Darko Pancev-Zlatna kopachka Evrope 1991.

PLESsitnihDEMONA

Poznat
Banovan
Poruka
9.594
Pančev dobio Zlatnu kopačku

209098729144d34d7ad62a7320097715origqa7.jpg


Bivši fudbaler beogradske Crvene zvezde Darko Pančev konačno je dobio "Zlatnu kopačku", kao nagradu za najboljeg strelca u Evropi u sezoni 1990/91. godine.

Pančev je u toj sezoni postigao 37 golova, ali mu je nagradu tada osporio Fudbalski savez Kipra, tvrdeći da je njihov igrač postigao 40 golova.

Kasnije je tu tvrdnju kiparskog Saveza osporio francuski sportski list "Ekip", koji i dodeljuje "Zlatnu kopačku".

Kandidat za predsednika Evropske fudbalske federacije, Francuz Mišel Platini je prilikom dodele "Zlatne kopačke" na ceremoniji u Skoplju izjavio je da mu je "teško da uruči nagradu fudbaleru koji je pobedio njegov Olimpik".

"Šalu na stranu, nagrada, iako sa zakašnjenjem, ide u prave ruke", rekao je Platini.

Na dodelu zlatne kopačke Pančevu doputovao je i predsednik Crvene zvezde Dragan Stojković, kao i glavni urednik lista "Ekip", koji dodeljuje kopačku, Žan Filip Lekler.

Pančev, koji sada ima 41 godinu, prestao je da igra fudbal profesionalno 1997godine. Karijeru je započeo u skopskom Vardaru, a 1988. je prešao u Crvenu zvezdu, za koju je igrao četiri godine i postigao 84 gola.

"Ponosni smo što smo u Zvezdi imali velike igrače, kao što je Pančev. Ostavio je duboki trag u našem klubu", rekao je na ceremoniji u Skoplju Dragan Stojković.


I dalje tvrdim da je to jedan od najboljih evropskih spiceva IKADA!!!
 
Svaka chast,zasluzio je.
Po meni je ipak Panchev bio precenjen kao napadach.....prvo je u vardaru imao Rindovskog koji mu je nabacivao a u Zvezdi vetj poznatu generaciju......shto je i pokazao kad je preshao u Inter i nishta vishe nije napravio.Potpuno propao posle 1992.(najvetji promashaj decenije u seriji A).Ipak sve to ne umanjuje njegov uspeh koji mislim da je jedini pre njega a i posle napravio Skoblar.
Panchev je inache bio i najmladji prvi strelac lige ex Yu u sezoni 83./84.kada je sa josh nepunih 19 godina postigao isto toliko golova.Evo i njegove karijere po sezonama:

1982-83 Vardar Skopje (4/3)
1983-84 Vardar Skopje (31/19)
1984-85 Vardar Skopje (31/20)
1985-86 Vardar Skopje (26/12)
1986-87 Vardar Skopje (29/17)
1987-88 Vardar Skopje (30/13)
1988-89 Crvena Zvezda Beograd (-/-)
1989-90 Crvena Zvezda Beograd (32/25)
1990-91 Crvena Zvezda Beograd (32/34)
1991-92 Crvena Zvezda Beograd (27/25)
1992-93 Internazionale Milano (12/1)
1993-94 Internazionale Milano (-/-)
february 1994 VfB Leipzig (Germany)
1994-95 Internazionale Milano (7/2)
1995-96 Fortuna Düsseldorf (Germany)
1996-97 Sion (Switzerland)
 
68Charger440:
Sto nije igrao u sezoni 1988/89?
Samo da potvrdim frozenovu pretpostavku-definitivno je bio u JNA.
Ceo dan gledam glupost od podatka da je dao 37 golova,a siguran sam da je dao 34(i frozen je to lepo napisao u statistici).Blesavi novinari,maksimalisti.Amateri.
Samo da nije presao u gubitnicki Inter,jos bi se culo za Darka.
Inace,kruzila je prica,svojevremeno,da ga je Milan hteo prekupiti i upariti sa Dejom,ali u Interu nisu hteli da rizikuju da ispadnu glupi,ako on uspe u Milanu,pa ga ne pustise.Steta.
 
@frozen

To da jer Pancev bio najveci promashaj u istoriji Serije A...su izmislili talijanski SHABNSKI novinari. I Interova uprava,da bi delimicno oprala sebe.
Darko je cah imao UBITACHAN debi. Pet golova na prve dve utakmice!!! I onda odjednom zavrsi na klupi. Tadasnjem Interovom treneru (zaboravih kako se zvao),je smetalo toliko golova. Hehehehe!
I onda ga je ubacivao epizodno...jednom u dva meseca...i sam Darko je pricao...kada ga je jednom ubacio tako posle nekoliko nedelja...sav je goreo od zelje da bude sto bolji...i preforsira se i povredi se. I onda sve tako na kashichicu...jednu igra pa pet ne igra.
Sta se onda desi...onda Milan pocne da se raspituje za njega i Dejo pocne da malo urgira..kod Sivlija...i Milan je hteo da ga kupi,jer se tada povredio Van Basten. Ali ,Darko prica,da ovi iz Intera namerno nisu hteli da ga prodaju,jer su se plasili da on proradi u Milanu i da Interova uprava bude iznapushavana. I onda je on tako ostaop na ledu,pa ishao na pozajmice...i eto.
Konacno,on je odigrao oko 30 uktamica za Inter i da nekih 10ak golova...sto i nije tako lose.
 
DB 06:
Samo da potvrdim frozenovu pretpostavku-definitivno je bio u JNA.
Ceo dan gledam glupost od podatka da je dao 37 golova,a siguran sam da je dao 34(i frozen je to lepo napisao u statistici).Blesavi novinari,maksimalisti.Amateri.
Samo da nije presao u gubitnicki Inter,jos bi se culo za Darka.
Inace,kruzila je prica,svojevremeno,da ga je Milan hteo prekupiti i upariti sa Dejom,ali u Interu nisu hteli da rizikuju da ispadnu glupi,ako on uspe u Milanu,pa ga ne pustise.Steta.
Evo DB me preduhitrio...
A Pancev je bio u JNA,samo da bi posle toga bio slobodan i da moze da igra za Zvezdu. Iz vardara nisu hteli da ga puste.
I dao je 34 gola! Ovi kenjaju za 37...CEO DAN!
 
PLESsitnihDEMONA:
@frozen

To da jer Pancev bio najveci promashaj u istoriji Serije A...su izmislili talijanski SHABNSKI novinari. I Interova uprava,da bi delimicno oprala sebe.
Darko je cah imao UBITACHAN debi. Pet golova na prve dve utakmice!!! I onda odjednom zavrsi na klupi. Tadasnjem Interovom treneru (zaboravih kako se zvao),je smetalo toliko golova. Hehehehe!
I onda ga je ubacivao epizodno...jednom u dva meseca...i sam Darko je pricao...kada ga je jednom ubacio tako posle nekoliko nedelja...sav je goreo od zelje da bude sto bolji...i preforsira se i povredi se. I onda sve tako na kashichicu...jednu igra pa pet ne igra.
Sta se onda desi...onda Milan pocne da se raspituje za njega i Dejo pocne da malo urgira..kod Sivlija...i Milan je hteo da ga kupi,jer se tada povredio Van Basten. Ali ,Darko prica,da ovi iz Intera namerno nisu hteli da ga prodaju,jer su se plasili da on proradi u Milanu i da Interova uprava bude iznapushavana. I onda je on tako ostaop na ledu,pa ishao na pozajmice...i eto.
Konacno,on je odigrao oko 30 uktamica za Inter i da nekih 10ak golova...sto i nije tako lose.
I da dodam, da je na pripremnim utakmicama Intera na početku dao 8 ili 9 golova. Pre par meseci je bio intervju sa njim...
 
@Ples,ma znam ja sve to....prichao je Panchev i da mu stil Intera nije odgovarao.....u to vreme je i Schillachi mislim preshao iz Juventusa u Inter pa su njega vishe forsirali a i Bergkamp koji mu je u to vreme bio saigrach se zalio da dobija premalo lopti....ipak,da je stvarno bio toliko extra uspeo bi i pored svega toga u nekom drugom klubu.Panchev je bio i ostao jedan od najboljih ex-yu napadacha svih vremena ali jednostavno nije uspeo preko bare kao i mnogiu pre i posle njega.
 
Ne,ne...podaci su ti OK...racunaju se golovi samo u prvenstvu.
Znas kako...Pancev je promashaj sam izbor kluba! Svaki napadac OVOG SVETA treba da bezi od Intera kao djavo od krsta.
Ima gomila napadacha koja je propala u tom Interu. Ali gomila! Berkapmp,je pobegao iz Intera glavom bez obzira...citao sam intrviju.
A ti cim malo igras,malo ne...nema tu igre. Pazi...Pancev je bio igrac koji POTPUNO zavisi od igraca sredine terena. On nije mogao sam sebi da stvori shansu. Ali je zato svuda podmetao noge po petercu,znao je da raspali i van 16 metara...i ODLICNO je igrao glavom.Mada je on "vukao" Vardar do titule...bese 84. ili 85? Posle im je ta titula nesto oduziana...vracana...bla bla bla...
Pa samo pogledaj sta je taj Inter (i uopste talijanski fudbal) napravio do Stanokvica...ej,pa taj stankovic je u Zvezdi igrao polu spica...odmah iza napadaca i davao po 10-15 golova po sezoni. Pa i u laciju je znao da igra ofanzivno. A pogledaj u Interu...nema ga...nema pozicije na sredini na kojo nije igrao. Ocaj! Inter je ocaj!
 

Back
Top