psiho-drama. da ili ne?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Zelena Smarleusa

Početnik
Poruka
10
Imam dilemu. psiho-drama, da ili ne?
sta mislite o pd kao terapiji, vredi li pohadjati edukaciju, vredi li raditi na sebi tom tehnikom, kakva je perspektiva...?
hvala unapred. vasi komantari ce mi pomoci da odlucim da li da krenem na edukaciju iz pd od septembra.
 
Poznajem par ljudi koji su isli na psiho dramu i svi do jednog su odusevljeni. Samo je tesko ukljuciti se u grupu naknadno, posto je konkretno jedna poznanica imala problema da je grupa prihvati. Znaci, stvara se zatvoren krug, sto je i razumljivo. E sad, koliko je pomoglo, zavisi i zasto ides i sta nosis u sebi. Opet ta ista poznanica nakon godinu dana je odustala i presla je na Transakcionu analizu (na sta i ja idem). U svakom slucaju, svaki rad na sebi je plus.
 
le_malade_imaginaire:
Mozes li malo da mi/nam pojasnis o cemu je rec...?


rec je o vrsti grupne psiho-terapije koja se, koliko kapiram bazira na akciji i odigravanju unutrasnjih sadrzaja pre nego na verbalnom izrazavanju istih. scene koje se odigravaju mogu biti razlicite- realno prozivljene, fantazije, snovi, scene od kojih imas strah pa hoces da ispitas sta se desava ili sta bi ti se desilo da ti se to od cega srahujes zaista dogodi itd, itd. ne znam ni ja mnogo, zato se i raspitujem.
 
cicos - macos:
Poznajem par ljudi koji su isli na psiho dramu i svi do jednog su odusevljeni. Samo je tesko ukljuciti se u grupu naknadno, posto je konkretno jedna poznanica imala problema da je grupa prihvati. Znaci, stvara se zatvoren krug, sto je i razumljivo. E sad, koliko je pomoglo, zavisi i zasto ides i sta nosis u sebi. Opet ta ista poznanica nakon godinu dana je odustala i presla je na Transakcionu analizu (na sta i ja idem). U svakom slucaju, svaki rad na sebi je plus.

hvala ti,zvuci ohrabrujuce podatak da se ljudima to dopada. sto se grupne dinamike tice to valjda nema mnogo veze sa psiho dramom kao tehnikom vec sa zakonitostima samog grupnog desavanja u terapiji (a i van nje, grupa je valjda inace svagda zanimljiv entitet).
a zasto je ta osoba napustila grupu ako nije tajna? zbog same terapije, terapeuta ili grupe?)
 
Terapija je fantasticna. Vredi ici i sigurno da ces porasti. Pomocu te terapije covek nauci da u zivotu moze da bude u bilo kojoj ulozi samo treba da se identifikuje sa njom. Ta Morenova tehnika pomaze da bolje shvatis ljude oko sebe ulazeci u njihove uloge. Takvo ulazenje u uloge omogucice ti da se brzo prilagodis razlicitim drustvenim sredinama.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top