Istine i zablude o bombardovanju 1999.

Da je taj tornado na Čičavici zasita pronađen, zar naši ne bi sa njime mlatili pred svijetom a neki dio završio u MJV?

Ima i previse indicija da bi sve bile samo glasine ... Sigurno su padali ali ne na teritoriju Srbije, a skrivali su sve to iz jasnog razloga, ionako su bili na udaru kritika zbog nesposobnosti da ucine nesto protiv VJ .. e sad koji model i ciji pitanje je ...
 
2848242_AqW7A.jpeg

UCK krece od karule na polozaj
 
2846736_z4bso.jpeg

Objasnjenje fotografije skinute sa inostranog sajta:
Descrição
BEL08 - 19990521 - BELGRADE, SERBIA, YUGOSLAVIA : A man checks a parachute found in the woods near Belgrade said to be from a downed NATO plane, possibly a French Mirage 2000, Friday 21 May 1999. There was no information given about the pilot. EPA PHOTO==============YUGOSLAVIA OUT============== BELGRADE LUSA © 2007 LUSA - Agência de Notícias de Portugal, S.A.

Da li se neko seca ovog dogadjaja? Ja licno ne.
 
ovaj naš vojni policajac neki nindža sa pancirom, motorolom i borbenim prslukom

Да ли у твом посту осећам дозу подругљивости или чуђења?
Није нинџа такву су опрему имали. Изгледа да ниси имао прилику да видиш тадашњи 52.батаљон војне полиције ПрК (мада сам касније виђао и полицајце и извиђаче из других јединица сви су имали исту опрему). Просто ми је некад било жао тих момака кад сам их гледао на обуци. О дисциплини и дрилу да не говорим. Једном приликом сретном војника у студентском дому у Приштини. Плаче мали као киша. Питам га шта је било, а он каже изгубио је беретку (а још је био и пијан) не сме да се врати у јединицу добиће батине.
Могу ти рећи кад сам их гледао поред Британаца у Приштини нису изгледали ништа лошије опремљени, а за разлику од наранџастих, закржљалих Британаца наши момци су били ко шварценегери (не знам, можда су их бирали по за ове задатке по Приштини).
 
Jesu to civili izginuli? I zašto nigde nema znak da je minirano
Poginuli su civili. Meni je cudno da ih niko nije upozorio na to da je sve minirano, ali tu su skoro svakodnevno albanske izbeglice prolazile u smeru Albanije.Prelazili su peske ovu deonicu, e sad zasto su ovi prelazili automobilom, da li ih je neko od nasih uputio namerno ili su to uradili na svoju ruku samovoljno, stvarno ne znam. Mozda ako je neko upucen detaljnije oko desavanja koja su bila na ovom podrucju da nam opise kako je bilo u ratnom periodu na granicnom prelazu.
 
Poginuli su civili. Meni je cudno da ih niko nije upozorio na to da je sve minirano, ali tu su skoro svakodnevno albanske izbeglice prolazile u smeru Albanije.Prelazili su peske ovu deonicu, e sad zasto su ovi prelazili automobilom, da li ih je neko od nasih uputio namerno ili su to uradili na svoju ruku samovoljno, stvarno ne znam. Mozda ako je neko upucen detaljnije oko desavanja koja su bila na ovom podrucju da nam opise kako je bilo u ratnom periodu na granicnom prelazu.

srbija je proglasila 23.04.99 neposrednu ratnu opasnost a 24.03.99 ratno stanje....u ratnom stanju se granice zatvaraju i vaze posebni propisi i zakoni....miniranjem granice prema albaniji stitila se drzava po proceni nadleznih...svako minsko polje je trebalo--i jeste bilo obelezeno...onaj ko nije gledao ili verovao u postavljene znakove sam snosi odgovornost...
 
gosn potpukovnik se jako lepo nagnuo nad ambis s rukama u džepovima standardno, stojeći na mestu ispod kojeg nema zemlje...
što se tiče ove lade, vidim da je sa naše strane granice, pre ovih betonskih barikada a nigde barem sa ove albanske strane se ne vide one zastavice, ni znak mine, ni traka...
 

Back
Top