mi to nadje. Necu se smiriti dok to ne isčačkam. Pozdrav
 
:zpozdrav:Ja i kompjuter smo dva sveta tako da ja imam problem (za sad jer sam od skoro nabavila ovu stvarčicu) da ubacim svoje slike kako bih vam pokazala šta ja to radim a tek da nadjem nešto a joj...gde me nadje AndjoN. Tako bih rado da pogledam sve što si radila ali neznam. Bacila sam se na traženje po komšiluku ko ima vremena i ko hoce da mi to nadje. Necu se smiriti dok to ne isčačkam. Pozdrav

Klikni misem na moje ime gde je moja poruka, pojavice ti se vise opcija, izaberi opciju pogledaj javni profil , klikni misem-kada dodjes tu dalje ce da ti bude jasno
 
Znam da strikam i rucno i na masinu,znam da heklam,vezem,sijem ali sve uradjeno sam uglavnom poklonila drugima a sav pribor sam bacila u smece pre desetak godina kad mi je puko film i kad sam odlucila da okrenem list jer standardne i vredne zene ne prosperiraju i bolje je onima koje znaju manje ili nece.I bila sam u pravu ,sad samo ponekad sebi i deci popravim ili prepravim nesto na s.masini.

Potpisujem sve sto si rekla:)))
Sto manje znas ili neces da uradis, to je bolje.
Samo sto je meni to mnoooogggggoooooo kasno doslo u glavu!!!!!!!!!!!!!
 
Volim da heklam, pletem djempere i salove, a njevise volim da radim poentlas. Poentas je zabavan i nije dosadan zato sto se prvo heklaju take a posle se veze. Bas je zabavno i smiruje zivce. Pored svog ovog rucnog rada bavim se i duborezom..:)
Radim poentlas i hekleraj za lovu i neka zena mi nosi u GRCKU. Ako je neko zainteresovan moze da me kontaktira.


Puno pozdrava. Svaka cast ako uspevas da prodas poentles, zato sto je skup kod nas i prodaje se na gram ( 1g = 1EU). Ja radim poentles nekoliko godina ali sam prodala samo nekoliko , i to samo na letovanju u Grckoj. To je malo vremena za prodaju i ponudu, a ja nisam isla po buticima i lokalima da nudim na prodaju po bilo koju cenu.
Ono sto me zanima je koliko tebi placa ta zena koja prodaje poentles u Grckoj, i da li se uopste isplati ulozeni trud.
 
Puno pozdrava. Svaka cast ako uspevas da prodas poentles, zato sto je skup kod nas i prodaje se na gram ( 1g = 1EU). Ja radim poentles nekoliko godina ali sam prodala samo nekoliko , i to samo na letovanju u Grckoj. To je malo vremena za prodaju i ponudu, a ja nisam isla po buticima i lokalima da nudim na prodaju po bilo koju cenu.
Ono sto me zanima je koliko tebi placa ta zena koja prodaje poentles u Grckoj, i da li se uopste isplati ulozeni trud.

I ja formiram cenu 1g /1 euro ali motive popunjavam skroz tankim koncem.Ovoj zeni dajem ispod cene ali ne mnogo ali mi odjednom uzima skoro sve sto stignem da uradim pa mi se isplati. Ponekad ona uradi traku i usije a ja samo popunjavam. Ona to dobro unovcava u Grckoj i na Kipru a posto mi odmah da kes na ruke isplati mi se da joj dam ispod cene. Kad ona ode u Grcku odsedne u nekom hotelu i ostane po mesec dana. Kako to ide nikad je nisam pitala ali se povezala sa nekim ljudima. Znam da puno puta ostavi robu u Grckoj pa proda sledeci put kad ode. Cesto dodje sa povecim narudjbinama i kaze mi tacno koje motice da radim.z:poz:
 

Back
Top