Hitno ujed pcele

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako je alergicna onda mislim da sad ne bi kuckala post na krstarici nego bi jurila ka hitnoj pomoci da joj spasu zivot, jeli pocela da otice, ima li gusenja...?
Ako nije alergicna, sto se iskreno nadam, nista, neprijatno je ali ce proci.
 
dr:
Ako je alergicna onda mislim da sad ne bi kuckala post na krstarici nego bi jurila ka hitnoj pomoci da joj spasu zivot, jeli pocela da otice, ima li gusenja...?
Ako nije alergicna, sto se iskreno nadam, nista, neprijatno je ali ce proci.

Otekla je i jedva govori.
U bolnici je, a ja sedim kuci i cekam da mi jave posto nemogu da odem
 
Ne sekiraj se, vazno je da je u bolnici, dobice terapiju i bice to ok, vazno je da je na pravom mestu.
Ujed je bas na nezgodnom mestu, ocigledno je i alergicna, gadna kombinacija.
 
Pazi sto se konzilijum okupio... I sta znaci "Quinkeov edem"? Nismo saznali, ali se osecamo sigurnije, jer je lekar medju nama... Pih, kad god pitam nesto u vezi zdravlja, dobijem slican odgovor. A kad trazim broj telefona, ne mogu da ga procitam... Mislim, nije to recept, majku mu.
Maki, ti verovatno znas da ti je rodjaka prezivela... To je bilo gotovo izvesno, cim se dokopala bolnice. U najgorem slucaju, imace oziljak na vratu.
 
Julian_Duranona:
Pazi sto se konzilijum okupio... I sta znaci "Quinkeov edem"? Nismo saznali, ali se osecamo sigurnije, jer je lekar medju nama... Pih, kad god pitam nesto u vezi zdravlja, dobijem slican odgovor.

Dr je lepo objasnila...Moj komentar na Marinin post je samo pokusaj da se zaustave nagadjanja tog tipa, jer je Q. edem vrlo, vrlo ozbiljna stvar...( alergijska reakcija sluzokoze , narocito gornjih respiratornih puteva - glasne zice i glotis )..
 
Julian_Duranona:
Pazi sto se konzilijum okupio... I sta znaci "Quinkeov edem"? Nismo saznali, ali se osecamo sigurnije, jer je lekar medju nama... Pih, kad god pitam nesto u vezi zdravlja, dobijem slican odgovor. A kad trazim broj telefona, ne mogu da ga procitam... Mislim, nije to recept, majku mu.
Maki, ti verovatno znas da ti je rodjaka prezivela... To je bilo gotovo izvesno, cim se dokopala bolnice. U najgorem slucaju, imace oziljak na vratu.
Zasto bi imala oziljak na vratu?! :-?

http://www.medicina.hr/medix/clanci/alergijske_reakcije_na_ubode_insekta.htm
http://bs.wikipedia.org/wiki/Angioedem
http://www.igman.com/medicinski-rjecnik/Q/Quinckeov_edem.html
 
Julian_Duranona:
Laicka pretpostavka... U slucaju koji je ovde naveden, pomislio sam da na neki nacin treba spreciti gusenje, tj. dovesti kiseonik do pluca kroz grkljan. Ja bih tako uradio. Nadam se da nikog ne bih ubio... Ili bih..
Laicka.:D
Primat ima medikamentozna terapija, samo kod extremnih slucajeva se radi intubacija ili traheotomija...
 
pikax:
Laicka.:D
Primat ima medikamentozna terapija, samo kod extremnih slucajeva se radi intubacija ili traheotomija...
Koleginice, u svom prvom izlaganju sam napisao sledece:
Julian_Duranona:
Maki, ti verovatno znas da ti je rodjaka prezivela... To je bilo gotovo izvesno, cim se dokopala bolnice. U najgorem slucaju, imace oziljak na vratu.
Dakle, profesionalno sam se ogradio od laksih slucajeva.
Naravno da se podrazumeva da primat ima medi... menti... meki... ta metoda koju ste naveli. Ja bih, pre svega, pokusao sa Vindeksom.
 
Niko se ne usudjuje tek tako da radi traheotomiju...postoje lekovi,hvala bogu.Traheotomija je nesto sto je poslednja mera, s druge strane u takvim alergijskim manifetsacijama dolazi do popustanja i drugih velikih sistema u telu, nije tu samo gusenje, to je citav niz reakcija...traheotomijom ne blokiras dalju alergijsku manifestaciju ,lekovima ipak to radis.
 
pikax:
U drugom niste, koji sam i citirala...:D
Kako nisam?
Julian_Duranona:
Laicka pretpostavka... U slucaju koji je ovde naveden, pomislio sam da na neki nacin treba spreciti gusenje, tj. dovesti kiseonik do pluca kroz grkljan. Ja bih tako uradio. Nadam se da nikog ne bih ubio... Ili bih? Reci mi da bi bio heroj, pliz...
Najopasniji oblik je Q. edem grkljana koji može izazvati smrt zbog gušenja.
Da li Vi to pokusavate da mene diskreditujete kao iscelitelja, tvrdeci da govorim neutemeljeno? Neka Vam sluzi na cast... Ovim zakljucujem raspravu.

Dodatak:
Ako je neko sklon da za ozbiljno uzme ono sto sam na ovoj temi napisao, naglasio bih da sam sarlatan i da radije poslusa savete koje su postovali forumski lekari.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top