RS: Rezultat vojne agresije!!??

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.015
Sigurno ste čuli lupetanja na temu naslova.....E pa da vidimo, ko je rezultat takvih agresija?
Naime, Srbi u Bosni žive već dosta dugo vremena, a sadašnji Bošnjaci su postali to što su nakon turskih osvajanja. Hoću reći, u Bosni nije bilo muslimana pre dolaska turaka, prema tome..ako ćemo o agresiji i poništenju posledica.....
 
Crni_gavran:
Сврха теме ја провокација. Једино то. Не наседајте.

Svrha teme je objasniti svima onima koji žele ukinuti RS, šta bi se pre toga trebalo ukiniti/poništiti. Zatim, ako se ukine posledica turskih osvajanja, u Bosni ostaju dva naroda: Srbi i Hrvati, a onda se postavlja pitanje čemu uopšte nekakva Federacija, tj. da li treba uraditi ono ŠTO SE PRIČA DA SU HTELI NAPRAVITI SLOBA I NJOFRA, a nisu bili u stanju to napraviti.....
 
Република Српска је настала после рата у Босни али није настала као последица војне агресије већ као последица легитимне војне борбе српскога народа у БиХ.
Иначе Република Српска би требала да постане независна а онда једна држава са Србијом.
____________________
ЖИВЕЛА ВЕЛИКА СРБИЈА
 
fosilvaso:
Svrha teme je objasniti svima onima koji žele ukinuti RS, šta bi se pre toga trebalo ukiniti/poništiti. Zatim, ako se ukine posledica turskih osvajanja, u Bosni ostaju dva naroda: Srbi i Hrvati, a onda se postavlja pitanje čemu uopšte nekakva Federacija, tj. da li treba uraditi ono ŠTO SE PRIČA DA SU HTELI NAPRAVITI SLOBA I NJOFRA, a nisu bili u stanju to napraviti.....
Nemoj samo da mi kazes da ovde ma onih koji su za ukidanje R.Srpske 8) Ako je to povod pogresio si mesto.idi na Muslimanske forume
 
sumnjivo lice:
Nemoj samo da mi kazes da ovde ma onih koji su za ukidanje R.Srpske 8) Ako je to povod pogresio si mesto.idi na Muslimanske forume

Svojevremeno je bilo i onih koji su lako pristali da se RS odvoji od Srbije priznavanjem AVNOJ-skih granica.
Da bi RS mogla postati samostalna, SVI Srbi se moraju zalagati za rušenje tih granica....Koliko je takvih???
 
Republika Srpska je nesto sto je utemenjeno dejtnonskim MIROVNIM sporazumem i nesto sto su svojim potpisom prihvatile sve tri zaracene strane u Bosni i Hercegovini,Srbija,Hrvatska i medjunarodna zajednica.
Nije mi jasno kako nesto sto je ustanovljeno MIROVNIM sporazumem moze biti "rezultat vojne agresije?"
Mislim da ovakve naslove i izjave plasira nacionalisticko-sovinisticka bagra iz redova bosnjacko-muslimanskog naroda.
Naravno ja moje licno misljenje da je Dejtonski sporazum 1995. bio najbolje moguce resenje ali da se mnogo ranije 1992 odnosno 1993 godine moglo doci do boljih resenja kako za sprski narod tako i za ostale narode u Bih ali nije bilo pametni na bosanjacko-muslimano odnosno srpskoj strani a ni u medjunarodnoj zajednici.
 
_Milanche_:
Republika Srpska je nesto sto je utemenjeno dejtnonskim MIROVNIM sporazumem i nesto sto su svojim potpisom prihvatile sve tri zaracene strane u Bosni i Hercegovini,Srbija,Hrvatska i medjunarodna zajednica.
Nije mi jasno kako nesto sto je ustanovljeno MIROVNIM sporazumem moze biti "rezultat vojne agresije?"
Mislim da ovakve naslove i izjave plasira nacionalisticko-sovinisticka bagra iz redova bosnjacko-muslimanskog naroda.
Naravno ja moje licno misljenje da je Dejtonski sporazum 1995. bio najbolje moguce resenje ali da se mnogo ranije 1992 odnosno 1993 godine moglo doci do boljih resenja kako za sprski narod tako i za ostale narode u Bih ali nije bilo pametni na bosanjacko-muslimano odnosno srpskoj strani a ni u medjunarodnoj zajednici.

Po nekima je Mirovnim sporazumom potvrđeno ono što je ostvareno 'na terenu'...

Dejtonski je bio najbolje moguće rešenje samo zato što se polazilo od pretpostavke da AVNOJ-ske granice postaju nove državne...čista KENJAŽA i glupost po mom mišljenju:D:D
 
fosilvaso:
Po nekima je Mirovnim sporazumom potvrđeno ono što je ostvareno 'na terenu'...

Dejtonski je bio najbolje moguće rešenje samo zato što se polazilo od pretpostavke da AVNOJ-ske granice postaju nove državne...čista KENJAŽA i glupost po mom mišljenju:D:D
Pa to sam i mislio s obzirom na tadasnje okolnosti najbolje resenje...
Pa svakim mirovnim sporazumem se potvrfjuje ono sto je ostvarno ratom "ne terenu" jer je to logicno zato sto svakom mirovnim sporazumu prethodi neki rat :-)
Takva argumentacije je samo proizvod necega sto bih ja nazvao POLITICKOM SPEKULACIJOM
 
_Milanche_:
Pa to sam i mislio s obzirom na tadasnje okolnosti najbolje resenje...
Pa svakim mirovnim sporazumem se potvrfjuje ono sto je ostvarno ratom "ne terenu" jer je to logicno zato sto svakom mirovnim sporazumu prethodi neki rat :-)
Takva argumentacije je samo proizvod necega sto bih ja nazvao POLITICKOM SPEKULACIJOM

То стоји али проблеми се јављају када се на мала врата прекраја Дејтонски споразум.
Таквих прекрајања ја било прегршт али укидање међуенитетске границе у подручју Брчког је коначан слом тог споразума. и питам се сада када су Срби најслабији у задњих 100 година шта ће остати од нас. На жалост али мислим да неће остати ни оно чиме су хрвати претили, Београдским пашалуком. :cry:
И не заборавите да се на политичку сцену у БиХ вратио Харис Силајџић, Алијина десна рука и човек који је довео муџахедине и остале исламисте у БиХ.
 

Back
Top