Pefkohori

Odavno nista nije napisano o ovom mestu pa hajde vi koji ste se se vec vratili dajte neke informacije.Pre svega o plazama u okolini posto krecem 08.08 svojim kolima i nameravam Kasandru da obidjem uzduz i popreko.Hvala.
 
Evo ja sam se vratio pre 10 dana... Sta da ti kazem,bio sam u hotelu Kasandros,skromno da ne moze skromnije...Mesto kao mesto je ok,ima vise Srba nego Grka i to je ono sto me malo nerviralo,jer na plazi samo cujes nase kako urlaju,a uvece imas utisak da si na rostiljadi u Leskovcu,a ne na moru u Grckoj...
No,ako to izuzmemo,more je stvarno extra,gradska plaza je vise nego dobra,more jako cisto i idealno za neplivace,jer je plicak poduzi...Ja sam bio na plazi Golden beach nekih 5 km ka Paliuriju,tamo je manja guzva i na plazi Xenia nekih 8-9 km isto ka Paliuriju. Ove dve plaze su fenomenalne,super je muzika,za razliku od gradske plaze gde je pozorisna tisina sto se tice mjuze iz kafica (?!),ne znam da li im je zabranjeno ili sta vec...Uglavnom,ako ides kolima moj ti je savet da ides na ove dve plaze!
 
Da nadjes smestaj jedino da ides od kuce do kuce i to je to. Naci ces milion posto a sto se tice vize bez agencije ja sam vec tu temu postavio i niko nije znao. Jedino da ti neko posalje garant.pismo. Znaci to ZABORAVI
 
Ljudi napisite svoje utiske o Pefkohoriju, a bilo bi mi od velikog znacaja ukoliko bi i ostavili neke slike iz Pefkohorija da vidim sta me ceka tamo :) Pozdrav, pa se mozda i sretnemo tamo :)
 
Pogledaj temu Plaže na Halkidikuju a ovo su ti neke sličice iz Pefkohorija. Moji utisci su:
Pefkohori je simpatično mestašce ali ništa posebno.
Nikako nemoj da iznajmiš smeštaj u glavnoj ulici jer je užasno bučno.
Srpski možeš da čuješ a giros možeš da kupiš na svakom ćošku.
Lepših plaža ima u okolini nego u samom Pefkohoriju.
Ja tamo idem 15. juna, a ti?
 

Prilozi

  • Pefkohori1.JPG
    Pefkohori1.JPG
    25,3 KB · Pregleda: 249
  • Pefkohori4.JPG
    Pefkohori4.JPG
    20 KB · Pregleda: 233
  • Pefkohori5.JPG
    Pefkohori5.JPG
    18,6 KB · Pregleda: 234
  • Pefkohori3.JPG
    Pefkohori3.JPG
    20,8 KB · Pregleda: 238
razmisljam da idemo preko tomas travela ili vec neke druge agencije u Pefkohori u Rigakis hotel ali kada sve procitam na forumu i kada c=ujem sav haos koji ove godine prave grci sa vizama ...ne znam.ima li ko sta da kaze
 
Evo ovako:Ova tema je verovatno već pomenuta na forumu ali one koji su raspoloženi za tipkanje da ja ne bih sve prelistavala zamolila bih da mi napišu utiske o ovom mestu:kakva je plaža,da li ima neka diskoteka(bilo kakva),da li postoje ikakvi izleti(brodom naravno i cene ako znate)..u suštini sve me zanima...Takođe ako je neko bio u Hotelu Magdalena zanimaju me opšti utisci...Ako neko ima samo negativne utiske o mestu ne mora da ih piše jer sam već uplatila pa da se ne izdeprimiram :)
 
Ja sam bio prosle godine, i generalno sam zadovoljan. Mi smo isli autom, tako da nismo imali mnogo kontakta sa agencijom i nismo isli na grupne ekskurzije. Znam da je bilo izleta brodicem i shoping u Solunu, ali ne znam cene. U svakom slucaju, mi smo obishli sve shto smo zeleli autom.
Plaza u Pefku je sa sitnim shljunkom, i malo je uska. U najvecem delu je zauzeta kaficima, gde ako narucish bilo shta mozes da ostanes koliko zelis. Guzve su bile velike, u avgustu. Voda je vrlo cista, prozirna i ima lepu boju. Nije hladna.
Na plazi ima puno dece i porodica. To mi se nije svidelo. Na sve strane vriska piska i galama, a muzika se ne cuje. Zato smo mi uzeli put pod tockove i isli na okolne plaze, po preporuci lokalnih konobara. Dobijali smo flajere, kad je negde zurka na plazi i tako isli na neke peshcane plaze sa beach-barovima gde ima puno mladih i gde je glasna muzika...
Provod. Ima puno barova duz setalista, videces koji ti se najvise dopada... U Pefku ima jedna diskoteka koja je po svim pricama dobra. Mi tamo nismo bili, ne znam ni gde je, jer smo izlazili autom u Kalitei, koja je zakon za nocni provod na poluostrvu. Tamo ima mnogo diskoteka, za svaciji ukus i tamo izlaze uglavnom samo grci iz Soluna i turisti iz Kalitee, koja je verovatno najelitnije letovalishte u tom kraju. Plaze u kalitei su takodje najlepse, azurne, sa belim peskom na dnu. Kalite je nekih 30-tak km od Pefka, rekao bih.
To je valjda sve...
Ah da, u Solun smo takodje isli u sopstvenoj reziji, tako da nismo videli ni jednu crkvu niti spomenik, vec samo obilazili samo ove kulturno-istorijske spomenike tipa Prada, Armani, Gucci... :D
 
Hvala na korisnim informacijama!:)Čula sam da je plaža u delu ka Haniotiju peščana da nije svuda šljunak...pa jel ima istine u tome?Nadam se da ima jer mrzim šljunak a za to sam saznala tek kad sam uplatila:( A te okolne peščane plažice(za neki noćni provod) jel su daleko?Pošto sam takođe čula da mogu vespice da se iznajme pa da znam jel postoji mogućnost da ih obiđem?Na obilaske tj izlete sam više mislila na druge plaže i te "spomenike" koje ste vi obilazili...na letovanju me kultura baš i ne zanima:)
 
To je stvarno stvar ukusa. Ja necu da iznosim svoje komentare o Pefkohoriju da se ne bi deprimirala. :)
Uvece bi stvarno trebala da ides u neko drugo mesto.
I da znas za sledece leto, prvo dooobro procackaj po internetu pa onda uplati.
Pozdrav i nadam se da ce ti se svideti Pefkohori.
 
Naravno da je stvar ukusa ali eto čisto neke osnovne informacije me zanimaju pa zato pitam...Gledala sam ja po netu,doduše i bila sam u pefkohoriju ali pre 7-8 godina ali ga se slabo sećam:)A s obzirom da idem sa dečkom i još jednim parom ni ne trebaju mi neki wow klubovi i strava noćni provod ali čisto da znam šta nam je na raspolaganju:)Ali hvala na brizi sledeće leto ću više gledati pre uplate:)
 
Izvini sto "malo" kasnim sa odgovaranjem!:)Ja idem 13-og avgusta tako da ćeš ti pre mene...Pa ako budeš hteo da podeliš utiske kad se vratiš rado ću ih pročitati!Btw. jel neko od tvojih koji su bili bio u toj diskoteci/klubu u Pefkohoriju?Svi mi kažu da su čuli da je ok ali niko nije bio...Svi su izlazili po okolnim mestima..a pošto ne idem kolima to mi ne znači mnogo..
 
*tinkerbell*:
Izvini sto "malo" kasnim sa odgovaranjem!:)Ja idem 13-og avgusta tako da ćeš ti pre mene...Pa ako budeš hteo da podeliš utiske kad se vratiš rado ću ih pročitati!Btw. jel neko od tvojih koji su bili bio u toj diskoteci/klubu u Pefkohoriju?Svi mi kažu da su čuli da je ok ali niko nije bio...Svi su izlazili po okolnim mestima..a pošto ne idem kolima to mi ne znači mnogo..

Bili su i kazu da je zadovoljavajuce ma sta to znacilo!
Javim ti utiske kad se vratim!
 

Back
Top