JAKI SMO NA RECIMA ILI

Jovana

Zainteresovan član
Poruka
259
mozemo da dokazemo da smo i na delima isti, da smo bas ljubitelji zivotinja i da zelimo da im pomognemo a ne samo da se ovde medjusobno prepiremo i komentarisemo?
Neznam koliko vas bi to stvarno ucinilo ali ja se nadam da cemo ipak moci...
Moja ideja je da za pocetak, jer se tako uvek pocinje, izadjemo na ulicu odrzimo jedan miting i borimo se za ono sto hocemo i zelimo za napustene zivotinje na ulici, koji su pretezno psi i kojima se ugrozavaju zivoti krivicom nemarnih ljudi... i na kraju su psi agresivni i oni napadaju. Priznajem ima takvih, al opet ovom akcijom bi postigli da nateramo vlas da bas bas agresivne pse smeste u posebne azile, NE DA IH USPAVAJU,
gde ce i oni imati privilegiju za dalji i bolji zivot. A opet morate se zapitati zasto je taj pas postao agresivan, a u vecini slucajeva je isti odgovor, zbog LJUDI!!!
Tako bi zastitili i nase mirne miljenike ispred zgrade a i ``komsije`` koji ih se ``boje``.
Ako uspemo sa ovim svaki sledeci korak cemo lako napraviti, kazu prvi koraci su najtezi, ajmo onda i mi da prohodamo i da ucinimo nesto povodom toga!
Samo sedenjem u svojim kucama/stanovima nista necemo postici a pogotovo ne grejanjem stolice i dopisivanjem u ovom forumu...
Obavestili bi smo medije dogovorili se oko datuma i mesta i krenuli u napad!
Treba da nas bude u sto vecem broju ne samo 200 nas, mada je pitanje dal nas i toliko ima, nego svi odavde i jos vasi najblizi rodbina, prijatelji, decko, devojka sta god znaci svi koji zele da promenimo na bolje zivot napustenim psima pa cak i oni koji ih ne zele na ulici, ispred zgrade, u parku... Da apelujemo za azile i da dokazemo i pokazemo nasoj ``VLADI`` da i oni imaju prava na bolji zivot... i da su ljudskom krivicom i postali lutalice.
Oni sada to resavaju uspavljivanjem i drzanjem u kalfileriji. Jeste li bili tamo nekad? Za neke sa sajta znam da jesu, ali dal znaju oni koji nisu, nasta ONO tamo lici? I to njima naj HUMANIJE resenje??? Naprotiv to im je jedino i najisplativije resenje da ociste, da izvinete, sranje koje su napravili neodgovorni ljudi...
Jer isplatljivije im je da daju ``veterinaru``
~bas me interesuje kakav je to veterinar koji uspavljuje zdrave i dobre pse~
negde oko 1500dinara po psu
nego da naprave azile i opreme ih.
Dakle mozemo li mi da se skupimo i da uradimo nesto po ovom pitanju???
 
Da skratim poduzu pricu. Sacekaj da prodje vreme odmora. Ako se protestvuje subotom vise ljudi ce doci(ni slucajno radnim danom, gubis gomilu zaposlenih). Ja cu se raspitati, ali mislim da bi mogla puno ljudi da nagovorim da dodju (prijatelji i tako to). Jedino sto moras pod hitno da sredis je neki vid "liste zahteva", onako po stavkama, da bi ljudi mogli lakse da shvate zbog cega se protestvuje. Bez uvrede ali tekst (inspirativan je i energican ) moras da organizujes. Uz malo truda i nagovaranja mislim da nije nemoguce. A verujem da i neke postojece organizacije bolje znaju da li postoje neki nacrti zakona o pravima zivotinja , tako da se i sa njima treba povezati.
 
alal tekst je poprilicno dugacak i komplikovan, priznajem . zurila sam da napisem ali sve u svemu pojenta je da pokusam da organizujem sa mojom organizacijom neki protest cisto da najavim da se planira a naravno gledacemo da ne bude radnim danima a listu zahteva vec ima predstavnica organizacije
 
19.08.2006 odrzace se VALJDA na trgu u 21h
kako precizno da nazovem hmm precicu na stvar
u americi to je kao neki vid praznika pa je danica resila da to pokusamo i ovde da odrzimo
koliko sam ja mogla u veoma kratkom vremenskom trenutku da je razumem posto smo se videle to je dan za sve nastradale pse koji su ubijeni, uspavani bez nekog odredjenog razloga (kao sto rade kod nas) ili cak koji su nastradali zbog nepazljivih vozaca (kod nas takvih ima na pretek)
Ima vremena javicu dal je taj skup siguran, treba da finansiramo binu i da obavestimo medije napravimo koncept za to vece pozovemo goste itd itd bla bla bla kako vec to ide tako da sve u svemu za taj dan i taj vremenski period od 20h pa na dalje ne planiraj te nista (ovo naravno vazi za one prave ljubitelje koji zele da dodju i ucestvuju u tome). I da ne uspemo to da ostvarimo lako ce te isplanirati i videti sta ce te raditi tada ako od ovoga nista ne bude... pozdrav
 
Чекај, а који су захтеви?
Да се изграде азили?
Наравно да држава, оваква каква је тренутно, има много битнијих ствари које изискују материјална средства, немојте очекивати баш да ће да вас послушају па после митинга отовре азиле за псе.
Ако си (сте) у неком друштву љубитеља или за заштиту животиња, што се не повежете са неким сличним друштвима у иностранству, па од њих да тражите донације?
Треба написати пројекат и повезати се са организацијама из иностранства које би биле вољне да финансирају.
То је најконкретније решење. Не би се решили СВИ проблеми са псима луталицама, али би се добио бар један нови азил, а и то је за почетак доста.
 
razlog okupljanja hellen je i za druge nove azile koji bi mogli da prime vise od 50 zivotinja kao i to da imaju dobre uslove za zivot, ne mislim da budu zatvoreni u boksevima vec da se slobodno krecu.
da se psi koji su sterelisani i mirni i zive na ulicama da ih sinteri ne diraju jer su tu zato sto su druzeljubivi opet one druge agresivne da sklonimo ne da uklonimo i da pokusamo da ljude urazumimo...
 
Jovana, svaka cast!! Ti se stvarno trudis i boris. Da li se planira nesto za sledeci period? Miting je dobra ideja, samo da ne propadne ukoliko dodje mali broj ljudi :( Ja cu naravno doci, a potrudicu se da sa mnom podje sto veci broj ljudi.. Stvarno nesto treba uraditi i krenuti od necega, za pocetak...
 
razlog okupljanja hellen je i za druge nove azile koji bi mogli da prime vise od 50 zivotinja kao i to da imaju dobre uslove za zivot, ne mislim da budu zatvoreni u boksevima vec da se slobodno krecu.
da se psi koji su sterelisani i mirni i zive na ulicama da ih sinteri ne diraju jer su tu zato sto su druzeljubivi opet one druge agresivne da sklonimo ne da uklonimo i da pokusamo da ljude urazumimo

Па онда сам добро сконтала. Шта ме исправља ова Ивана?

Само знате и сами да се јавним протестима само скреће пажња јавности, али да се њима не решавају проблеми. Уколико будете чекали да држава нешто сама уради, тешко да ћете дочекати.
Израда конкретних пројеката, повезивање са страним удружењима, једино ту можете очекивати неке паре...
 
Obema hvala sto komentarisete i predlazete ali na protestima nismo sami vec sa medijam i ako nas izadje 500 na ulicu ljudi koji se zadese u toku mitinga se i pridruze isto tako osnovni pocetak je miting pa gostovanje u nekoj emisiji pa onda raznorazne akcije ja sam pokusala sa mojom organizacijom da uradim tako nesto al nema uspeha a sad pokusavam sa orcom tako da videcemo rezultate i koliko su zainteresovani ljudi koji mogu nekako da pomognu...
 

Back
Top