Црна Гора- Црногорци и Срби неће Грб, заставу и химну

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
Како читам у куриру, нажалост не ради им сајт па не могу да поставим линк, председник општине Рожаје је одговорио влади у Подгорици на њихове примедбе да не поштује државне симболе, да ће бити како он каже или диже границу.
Наиме од "осамостаљивања" Црне Горе, цео север и Зета уопште не поштују државне симболе црне Горе, не истачињу нову заставу, грби не свирају химну. Тако је приликом посете северу Филипа Вујановића једноставно одбијено да се свира химна "ој свијетла мајска зоро", а скидају се заставе са општинских зграда. Тако су морали и у Подгорици да уклоне заставу са орлом, јер је Предраг Булатовић одбио да одржи конференцију за штампу док се она не уклони.


Почело је? Није ни престајало.
 
Ма у Црној Гори самосталност неће моћи да се одржи дуго. Међутим, питање је да ли ће Србија хтети да је прими назад у заједницу. Како ствари стоје, мени је све очитије спајање Црне горе и Хрватсе, али видећемо.
 
Crni_gavran:
Господине Ал Бунди, могли би обратити пажњну на свој речник. Оваквим речником само показујете колико сте необразовани.
Ma kad sam se iznarvirao na sam pomen toaletoida pod imenom Kurir i Pres i jos mi pisu kako u nekoj vukojebini kace ovu ili onu zastavu ko da nam je u drzavi sve super pa o gomili kamenja treba da mislimo :evil: ionaku su svi oni i sa crvenim i sarenim barjacima drzali Titovu i pre toga Staljinovu sliku .
 
al bundy:
Ma kad sam se iznarvirao na sam pomen toaletoida pod imenom Kurir i Pres i jos mi pisu kako u nekoj vukojebini kace ovu ili onu zastavu ko da nam je u drzavi sve super pa o gomili kamenja treba da mislimo :evil: ionaku su svi oni i sa crvenim i sarenim barjacima drzali Titovu i pre toga Staljinovu sliku .
al bundy,немој бити толико наиван...не ради се овде о заставама!
Бојим се да ћемо поново имати `олују` и примати српске избеглице из ЦГ...како су кренули шиптари и Хрвати са остваривањем својих деценијских(па и вековних) планова,нова `олуја` је врло лако могућа,уз помоћ запада као и обично.

И,на крају,нико не треба да се заноси да је `референдумом` изгласана независност Црне Горе...
 
jedite_kod_Joa:
al bundy,немој бити толико наиван...не ради се овде о заставама!
Бојим се да ћемо поново имати `олују` и примати српске избеглице из ЦГ...како су кренули шиптари и Хрвати са остваривањем својих деценијских(па и вековних) планова,нова `олуја` је врло лако могућа,уз помоћ запада као и обично.

И,на крају,нико не треба да се заноси да је `референдумом` изгласана независност Црне Горе...
Pa nek uce albanski nista im nece faliti malo da prosire obrazovanje a i od siptara se moze svata nauciti bas zato treba dici zid sto pre da ionako se jos nismo oporavili od raznih kolonizacija i sranja samo nam jos njih fali.
 
jedite_kod_Joa:
al bundy,немој бити толико наиван...не ради се овде о заставама!
Бојим се да ћемо поново имати `олују` и примати српске избеглице из ЦГ...како су кренули шиптари и Хрвати са остваривањем својих деценијских(па и вековних) планова,нова `олуја` је врло лако могућа,уз помоћ запада као и обично.

И,на крају,нико не треба да се заноси да је `референдумом` изгласана независност Црне Горе...
Sto se Srbije tice,nezavisnost je izglasana.Mi smo ih priznali i svako nase mesanje je mesanje u njihov suverenitet.To nam dobra doneti nece.
Ako simpatizeri unionista imaju i malo mozga(a narocito unionisti sami) nove "oluje" biti nece.Sto se mene tice,u Srbiji nisu dobro dosli.I sta mi mozemo uopste da im ponudimo?Ako su izgubili na referendumu,nisu otisli u zatvor,pa da se bune.Neka spoznaju nove okolnosti i pokusaju u njima da se ostvare.To je jedino racionalno.
 
al bundy:
Pa nek uce albanski nista im nece faliti malo da prosire obrazovanje a i od siptara se moze svata nauciti bas zato treba dici zid sto pre da ionako se jos nismo oporavili od raznih kolonizacija i sranja samo nam jos njih fali.
Значи,ти би српски народ тамо оставио и практично жртвовао?Дозволио би да они који остану буду асимиловани,а они који то не прихвате протерани и побијени,баш као и у Хрватској?
 
Crni_gavran:
Ма у Црној Гори самосталност неће моћи да се одржи дуго. Међутим, питање је да ли ће Србија хтети да је прими назад у заједницу. Како ствари стоје, мени је све очитије спајање Црне горе и Хрватсе, али видећемо.
?????????
Шта причаш, ма дај човече
 
jedite_kod_Joa:
Значи,ти би српски народ тамо оставио и практично жртвовао?Дозволио би да они који остану буду асимиловани,а они који то не прихвате протерани и побијени,баш као и у Хрватској?
Pa da li ce se asimilizovati to samo od njih zavisi ako ih 12% siptara i 4% Hrvata asimilizuju onda za bolje i nisu .
 
GazdaMilutin:
Sto se mene licno tice ni ovakvi likovi kao ovaj DB06 nisu dobrodosli u Srbiji jer dele i razjedinjuju srpski narod
Ja tebe nikako ne mogu da shvatim.
Ti bi,kanda,najradje krenuo da ubedjujes 55% Crnogoraca da treba da se ponovo pripoje Srbiji,jer tako hoce 45%.Kada to ne bi prihvatili,ti bi onda verovatno dosao na ideju "balvan revolucije" i sve tako redom do nove "Oluje".Ako se oluja i desi,desice se zbog takvih kao ti,ali se plasim da tada ni Srbija nece biti u prilici da primi izbeglice,jer ni nje mozda nece biti.
Alo,probudi se iz zanosa!Ceo svet ih je priznao,Srbija ih priznala.Uz to,cenzus na referendumu je bio dovoljno visok i svi su se slozili da rezultat ne moze biti dvojben.Izglasali su nezavisnost i tacka.
Jel mozes ti da shvatis da ne moze da se ostvari ideja "svi Srbi u jednoj drzavi"?A ako se i ostvari,to ce biti mnogo gore po nas,nego ovako kako je sada.
Svest i razum su odlike koje nas cine dominantnom vrstom na zemlji.Razmisljaj malo,kad vec posedujes orudje za to.
 
Crni_gavran:
Ма у Црној Гори самосталност неће моћи да се одржи дуго. Међутим, питање је да ли ће Србија хтети да је прими назад у заједницу. Како ствари стоје, мени је све очитије спајање Црне горе и Хрватсе, али видећемо.

Свашта може да буде, чујем данас да је НДХ признала Црногорску(секташку) тзв.православну Цркву - што је заиста невероватно. Како може држава у којој доминирају римокатолици да признаје ЦПЦ - коју нико од православних не признаје? 8-)
 
DB 06:
Ja tebe nikako ne mogu da shvatim.
Ti bi,kanda,najradje krenuo da ubedjujes 55% Crnogoraca da treba da se ponovo pripoje Srbiji,jer tako hoce 45%.Kada to ne bi prihvatili,ti bi onda verovatno dosao na ideju "balvan revolucije" i sve tako redom do nove "Oluje".Ako se oluja i desi,desice se zbog takvih kao ti,ali se plasim da tada ni Srbija nece biti u prilici da primi izbeglice,jer ni nje mozda nece biti.
Alo,probudi se iz zanosa!Ceo svet ih je priznao,Srbija ih priznala.Uz to,cenzus na referendumu je bio dovoljno visok i svi su se slozili da rezultat ne moze biti dvojben.Izglasali su nezavisnost i tacka.
Jel mozes ti da shvatis da ne moze da se ostvari ideja "svi Srbi u jednoj drzavi"?A ako se i ostvari,to ce biti mnogo gore po nas,nego ovako kako je sada.
Svest i razum su odlike koje nas cine dominantnom vrstom na zemlji.Razmisljaj malo,kad vec posedujes orudje za to.

A sta cemo sa Crnogorcima iz Srbije? Valjda su i oni trebali imati udjela u sudbini Crne Gore.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top