WINDSURFING

Najbolje mjesto za jedrenje na dasci u CG je bez premca Ada-Bojana. Kome izazov predstavljaju talasi, jedri na moru, a ko nije dovoljno dobar surfer jedri na jezercetu koje na uscu pravi Bojana. Ljeti skoro svakog dana duva maestral jacine 3-4 bofora. Ponekad bude i do 6 bofora.
 
da li na adi bojani postoji klub za windsurf,i da li neko prodaje dasku.ako postoji klub ostavite adresu.da li je ove godine u srbiji i crnoj gori bilo neko takmicenje.
 
Da, postoje dva kluba. Jedan koji dugo godina vodi jedan Beogradjanin, i od prije 2-3 sezone tu je i klub iz Podgorice. Kod njih mozete iznajmiti opremu, obuku.... Takodje, najcesce imaju i rabljene opreme za prodaju. Takmicenja je bilo. Sva su bila revijalne prirode.
 
da li bi mogo da mi ostavis ponude za rabljenu opremu intresujeme daska od 140 do 180 litara naravno sa ostalom opremom(jedrima jarbolom boomom itd) .da li znas koja je trenutno olimpiska klasa u windsurfingu.da li u Crnoj Gori neko vozi kajtsurfDa li bi surferi iz Crne gore dosli na regatu na Bovansko jezero kod nisa.inace ove godine i sledece surferi iz niskog kluba planiraju prezentaciju i omasovljenje sporta u ovim krajevima.Za Draga sa Ade sam cuo da je odlican surfer.
 
PITANJE ZA ZIPP-PG:KOJU DASKU VOZIS,KAKVO JEDRO IMAS,OD KOLIKO KVADRATA,KOLIKO DUGO JEDRIS,KOJE SI GODISTE(POSTO SU SVI STARIJI,VEOMA MALO MLADIH JEDRI),ITD...
 
Nisam ZIPP Pg ali bih mogo da ti odgovorim na to pitanje ja imam 17 god bavim se surfom tri god.po meni je najbolja kombinaci daska od nekih 150 -180 litara i jedro od nekih 5.6 do 7-8 kvadrata.bio sam na neka takmicenja u bugarsku i na ohrid malo je mladih surfera u srbiji ali ih u Bugarskoj ima itekako.inace jedna informacija u u Bugarskoj je na leto svetsko prvenstvo za juniore.
 
jEDRILI SMO U ULCINJU I NA ADI BOJANI TAJ DEO.TO JE MESTO KAO STVRENO ZA WINDSURFING.BILI SMO I U BECICE RAFAILOVICE BUDVA TU NEMA NISTA OD JEDRENJA VRLO SLABO
 
Anonymous:
jEDRILI SMO U ULCINJU I NA ADI BOJANI TAJ DEO.TO JE MESTO KAO STVRENO ZA WINDSURFING.BILI SMO I U BECICE RAFAILOVICE BUDVA TU NEMA NISTA OD JEDRENJA VRLO SLABO
kakvi su talasi na Adi Bojani,jer ja obozavam jedrenje medjutim retko kada jedrim na talasima jer ih nema(jer jedrim u igalu)...
 
Pozdrav....
Naleteo sam na netu na ovu tema... Vec par godina me windsurf interesuje. Jel ima neki klub u beogradu ili okolini? Koliko kosta otprilike oprema? Koliko bi mi trebalo da naucim sa obzirom da vozim snowboard vec 5-6 godina?
 
Cao
Zovem se Marko Ivanovic, student sam 3. godine filoloskog fakulteta.. Imam pitanje koje je vrlo moguce vezano za Windsurfing :)
Elem, imamo neki tekst da prevedemo i u teksu se pojavljuju imena nekih ekstremnih sportova.. kiting, bratt skikjøring, elvekajakkpadling, terrengsykling.. To se tako zove na norveskom. E sad, ja sam skapiram sta je pisac hteo da kaze, ali mora da postoje i neka nasa imena za ove sportove, ako ne nasa (verovatno ne nasa ) ali postoje engleska imena koje smo mi preuzeli.. Proverio sam na Wiki i tamo kaze kiting je nesto sto se zove kiteboarding, ili kitesurfing (na engleskom).. Hrvati ga isto nazivaju kitesurfing.. http://no.wikipedia.org/wiki/Fil:Kite_surfing_Oahu.jpg (link do slike)..
Zatim bratt skikjøring je totalna nepoznanica norveskoj wikipediji (sto me je iskreno bas iznenadilo) redi se o sportu koji izgleda ovako http://www.friflyt.no/index.php?pagenr= ... enr=55776.. Ja sam cuo da postoji nesto sto se zove skijanje na celcu, ali da li je to bas to.. To mene zanima.. Bukvalan prevod bi bio Strmo skijanje..
Elvekajakkpadling je bukvalno veslanje kajakom po reci. Nasao sam da postoje kajak na mirnim i na divljim vodama.. Da li postoji nesto malo odredjenije, tipa kajak na rekama ili tako nesto
Terrengsykling je voznja bicikla po neravnom terenu, pa da li postoji neki strucan naziv i za to?
Nazalost sve ovo nema ni u jednom recniku tako da moram ovako da se snalazim..
Hvala unapred, nadam se da ce mi neko ko se iole razume u ekstrim sportove nesto bar pomoci.
Pozz
 
U BG pri jedrilicarskom klubu "Pobeda" postoji windsurf sekcija na Adi Ciganliji.
Nalazi se na drugom spratu kružnog kupatila.
Najorgazovaniji klub je na Palicu. Pogledajte na jk-palic.org.rs.
Tu možete videti nešto i o formuli.
Ako su ti u Igalu mali talasi spusti se niz vetar, pravac Rose-Savina.
Za nislije sam cuo da voze, ali ne znam sta, verovatno male daske i nisu u sistemu takmicenja u Srbiji.
 

Back
Top