Istine i zablude o bombardovanju 1999.

Pogledajte prilog 231307Pogledajte prilog 231308Pogledajte prilog 231309Pogledajte prilog 231310Pogledajte prilog 231311
13.07.1999. Dramatičan dan u Prizrenu u kome se nalaze kako vojnici Jugoslavije tako i pripadnici nemačkog kontigenta Kfora.

Ima li neko sa ovog foruma da ispriča nešto detaljnije o tom periodu i o ovim situacijama?

Naravno, ovo su zadnji pripadnici oruzanih snaga Jugoslavije koji su napustili granicu, prekaljeni borci, ovo je u Prizrenu, samo njih desetak je stitilo odstupnicu vojsci i srpskim civilima. Siptari su usli u grad sa KFOR-om, a stoka je bacila civile u vatru zeleci da isprovocira sukob Kfora i VSCG. Naravno nisu uspeli u tome...Par Rusa se ne vide na fotografijama...
 
Ima li zivih od ovih momaka?
kosare98pr3.jpg


Хероји с Кошара
 
Rodjak mi je bio na Kosarama i tamo je ranjen, trazio sam ga negde po slikama ali nije ni na jednoj. Pa mogu valjda samo da citam sta se desavalo , posto nisam uceestvovao u tim dogadjajima ne mogu ni da komentarisem, mogu samo da pitam ljude koji su tamo bili, naravno ako to ne smeta.

rode..!!
samo iscitaj celu temu...bice ti sve mnogo jasnije...a posebno sta ti je brat proziveo i koliki ti je brat covek...ne trazi da se ponavljamo---prelistaj temu...pooozz..
 
Rodjak mi je bio na Kosarama i tamo je ranjen, trazio sam ga negde po slikama ali nije ni na jednoj. Pa mogu valjda samo da citam sta se desavalo , posto nisam uceestvovao u tim dogadjajima ne mogu ni da komentarisem, mogu samo da pitam ljude koji su tamo bili, naravno ako to ne smeta.

Niko ti ne moze zabraniti, niti mi to smeta, ali me cudi da za pet godina imas veoma malo poruka. Kako ti se zove rodjak, posalji mi na p.p. ako zelis
 
Da li nekome lici ovaj tip na Srpskog vojnika? Ne bih da prejudiciram, ali prsten mu je skinut sa prsta tog momenta kada je slikano. Malo mi je sumnjivo...

naprotiv, ako mu je prsten skinut kad je slikano, onda su ga malo pre toga i opljackali
slikano nije u nekom podrumu
vezan je za drveni krevet
kao da je tek zarobljen
pantalone su mu frisko od zemlje
ruke prljave
ko zna ................
ako je tacno da je srpski vojnik, onda sve napisano govori da je tek zarobljen :(
 
naprotiv, ako mu je prsten skinut kad je slikano, onda su ga malo pre toga i opljackali
slikano nije u nekom podrumu
vezan je za drveni krevet
kao da je tek zarobljen
pantalone su mu frisko od zemlje
ruke prljave
ko zna ................
ako je tacno da je srpski vojnik, onda sve napisano govori da je tek zarobljen :(

Po odeci ne bih rekao. Pantalone su mu veoma prljave, sto ne prati gornji deo uniforme. Svako ko je bio na terenu u ratnim uslovima zna da se uniforma prlja ravnomerno, drugo, ruke su mu veoma crne od prljavstine koja nije prana danima, vidi se da je ,,zapekla,, a gore na obodu granice si imao koliko hoces vode, a ako ne vode, onda snega koliko hoces. Moze biti i da se krio danima, ali ne bih rekao, nije za to bilo potrebe. I najzad, jos jedna stvar, koju primecujem, ali sada ne bih o tome je meni snazan dokaz da ova osoba nije (ako je uopste tacno) zarobljena na granici, ali kao sto rekoh necu o tome.
 
Meni je totalno sumnjiva fotografija, oblik lica zajedno sa tenom ne govori da je sa nasih prostora. Vise lici na arapa nekog, mudzahedina ali koja je onda poenta slikanja, sta je htelo da se kaze sa ovom slikom??? ako je recimo stranac obucen u nasu uniformu i ovako lepo zalisicen i niko ga ne bije(nema masnica), cak je i bucmast, znaci hranjen je kako treba, vidim vodi racuna o brijanju, malo fazonirana brada, sve navodi na namestenog satro zarobljenika.
Ako je nas, nadam se da je sve preziveo. Ko uopste pusta ovakve fotografije...
 
Imao bih jos jedno pitanje , neke pojedinosti mi nisu jasne. Naime odgledao sam vecinu video zapisa sa tubeta vezanih za Kosare i dosao do zakljucka da je vecina profesionalnog oficirskog kadra vrlo brzo posle rata penzionisana iako je dosta njih vrlo mlado, pitanje je ZASTO? I drugo pitanje, dosta komandnog kadra je bilo iz redova redovnog sastava i to podoficira , zasto ne oficiri i podoficiri iz redovnog sastava jer verujem da su obuceniji i utreniraniji za rad na terenu?
 

Back
Top