Istine i zablude o bombardovanju 1999.

Dobar komentar...jedino ne mogu da se slozim oko Ruminuje, Bugarske i Madjarske...mislim da bi oni i te kako dejstvovali i oborili jedan od transportnih aviona ako ne bi pristali da prinudno slete na njihovu teritoriju...ostali bi se veoma brzo vratli nazad. Kada su se vec odlucili da uskrate dozvolu preleta, sigurno ne bi "ocutali" nedozvoljen prelet.

Da je na vlasti u tadasnjoj Rusiji 99e bio politbiro kao 60ih i 70ih godina, i te kako bi Rusi preleteli bez dozvole.Jer kad jednom zapocnes nesto kao supersila onda nema odustajanja.Ne bi smeli da dozvole sebi takvo ponizenje u vidu zabrane od strane tako mizernih drzava.To sto je Rusija bila 99e je, naj obicniji prosjak sa nuklearnim arsenalom i "pretila"je samo da koliko toliko zadovolji svoje patriote.Dok ovde i dalje ljudi vide Rusiju kao Boga na zalost.:(
Slicno je i sa Amerikom.Toliko dana bombardovanja, a ni pomisljanje na kopneni ulazak.Uzmi Irak na primer,bombardovanje,kopneni ulazak u par dana,u oba "Zalivska rata".Srbiju bombarduju toliko vremena ni ne pomisljaju da kopneno udju.Spali su na to da Milosevica obradjuju Primakov i Athisari.Koji su imali izbor kao super sila?,da nastave bombardovanje u nedogled,ili preko Evropljana i Rusa,ubede Milosevica da potpise kapitulaciju.Zato su Milosevicu i ostavili foru da postoji mogucnost povratka vojno policijskih jedinica do 1000 pripadnika na Kosovo.
Naj obicnije politikanstvo.Amerika se obrukala kao supersila jer nije slomila Srbiju.Rusija se preko Primakova kao nesto pitala u svemu tome.Milosevic je kao izboksovao povratak odredjenog broja pripadnika nasih vojnopoliciskih jedinica na Kosovo ,koje je kao po okriljem UN.Dok nas narod ni dalje ni vidi dalje od nosa i zivi po obicaju u zabludi.Ni Nusic nebi bolje smislio citavu ovu tragikomediju.
 
Da je na vlasti u tadasnjoj Rusiji 99e bio politbiro kao 60ih i 70ih godina, i te kako bi Rusi preleteli bez dozvole.Jer kad jednom zapocnes nesto kao supersila onda nema odustajanja.Ne bi smeli da dozvole sebi takvo ponizenje u vidu zabrane od strane tako mizernih drzava.To sto je Rusija bila 99e je, naj obicniji prosjak sa nuklearnim arsenalom i "pretila"je samo da koliko toliko zadovolji svoje patriote.Dok ovde i dalje ljudi vide Rusiju kao Boga na zalost.:(
Slicno je i sa Amerikom.Toliko dana bombardovanja, a ni pomisljanje na kopneni ulazak.Uzmi Irak na primer,bombardovanje,kopneni ulazak u par dana,u oba "Zalivska rata".Srbiju bombarduju toliko vremena ni ne pomisljaju da kopneno udju.Spali su na to da Milosevica obradjuju Primakov i Athisari.Koji su imali izbor kao super sila?,da nastave bombardovanje u nedogled,ili preko Evropljana i Rusa,ubede Milosevica da potpise kapitulaciju.Zato su Milosevicu i ostavili foru da postoji mogucnost povratka vojno policijskih jedinica do 1000 pripadnika na Kosovo.
Naj obicnije politikanstvo.Amerika se obrukala kao supersila jer nije slomila Srbiju.Rusija se preko Primakova kao nesto pitala u svemu tome.Milosevic je kao izboksovao povratak odredjenog broja pripadnika nasih vojnopoliciskih jedinica na Kosovo ,koje je kao po okriljem UN.Dok nas narod ni dalje ni vidi dalje od nosa i zivi po obicaju u zabludi.Ni Nusic nebi bolje smislio citavu ovu tragikomediju.

Nisam siguran da bi i tada prleteli bez dozvole, pogotovo kada bi u zoni preleta bili americki lovci (kao sto su bili u ovom slucaju). Takodje, nemoj da zaboravis, da su Sovjeti trazili dozvolu od SFRJ za prelet transportera kada su slali pomoc Egiptu za vreme rata sa Izraelom (i nije im padalo na pamet da pocnu prelet dok dozvola nije stigla).

Potpuno si u pravu da ovdasnje stanovnistvo ne vidi dalje od nosa...doduse, mislim da Amerikanci nisu usli kopneno iz sasvim drugih razloga - slomili su Milosevica jeftino i prefinjeno, vrhunskom politikom. Mnogo se polemisalo oko potencijalnog neuspeha kopnenih NATO trupa u slucaju ulaska u SRJ. Ne bih da nastavljam tu polemiku, ali sam siguran da bi ta operacija bila veoma uspesna, samo bi posledice pripreme bile strasne po stanovnistvo i teritoriju SRJ. Imao sam priliku da vidim samo manji deo trupa, mehanizacije i opreme koja je cekala u Grckoj i Makedoniji (a nemam pojma sta je jos bilo u drugim zemljama) i mogu da ti kazem da je to delovalo izuzetno ubedljivo.
 
Овај форум често је смешан ко биоскоп.

Цитати:
"Руси се боје некога, дал трезни дал пијани."
- Јесте ли ИКАД били у Русији?
- Колико руса сте познавали у животу?
(Орао када се окоми, само се боји звука трубе и ничега више...)

Неки продавац сира:
"Potpuno si u pravu da ovdasnje stanovnistvo ne vidi dalje od nosa...doduse, mislim da Amerikanci nisu usli kopneno iz sasvim drugih razloga - slomili su Milosevica jeftino i prefinjeno, vrhunskom politikom."
Од 1990 убише се шпијуни целог света да Слободана скину са власти...
Шта све нису радили то је чудо...
И шта би...
Да их је бар он озбиљно схватао. Те гомиле керова свих одсоја.

Слоба је сам себе скинуо са власти, зас*о је трећи пут око Космета и крај.
И пре свега није он издао Космет, већ тито и титинци (сада жутаћи), он је "пробо"
и "вратио" нам га, а затим диго руке.
Боље да је био оно за шта га оптужују, да је веш*о и кл*о керушине. И главни је
КРИВАЦ што су ови на власти опет после њега.

Биће још много ср*ња, АЛИ ко преживи разумеће и без овога.

Сираџија наставља:
"Mnogo se polemisalo oko potencijalnog neuspeha kopnenih NATO trupa u slucaju ulaska u SRJ. Ne bih da nastavljam tu polemiku, ali sam siguran da bi ta operacija bila veoma uspesna, samo bi posledice pripreme bile strasne po stanovnistvo i teritoriju SRJ. Imao sam priliku da vidim samo manji deo trupa, mehanizacije i opreme koja je cekala u Grckoj i Makedoniji (a nemam pojma sta je jos bilo u drugim zemljama) i mogu da ti kazem da je to delovalo izuzetno ubedljivo."
Јел то било пре паузе у биоскопу, ил после...

Моји коментари за "Голеш планином" били би:
Шта је било тамо - ништа нарочито.
Када су жути испоручили Слободана, Путин је дигао руке од мајмуна...

"Ми" смо вечито лавирали, те против Стаљина, те несврстани, те члан нато,
те самостални, те ово, те оно...
Шта мислите зашто нисмо "добијали" од руса опрему и оружје?
Да нам они повољно нешто продају, да би то данас Тадићи уништавао, јер зато?

Ако познајете русе (мафију нарочито), треба да знате да код њих нема "извини"...
"Драго" ми је што су бацили око на нашу "браћу", јер нису они ми, не био им у кожи.
Амери су њима од распада ссср-а (поготову иза Уралској држави) средство за
заје*авање, ајд нек само покушају да их боцну у око, а хоће (морају).

Уосталом бабушке увек функционишу, то је чудо једно.
И знаш, па опет главом о мермер.
Ако ниси чист и не покушавај да их разумеш, једноставно неиде...

Велики поздрав свима!
 
Pa odgovorio sam ti ! medjunarodnim konvencijama kojima je to pitanje uredjeno , se kaze, ako izoztavis delove o teritorijalnim vodama, unutrasnjim vodama, rasudjenoj obali itd, pravila o vazdusnom prostoru su regulisana ovako!

vazdusnim prostorom , i teritorijom zemlje , ce se smatrati ona visina na kojoj drzava o cijoj se teritoriji radi moze da vrsi suverenu vlast! A sto ce pre svega zavisiti od tehnickih mogucnosti i nivoa razvita drzave u tom smislu!

dakle, maksimalna visini na kojoj mi mozemo da vrsimo vlast je visina na kojoj je nasa pvo sposobna da dejstvuje, i plafon leta nasih lovaca! sve iznad toga, ni pravno nije nasa teritorija, i eventualni prelet iznad te visine se uopste nebi smatrao povredom teritorijalnog suvereniteta nase zemlje!
 
Nisam siguran da bi i tada prleteli bez dozvole, pogotovo kada bi u zoni preleta bili americki lovci (kao sto su bili u ovom slucaju). Takodje, nemoj da zaboravis, da su Sovjeti trazili dozvolu od SFRJ za prelet transportera kada su slali pomoc Egiptu za vreme rata sa Izraelom (i nije im padalo na pamet da pocnu prelet dok dozvola nije stigla).

Potpuno si u pravu da ovdasnje stanovnistvo ne vidi dalje od nosa...doduse, mislim da Amerikanci nisu usli kopneno iz sasvim drugih razloga - slomili su Milosevica jeftino i prefinjeno, vrhunskom politikom. Mnogo se polemisalo oko potencijalnog neuspeha kopnenih NATO trupa u slucaju ulaska u SRJ. Ne bih da nastavljam tu polemiku, ali sam siguran da bi ta operacija bila veoma uspesna, samo bi posledice pripreme bile strasne po stanovnistvo i teritoriju SRJ. Imao sam priliku da vidim samo manji deo trupa, mehanizacije i opreme koja je cekala u Grckoj i Makedoniji (a nemam pojma sta je jos bilo u drugim zemljama) i mogu da ti kazem da je to delovalo izuzetno ubedljivo.

Sve u svemu sto se tice Rusa,ne znam secas li se pokusaja puca pocetkom 90ih u Rusiji.Tad je nase rukovodstvo prizeljkivalo pobedu tvrde linije u Rusiji.Verovatno prelomni trenutak po sudbinu Srbije.Puc nije uspeo i tamo je prevladala je pro zapadna struja.Ameriku smo vec stavili na hladjenje, kao jedina "sila" na Balkanu to smo mogli da "priustimo" sebi.Za tako kratko vreme okrenuli smo Amerikance protiv sebe(one koji su nam ranije davali sve moguce kredite),a tvrdolinijasi u Rusiji koje su neki iz vrha vlasti prizeljkivali pukli su kao zvecka.Toliko o dalekovidosti srpske politike.Tada smo posle tog neuspelog puca ustvari izgubili Krajinu,R.Srpsku,i Kosovo kladeci se na pogresnog konja:(
 
puzzled: "ovde su neki udisali razna isparanja ili pili maju "
пуззлед : Сврљиг 1:0
Коментар: Данас сам просуо око 1,5л кока коле у полу запушен сливник, да видиш
чуда како га је очистила, да неверујеш...

sumnjivo lice: "Sve u svemu sto se tice Rusa,ne znam secas li se pokusaja puca ...".
Да ти право кажем и да смо били за Јељцина, русе би болело уво за нас. Тада им
је "нека" унутар руска борба била много важнија (није у питању Јељцин и комунци).
Мада се слажем да "смо" и тада били магарци, њаке, магарушине.
Са друге стране Крајну, Босну и Космет смо МИ изгубили и само смо МИ за то криви.
Све друго је прање руку Понтија Пилата и сличних.
Овде су људи много навикли да генерали требају да буду мирољубиви, Епископи да
треба да гађају падобранце револверима са кука исл.

Имали смо "све" шансе, али једноставно нисмо као народ имали м*да.
Није ту важан ни Слоба ни Зоран ни трећи...
...
Мислим да "она кука на финском оклопњаку" служи да се окачи вотка, да би се
намамили руси, швеђани и норвежани, па да их прегази оклопњак.
То је невиђено важан детаљ и проналазач ће добити парче гибанице да се окрепи.

Поздрав!
 
ja zaista imam poteskoca da razumem poneke stvari sto gosn svrljiski govori. neke cudne forme recenina.
inace, danas sam ovo slikao u muzeju, na temu obaranja F117a
my.php


(ja ne vidim sliku, a vi?)
 
puzzled: "ovde su neki udisali razna isparanja ili pili maju "
пуззлед : Сврљиг 1:0
Коментар: Данас сам просуо око 1,5л кока коле у полу запушен сливник, да видиш
чуда како га је очистила, да неверујеш...


Поздрав!

mislim da nisam od obozavaoca 'kokakolizacije' sveta, kako se to danas u modernim kultuloroskim studijama kaze, poruka interesantna-adresa pogresna

pozdrav takodje
 
Mozda se nismo razumeli...naravno da se nisam prepoznao u ciljnoj grupi koju si pomenuo, vec samo nisam bio siguran sta to tacno isti piju.

JA BI TEBE BAS SVRSTAO U TU GRUPU!

aj da stavimo na tas ... covek kaze da je oboreno 300 aviona

nasuprot tome, ti tvrdis da je vojska jugoslavije bila naj ne uspesnija vojksa u istoriji ratovanja ako racunas bombardovanje!

e sada posto smo mi imali gubitke od 1% u tehnici,a imali kopnenu agresiju, 1000 angazovanih aviona protiv nas, velike su se borbe vodile i na kopnu, 100 000 siptara unutra, i jos toliko napolje , naoruzani od pusaka, do pt sistema, pa preko radio stanica da javljaju polozaje nasih jedinica! i pored svega toga, mi izgubimo malo vise od 1% tehnike. , onda mi nije jasno kako vrednujes zadnji izlet izraelske vojske koja je izgubila 12% od svih tenkova koji su ucestvovali u akciji protiv prejakog i moderno naoruzanog hezbulaha?

dakle, vas dvojice lupate jdnako, samo dijametralno suprotne stvari!
 
puzzled:
"mislim da nisam od obozavaoca 'kokakolizacije' sveta, kako se to danas u modernim kultuloroskim studijama kaze, poruka interesantna-adresa pogresna"
Ма то није ни на чију адресу, пет минута пре него што сам сео за компјутер ми се то
десило. А јес интересантно.

Мени су интересантне ове љанкесе, што рече Пеђа Тхе Ристић:"Београд је 1810 имао
једног становника србина и тај се звао Насте. Ишао по Бгд и драо се на све и
свашта, турци га нису дирали јер је Божји човек."
А сад сиђу са дрвета, дође у вц, обави нужду, повуче конопче и вода носи гов*о.
Какво весеље!
Па још кад омиришу керозин, ома забораве на сурутку, мају и сир...
А пошто је и то лоше за господу што спава у ципелама, чим "науче" енглески, ома
постају лектори и коректори, граматике и фонетике, керозин и жути мас...

Е такви финци овде продају ЕуроАтлантске вредности. Причају о авијацији, а прво
треба да им се каже да је теле младунче од краве, а да крава даје млеко...

Поздрав свима!
 
Зрнанс83: "dakle, vas dvojice lupate jdnako, samo dijametralno suprotne stvari!"
Ти стварно и не лупаш глупости (бар оно што сам читао до сад), али по мени си млад да би
разликовао из реклама шта је истинито а шта лаж. Папир (филм) трпи све.
Дал си ти рекао да се информишеш из Југоимпорт СДПР-а. То ти је екипа слична дипломатском
хору (ил кору), само гледају како да мазну државне паре и задрже сир... батали то.
Ово о 300 летелица, не говорим само ја, а нисам ни само ја очевидац свега и свачега.

Поздрав!
 

Back
Top