POŠTANSKE MARKE

Posjedujem par kataloga markica i izmedju ostalih ima par kraljevine sa likom kralja Petra preko kojih pise Serbia pa me interesuje jel ima i kolika joj je vrijednost?

A da ne piše možda SERBIEN na tom pretisku? Jel možda imaju i mrežu u zelenoj i/ili crvenoj boji preko? Jel pretisak ide od levog gornjeg ugla prema desnom donjem, ili od levog donjeg prema desnom gornjem uglu? U svakom slučaju, ovde se radi o okupacionim markicama iz 1941. godine za teritoriju Srbije. Da bih Vam mogao reći nešto preciznije o vrednosti ovih markica, molim Vas da mi odgovorite na gore postavljena pitanja.
 
U pravu ste pise serbie!
Pola din sa crvenom mrezom iz gornjeg lijevog ka donjem desnom!
1,5 din sa crvenom mrezom takodje iz gornjeg lijevog ka donjem desnom!
4 din sa zelenom mrezom takodje od gornjeg lijevog ka donjem desnom!
6 din sa crvenom mrezom od donjeg lijevog ka gornjem desnom uglu!
 
Ovde se nažalost radi o nekompletnoj prvoj seriji markica iz područija okupirane Srbije u II svetskom ratu, izdate 5. juna 1941. godine i svih 5 vrednosti koje ste naveli (0.50, 1, 1.50, 2 i 4 dinara) vrede zajedno oko 20 - 30 dinara. Dakle vrednost im je minorna, tako da jedino mogu da imaju sentimentalnu vrednost. Cela serija se sastoji od 15 vrednosti i cena na našem tržištu joj se kreće oko 5 eura. Ključna vrednost je ona poslednja od 30 dinara i nosi oko 80% vrednosti cele serije. Ostalo je sve "sitna boranija". Postoje i specijaliteti u ovoj seriji, koji vrede pojedinačno znatno više od cele serije. Ona markica od 6 dinara sa pretiskom od dole levo ka gore desno, pripada jednoj drugoj seriji izdatoj 1. septembra 1941. godine, koja takođe vredi koliko i prva serija i ima takođe 15 vrednosti, a sama markica vredi oko 20 dinara - dakle opet sentimentalna vrednost. Sve ovo su dosta česte markice na našim područijima i lako se nabavljaju, tako da ih skoro svi koji skupljaju imaju. Batalite prodaju tih markica, nego ih zadržite ako Vam nešto znače, a ako ne, poklonite ih nekom detetu koje želi ovim interesantnim hobijem da se bavi.
 
Zdravo!

Da li neko moze da mi kaze vrednost serije (od 11) markica iz 1905. godine sa likom kralja Petra I.

Pozdrav

To je ona serija sa crnim likom kralja Petra I u sredini i spoljašnjim okvirom u određenoj boji, jel tako?
Ova serija je izdavana u više navrata: 1905. na tankom papiru (svih 11 vrednosti), 1905. i 1906. na običnoj hartiji (svih 11 vrednosti), 1907. i 1908. na vodoravno prugastom papiru (8 vrednosti) i 1911. godine na uspravno prugastom papiru (4 vrednosti). Dakle, postoje 4 tipa hartije po kojima se razlikuju marke ovih izdanja.
Naravno, u zavisnosti na kom tipu papira je Vaša serija i od toga da li je žigosana ili ne, zavisi i cena te serije od 11 markica. Ako prodajete celu seriju morate da budete sigurni da se radi samo u čistim ili samo o poništenim markama, kao i to da pripadaju tačno određenom štampanju, zupčanju, to jest istom tipu hartije, u ovom slučaju.
Javite koju tačno seriju imate, a ja ću Vam reći vrednost te serije.
 
Radi se o seriji nezigosanih maraka i to svih 11 vrednosti. To je sigurno.
E sad...Godina 1905 ili 1906? Hartija tanka ili obicna? Ko bi to znao.
Meni izgleda kao obicna hartija.

Imam fotografiju, ali to ne pomaze mnogo pri odredjivanju vrste hartije.

Pozdrav
 
Ako kažete da vam hartija izgleda kao obična - onda bi trebalo da je obična. Tanka hartija je providna, poput pelir-papira, zapravo ta tanka hartija mislim i da jeste pelir. Ovde se dakle radi o seriji od 11 vrednosti sa likom kralja Petra I na običnom papiru iz 1905. i/ili 1906. godine (nije bitno), a vrednost kompletne nežigosane serije na našem tržištu se kreće oko 30 eura. Naravno uz ogradu da je ova serija veoma česta, pogotovo na ovakvom papiru, pa je stoga i teško naći kupca.
 
Ja mogu da Vam uradim procenu svih markica sa prostora ex-Yu od 1866. godine do danas. Mogu da Vam pomognem i za neke starije i vrednije evropske marke, ali ja zaista ne znam kako se realno krecu cene inostranih markica kod nas.
 
prodajem postanske marke Jugoslavije od 1985. do 2000. godine...nezigosane + FTC koverte istog razdoblja! zainteresovani da se jave sa ponudom na mail adresu bogdangrncarski@gmail.com[/B

posedujem i nekompletnu kolekciju stare Jugoslavije - zigosane!
 
Ima li ova marka neku vrednost?

Crno-bela je, neponištena, štampana najverovatnije 1964, od pet centi. S leve strane je slika plamička a desne lik Džona Kenedija. S gornje strane piše "...and the glow from that fire can truly light the world" a ispod Kenedijevo puno ime i prezime s godinama rođenja i smrti.
 

Back
Top