Ozbiljna skola za jezike???

Mene zanima da li neko zna za neku skolu stanih jezika u kojoj mogu imati individualne casove francuskog jezika po istom principu?U Francuskom kulturnom centru,koliko sam ja upucena,postoje samo kursevi u grupama...isla sam na jedan prosle godine i nije mi odgovarao takav nacin rada...
 
Vecina skola imaju mogucnost pohadjanja individualne nastave, kada se tempo rada i nacin (a ponegde i literatura) dogovaraju direktno sa profesorom. Toplo bih preporucila Discovery (nalaze se kod Hilandarske). Tu sam isla na individualni nemacki; prijatni ljudi, skola dobro opremljena literaturom, e sad sto se cene tice, zavisi sta kome odgovara, ali individualni su naravno skuplji. Takodje, ok je i MOQUİ (Terazije). Pogotovo za engleski.
Sto ti se ne svidja Francuski KC. Pa ja bas preko njih ucim francuski. Ranije francuski nisam mogla da smislim i nije mi padalo na pamet da ga ucim, ali njihovi metodi rada su sasvim i totalno nesto drugacije.
 
cicos - macos:
Vecina skola imaju mogucnost pohadjanja individualne nastave, kada se tempo rada i nacin (a ponegde i literatura) dogovaraju direktno sa profesorom. Toplo bih preporucila Discovery (nalaze se kod Hilandarske). Tu sam isla na individualni nemacki; prijatni ljudi, skola dobro opremljena literaturom, e sad sto se cene tice, zavisi sta kome odgovara, ali individualni su naravno skuplji. Takodje, ok je i MOQUİ (Terazije). Pogotovo za engleski.
Sto ti se ne svidja Francuski KC. Pa ja bas preko njih ucim francuski. Ranije francuski nisam mogla da smislim i nije mi padalo na pamet da ga ucim, ali njihovi metodi rada su sasvim i totalno nesto drugacije.

Kako se uci francuski u KC--u?Ti kazes da si isla i na kurs pa mi reci kolika je razlika,ili je nacin rada manje vise isti.Da li se isto kao i svuda uci samo jezik ili i nesto o knjizevnosti,umetnosti,kulturi...Je cena mnogo veca od cene kurseva koji se odrzavaju u skolama?
 
Pa ovako: KC u saradnji sa mojim fakultetom organizuje besplatne kurseve francuskog za sve nivoe. Znaci, profesori su njihovi, oni donose knjige i ostalo. Caka je sto primaju ogranicen broj ljudova. Tako sam ja upala, pa ne placam.
Sto se metodologije rada tice, jako je razlicita od bilo kog kursa jezika koji sam pohadjala (isla na kurseve engleskog i idem na nemacki): sve vreme se prica francuski, nema propitivanja, dosta stvari naucimo spontano bez presije, imamo testove, koji su evaluacija i koji mere slusanje, pisanje i shvatanje tekstova, ali ti testovi su bez najave i pokazu tvoje pravo znanje. Veliki deo zasluga pripada profesorki, koja je fantasticna (pocevsi od toga da 'ladno podigne nogu na sto da bi nam rekla kako se kaze ''cipela'') i stvarno se trudi.
Takodje, knjiga je zanimljiva i nije smor, sto je isto bitno (kao sto se meni desilo da mi se u jednom trenutku na kratko ogadio nemacki jer smo radili uzasno dosadne lekcije).
Eto.
 

Back
Top