Istine i zablude o bombardovanju 1999.

JOK,osim Cernomidina,ali on nije bio tu zbog strategije vec....

ej,ej,cekaj malo,mislim da su bile neke Ruje za vreme bombardovanja....Prica mi kruzi iz nekog od diviziona(kada se setim kog reci cu ti)...Znam samo da je bas za vreme naleta neki oficir bio bas u kabini kada su lansirali.E sada,sigurno im nije davao instrukcije tipa radi to i to ali neminovno je da je bio tu zbog necega....:???:Mislim da mi je to pricao kolega iz nase kasarne,pitacu ga kada dodjem u ponedeljak do vas,bas da vidim sta je to bilo.....
 
ej,ej,cekaj malo,mislim da su bile neke Ruje za vreme bombardovanja....Prica mi kruzi iz nekog od diviziona(kada se setim kog reci cu ti)...Znam samo da je bas za vreme naleta neki oficir bio bas u kabini kada su lansirali.E sada,sigurno im nije davao instrukcije tipa radi to i to ali neminovno je da je bio tu zbog necega....:???:Mislim da mi je to pricao kolega iz nase kasarne,pitacu ga kada dodjem u ponedeljak do vas,bas da vidim sta je to bilo.....

Ma leteo cova za Moskvu, al zezno ga GPS pa povuci potegni pravo preko Srbije.
Sad posto su ga identifikovali prijateljski su ga prizemljili da popiju po votkicu i odgadjaju jednog F-117 ili F-16 pa da nesmetano nastavi i usput ponese po neki delic kao suvenir.:hahaha:
Eto sve sam ti reko.....:whistling:
 
Sinoc na History kanalu prvi put uopste od 1999 pomenut sukob izmedju NATO avijacije i nase PVO (lovacke avijacije). Naveli su dva primera (kombinovano uz simulaciju) kada su nam oborili dve 29tke. Prvu su oborili 24.03.1999 a drugu nisu pomenuli datum, ali su pominjali da je oborila f16 koja je bila u pratnji f117...sve bi bilo realno da nisu pomenuli da ih je u vazduhu bilo najmanje dvadesetak, kao i tokom celog sukoba sto je bilo. Nelogicno je npr da je (za tu drugu 29tku), i to prica pilot, u prvom naletu ispalio dve rakete koje su promasile cilj (jedna se "ugasila") i da je 29tka napravila zaokret prema njemu, on je ponovo ispalio dve rakete (!!!) a 29tka je manevrom ponovo izbegla i te dve rakete, medjutim kada je posla direktno prema njemu "odjednom" je bila pogodjena i pocela je da pada u spirali (!!!) Malo nelogicno s` obzirom da on opisuje da je bio samo on prisutan, a odakle je dosao projektil koji je oborio 29tku? Iz paranormalnog sveta mozda? Ali je prica veoma dobro spakovana, na kraju, recenicom da je "sneg" sa planina dobio neverovatan odsjaj od "vatre" sa 29tke...
Neverovatno kakvi su fanatici za propagandu, ali naravno onaj ko zna istinu u to nece poverovati ni sekundicu...
 
Ja sam čitao ispovest pilota koji je oboren u Mig 29 a njegov vođa tima je tada poginuo.
Oboreni su AIM-120.
Oborio ih je Holandski pilot.
On je tada pao i Bosnu i Gazelom su ga spasili, bez obzira što je postojala velika opasnost da je obore. Pilot koji je poginuo zvao se Zoran, ali ne znam prezime.
Pilot sam govori da su se tada spremali, tačnije pilot koji je poginuo da na daljini od oko 14km gađa avion, koji je najverovatnije bio Tornado, koji se vraćao ka Bosni. Tada je ugledao, kako kaže četiri dimna traga u vazduhu i pomislio je da su Tomahavk rakete, međutim kako je se veoma brzo izgubio dimni trag raketnog motora shvatio je je da su lansirane rakete V-V i krenuli su sa manevrima za izbegavanje. Na žalos obojca su bila pogodjena.
 
Sinoc na History kanalu prvi put uopste od 1999 pomenut sukob izmedju NATO avijacije i nase PVO (lovacke avijacije). Naveli su dva primera (kombinovano uz simulaciju) kada su nam oborili dve 29tke. Prvu su oborili 24.03.1999 a drugu nisu pomenuli datum, ali su pominjali da je oborila f16 koja je bila u pratnji f117...sve bi bilo realno da nisu pomenuli da ih je u vazduhu bilo najmanje dvadesetak, kao i tokom celog sukoba sto je bilo. Nelogicno je npr da je (za tu drugu 29tku), i to prica pilot, u prvom naletu ispalio dve rakete koje su promasile cilj (jedna se "ugasila") i da je 29tka napravila zaokret prema njemu, on je ponovo ispalio dve rakete (!!!) a 29tka je manevrom ponovo izbegla i te dve rakete, medjutim kada je posla direktno prema njemu "odjednom" je bila pogodjena i pocela je da pada u spirali (!!!) Malo nelogicno s` obzirom da on opisuje da je bio samo on prisutan, a odakle je dosao projektil koji je oborio 29tku? Iz paranormalnog sveta mozda? Ali je prica veoma dobro spakovana, na kraju, recenicom da je "sneg" sa planina dobio neverovatan odsjaj od "vatre" sa 29tke...
Neverovatno kakvi su fanatici za propagandu, ali naravno onaj ko zna istinu u to nece poverovati ni sekundicu...

Gledo, i lepo sam se nasmejao.Ono jeste da su oni imali bolje radare,od Mig-ova,i da nije bila ravnopravna borba tj.da smo ga mi produvali ali propaganda je propaganda.
Kad su toliki majstori sto u emisiji o F-117 ne pominju da je oboren u Srbiji.
Tako ti je to. Nije bitno kakav ti je proizvod vazno je kakav je menadzer da to proda.
 
treba da budemo ponosni što smo ga jedini i prvi skinuli
ali i samokritični što smo dozvolili da nas bombarduje.
Drugo,, šta je jedan oboren avion, a bacio je 500t smrtonosnog tereta. Ništa. Jedan most je skuplji nego da se napravi F117. Računica govori sve.

Da si rekao skuplji od samog aviona, ali od toga da se napravi nikako.
Ne mozemo ni da zamislimo koliko kosta razvojni projekat jednog aviona(od nacrta preko prototipa pa do seriske proizvodnje)
Sa druge strane samim tim sto je oboren obara mu cenu jer je skinuta fama nevidljivosti, a i to je udar na finansije u smislu isplativosti celog projekta i svrsishodnosti.....
A kad pogledas cime smo ga oborili tj.cime smo se branili malo li je i to.
Pa nije to video igrica pa udri do zore.
 
Gledo, i lepo sam se nasmejao.Ono jeste da su oni imali bolje radare,od Mig-ova,i da nije bila ravnopravna borba tj.da smo ga mi produvali ali propaganda je propaganda.
Kad su toliki majstori sto u emisiji o F-117 ne pominju da je oboren u Srbiji.
Tako ti je to. Nije bitno kakav ti je proizvod vazno je kakav je menadzer da to proda.

Ma nasi su znali da su nam radari na migovima slabiji, poleteli su iako su znali da idu pravo u smrt, ali poenta je u njihovom (NATO) strahu (ali mozda i u sigurnosti za uspesnu akciju) zar iako su znali da su nasi radari slabiji (a znamo da je 29tka sa dobrim radarom neuporedivo bolja od f16) isli u grupama po dvadesetak, pa neki put i pedesetak aviona u akciju!!!! Da li je to prekomerna upotreba sile? Da li su se plasili nase PVO, fanatizma ili cega vec? Pa nije tajna da smo im oborili f117, ali taj bombarder ima najbolje obezbedjenje na svetu, pa kako su onda to dozvolili? Nije tesko reci da je bila prava borba. Pa Rusi razbise Gruzijsku vojsku za nepuna dva dana, a imali su Gruzini sigurno savremenije naoruzanje (s` obzirom na pomoc SAD) od nas - 1999. Nece i nikako nece da priznaju da su se veoma zajebali, doduse, ostvarili su cilj, ali mislim da je za to najbolji izraz "Pirova pobeda"...
 
nedavno sam saznao da se u letackoj obuci za borbenog pilota uci i sudaranje.
mig21 je prilicno brz avion, kontam da bismo vise aviona oborili da smo zaletali mig21 u njih :D

To se u WWII zvalo Taran, i koristili su ga uglavnom ruski piloti kada bi ostali bez municije, pa su vrhom krila ili elisom obarali nemacke bombardere, cesto sa fatalnim ishodom za oba aviona.

Danas je to nemoguce, ne mozes ti da pridjes ozbiljnoj formaciji ni na 20km da te ne obore, a i da te ne gadjaju, pri ovakvim brzinama, sudariti se namerno ne bi bilo nimalo lako.
 
To se u WWII zvalo Taran, i koristili su ga uglavnom ruski piloti kada bi ostali bez municije, pa su vrhom krila ili elisom obarali nemacke bombardere, cesto sa fatalnim ishodom za oba aviona.

Danas je to nemoguce, ne mozes ti da pridjes ozbiljnoj formaciji ni na 20km da te ne obore, a i da te ne gadjaju, pri ovakvim brzinama, sudariti se namerno ne bi bilo nimalo lako.

da, rusi su imali to naredjenje i za onaj U2, ako nemos drugacije onda tako.
i kontam da ako vec mozes tako blizu da mu pridjes, imas top za to.

ali za one sto su mi rekli da lupam gluposti, citao sam da je to i dan danas u sastavu obuke. doduse ne znam cije.
 

Back
Top