Rucni rad - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 109

Tema: Rucni rad

Domaćin valaam (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano Re: Rucni rad

Ја једном давно урадио Титин гоблен. Сад ми криво.

Početnik
    Učlanjen
    10.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

A bre sestre srpkinje radi li neka pačvork da malo razmenimo mišljenje o toj temi. Pozdravljam svaku vrstu ručnog rada ali ja sebe ne nalazim u štrikeraju u kom se do gotovog ....to već što se štrikenzi čeka danima e to me izludjuje a joj ako se pogreši pa kad se to para aaaa nesmen ni da mislim.....

estler nije na forumu
    Blago onom ko se ne mora ni uniziti ni povisiti da bi bio neko ...
    Elita estler (avatar)
    Učlanjen
    13.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    893

Citat Original postavio VictorySun Pogledaj poruku
    jel ume neko da mi objasni razliku izmedju pletenja, strikanja i heklanja?
    Prvo da vas sve pozdravim ,
    a zatim da odgovorim na pitanje.....Nema razlike

Zainteresovan član mikole (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    20

Volim da heklam, pletem djempere i salove, a njevise volim da radim poentlas. Poentas je zabavan i nije dosadan zato sto se prvo heklaju take a posle se veze. Bas je zabavno i smiruje zivce. Pored svog ovog rucnog rada bavim se i duborezom..
    Radim poentlas i hekleraj za lovu i neka zena mi nosi u GRCKU. Ako je neko zainteresovan moze da me kontaktira.
    Poslednji put ažurirao/la mikole : 31.10.2009. u 15:44

Učlanjen
    17.09.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    20

Smile Re: Rucni rad

Pletenje je kad se radi sa dve igle i vunicom (moze i pamuk i svila). Pletu se djemperi, carape, rukavice , kape itd. Heklanje je kada se radi sa jednom iglom onom kratkom sa kukicom na vrhu i uglavnom se heklaju stoljnaci i zavese. . U nekim krajevima je heklanje naziva kackanje. Nisam bas sigurna da li je strikanje u stvari heklanje ili pletenje.Strikanje je jedno od ova dva. Valjda si skontao sta je sta.

estler nije na forumu
    Blago onom ko se ne mora ni uniziti ni povisiti da bi bio neko ...
    Elita estler (avatar)
    Učlanjen
    13.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    893

Citat Original postavio mikole Pogledaj poruku
    Pletenje je kad se radi sa dve igle i vunicom (moze i pamuk i svila). Pletu se djemperi, carape, rukavice , kape itd. Heklanje je kada se radi sa jednom iglom onom kratkom sa kukicom na vrhu i uglavnom se heklaju stoljnaci i zavese. . U nekim krajevima je heklanje naziva kackanje. Nisam bas sigurna da li je strikanje u stvari heklanje ili pletenje.Strikanje je jedno od ova dva. Valjda si skontao sta je sta.
    U pravu si ....ja sam pogrešila a znam da pletem,
    i heklam.
    Štrikanje i pletenje je isto.
    A volela bih da znam necanje.(ribarske mreže)
    Mogla bih necati zavese.
    Gledala sam kako žena neca...ide brzo.
    Zna li neko necanje?

Aktivan član MILENA_NBG (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

e pa evo da doprinesem temi

mene je baka ucila da pletem i da vezem i da heklam i da sijem
    i dok sam bila malo manja lepo sam to radila sada me stvarno mrzi. mada umem samo neke prostije stvari bez mnogo onih pregiba ili kako se to vec zove.
    isto tako baba jednom nesto radila na mashini i ja kao ajde pusti mene ocu ja
    i tako sam krenula da sijem neku torbicu od delova starih farmerki. super je to sve ali kad dodje do sivenja(rucno) sve mi se raspadne a kad probam na mashinu sve nesto krivo i bezveze tako da sam batalila.
    a strava mi je da heklam oanko vunicom na neku iglu koja je slicna heklici ali malo veca. to je lakse nego sa koncem a lepse izgleda nego kad se plete sa one dve velike igle.
    volela bi da imam malo vise vremena i strpljenja za takve stvari jer obicno kad krenem nesto iznerviram se i sve pobacam. nije to bas pohvalno al dobro

Nov član
    Učlanjen
    28.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pozdrav cure,i mene je baka naučila plesti kao curicu ,heklati sam naučila što sa interneta ,što iz specijaliziranih časopisa..samo ,uvijek napravim istu grešku,ne kupim dovoljno konca za majicu ,taman nekako da ju završim i nema više takvog konca u tom jednom jedinom dućanu takve vrste u gradu ((.Moram s vama podijeliti ove stranice ,mene su oduševile,doduše ,na ruskom je,ali čovjek sve razumije kad hoće
    www.crochet.korabel.net ,uživajte[/url] u gledanju
    Poslednji put ažurirao/la Kosjenka : 19.11.2009. u 12:18

Učlanjen
    17.09.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    20

Smile Re: Rucni rad

Kod nas u gradu na ulici prodaju stare projeve "Praktike" pa u njima nalazim seme i bodove za djempere. Obicno uzimam brojeve gde ima sema i bodova za poentlas

Početnik
    Učlanjen
    10.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Upsss sve si napisala ono što i mene ubija. Gde i kako plasirati svoje rukotvorine. Dali ima neko ko može da nam pomogne u rešenju problema. Aman ljudi pomagajte ako boga znate.

Početnik
    Učlanjen
    10.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

E hej pa i ja prodajem svoje ručne radove ( šivene stvarčice). Svašta nešto šta te konkretno interesuje?

Elita taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    79

Pletenj i štrikanje su jedno te isto, a heklanje i kukičanje su opet, jedno te isto... Plete se sa dve duge ravne igle, a hekla se jednom kraćom iglom sa kukicom na kraju. Pletu se džemperi i slično, a heklaju se čipke.
    Mož' da bide, ali ne mora da znači...

Učlanjen
    17.09.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    20

Citat Original postavio cecana Pogledaj poruku
    Upsss sve si napisala ono što i mene ubija. Gde i kako plasirati svoje rukotvorine. Dali ima neko ko može da nam pomogne u rešenju problema. Aman ljudi pomagajte ako boga znate.
    Moje poentlase prodajem jednoj zeni koja ih nosi u Grcku i tamo prodaje. Ja njoj prodajem po prilicno jeftino (ali mi daje kes na ruke, odmah) a posto ona tamo prodaje nije me briga. Zato ako nemas kome da prodas, posto su ukinute vize, skupi to sto si radila i idi u Grcku. Grci su izbirljivi i traze hekleraj od tankog konca. Posto ja znam sta se tamo prodaje ako budes htela da ides mogu da ti kazem sta da radis.

Početnik
    Učlanjen
    10.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Moje poentlase prodajem jednoj zeni koja ih nosi u Grcku i tamo prodaje. Ja njoj prodajem po prilicno jeftino (ali mi daje kes na ruke, odmah) a posto ona tamo prodaje nije me briga. Zato ako nemas kome da prodas, posto su ukinute vize, skupi to sto si radila i idi u Grcku. Grci su izbirljivi i traze hekleraj od tankog konca. Posto ja znam sta se tamo prodaje ako budes htela da ides mogu da ti kazem sta da radis.
    Hvala za ponudu ali ja nemogu da putujem jer mi je i pored svih tableta i koje kavih drugih stvari muka. Ja sam više za varijantu ako mogu poštom da pošaljem. Radim pačvork ako bi to moglo da bude zanimljivo grcima tu sam daću po najnižim mogućim cenama samo da ide. Pozdrav

Nov član
    Učlanjen
    13.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

znate li nekog ko pravi predmete od drveta? hteo bih lance odniosno privezqak za njega oblika i velicine prepelicinog jajeta

Učlanjen
    17.09.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    20

Citat Original postavio Bertolomey Pogledaj poruku
    znate li nekog ko pravi predmete od drveta? hteo bih lance odniosno privezqak za njega oblika i velicine prepelicinog jajeta
    Ja radim duborez, odnosno ikone u duborezu, ramove za ogledala itd. To sto ti trazis moralo bi da bude jako sitno i ne verujem da ce ti se isplatiti to da radis.

Početnik
    Učlanjen
    10.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Imam jednu želju malu a to je da nadjem "dušice" koje se bave ručnim radom da se udružimo i da počnemo svoje radove da prodajemo. Prvo da osmislimo strategiju razradimo plan i da radimo. Ako ima još neko ko je zainteresovan ima neku ideju, volju, želju....udružimo se

Početnik
    Učlanjen
    14.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Imam jednu želju malu a to je da nadjem "dušice" koje se bave ručnim radom da se udružimo i da počnemo svoje radove da prodajemo. Prvo da osmislimo strategiju razradimo plan i da radimo. Ako ima još neko ko je zainteresovan ima neku ideju, volju, želju....udružimo se
    Zdravo cecana, ja cu rado da ti ispunim deo zelje sto se tice druzenja i razmene iskustva ali nemam radove za prodaju posto nemam puno vremena za rad ali obozavam rucne radove. Pogledaj moj album slatka tajna 2 i videces sta i kako ja radim.

Učlanjen
    17.09.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    20

Pridruzila bih se rado tom udruzenju samo nemam nikakvu ideju kako bi to udruzenje moglo da funkcionise kad smo u razlicitim gradovima. U svakom slucaju stojim vam na raspolaganju.

Početnik
    Učlanjen
    10.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ja i kompjuter smo dva sveta tako da ja imam problem (za sad jer sam od skoro nabavila ovu stvarčicu) da ubacim svoje slike kako bih vam pokazala šta ja to radim a tek da nadjem nešto a joj...gde me nadje AndjoN. Tako bih rado da pogledam sve što si radila ali neznam. Bacila sam se na traženje po komšiluku ko ima vremena i ko hoce da mi to nadje. Necu se smiriti dok to ne isčačkam. Pozdrav

Početnik
    Učlanjen
    14.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ja i kompjuter smo dva sveta tako da ja imam problem (za sad jer sam od skoro nabavila ovu stvarčicu) da ubacim svoje slike kako bih vam pokazala šta ja to radim a tek da nadjem nešto a joj...gde me nadje AndjoN. Tako bih rado da pogledam sve što si radila ali neznam. Bacila sam se na traženje po komšiluku ko ima vremena i ko hoce da mi to nadje. Necu se smiriti dok to ne isčačkam. Pozdrav
    Klikni misem na moje ime gde je moja poruka, pojavice ti se vise opcija, izaberi opciju pogledaj javni profil , klikni misem-kada dodjes tu dalje ce da ti bude jasno

Nov član
    Učlanjen
    06.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Bas je lepo! Svaka cast!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio KOCKARKA Pogledaj poruku
    Znam da strikam i rucno i na masinu,znam da heklam,vezem,sijem ali sve uradjeno sam uglavnom poklonila drugima a sav pribor sam bacila u smece pre desetak godina kad mi je puko film i kad sam odlucila da okrenem list jer standardne i vredne zene ne prosperiraju i bolje je onima koje znaju manje ili nece.I bila sam u pravu ,sad samo ponekad sebi i deci popravim ili prepravim nesto na s.masini.
    Potpisujem sve sto si rekla))
    Sto manje znas ili neces da uradis, to je bolje.
    Samo sto je meni to mnoooogggggoooooo kasno doslo u glavu!!!!!!!!!!!!!

Nov član
    Učlanjen
    07.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Volim da heklam, pletem djempere i salove, a njevise volim da radim poentlas. Poentas je zabavan i nije dosadan zato sto se prvo heklaju take a posle se veze. Bas je zabavno i smiruje zivce. Pored svog ovog rucnog rada bavim se i duborezom..
    Radim poentlas i hekleraj za lovu i neka zena mi nosi u GRCKU. Ako je neko zainteresovan moze da me kontaktira.

Puno pozdrava. Svaka cast ako uspevas da prodas poentles, zato sto je skup kod nas i prodaje se na gram ( 1g = 1EU). Ja radim poentles nekoliko godina ali sam prodala samo nekoliko , i to samo na letovanju u Grckoj. To je malo vremena za prodaju i ponudu, a ja nisam isla po buticima i lokalima da nudim na prodaju po bilo koju cenu.
    Ono sto me zanima je koliko tebi placa ta zena koja prodaje poentles u Grckoj, i da li se uopste isplati ulozeni trud.

Učlanjen
    17.09.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    20

Citat Original postavio ana nis Pogledaj poruku
    Puno pozdrava. Svaka cast ako uspevas da prodas poentles, zato sto je skup kod nas i prodaje se na gram ( 1g = 1EU). Ja radim poentles nekoliko godina ali sam prodala samo nekoliko , i to samo na letovanju u Grckoj. To je malo vremena za prodaju i ponudu, a ja nisam isla po buticima i lokalima da nudim na prodaju po bilo koju cenu.
    Ono sto me zanima je koliko tebi placa ta zena koja prodaje poentles u Grckoj, i da li se uopste isplati ulozeni trud.
    I ja formiram cenu 1g /1 euro ali motive popunjavam skroz tankim koncem.Ovoj zeni dajem ispod cene ali ne mnogo ali mi odjednom uzima skoro sve sto stignem da uradim pa mi se isplati. Ponekad ona uradi traku i usije a ja samo popunjavam. Ona to dobro unovcava u Grckoj i na Kipru a posto mi odmah da kes na ruke isplati mi se da joj dam ispod cene. Kad ona ode u Grcku odsedne u nekom hotelu i ostane po mesec dana. Kako to ide nikad je nisam pitala ali se povezala sa nekim ljudima. Znam da puno puta ostavi robu u Grckoj pa proda sledeci put kad ode. Cesto dodje sa povecim narudjbinama i kaze mi tacno koje motice da radim.

Slične teme

1. Rucni satovi
    Autor snoshaj efendija u forumu Muškarci
    Odgovora: 794
    Poslednja poruka: 23.07.2014., 14:45
  2. Radionica
    Autor Zefirra u forumu Žene
    Odgovora: 199
    Poslednja poruka: 31.01.2011., 18:40
  3. rucni rad tapiserija
    Autor Dragoljub-- u forumu Žene
    Odgovora: 2