Dizelasi

javaanse

Početnik
Poruka
3
dobar dan svima. pisem esej o dizelasima (momcima, ne automobilima), i posto nisam u srbiji, tesko mi je da dodjem do neke literature ili sam proverim odredjene stvari. pretpostavljam da puno toga ne znam, posto sam rodjen 1980-te.
kada su se dizelasi prvi put pojavili, kada se prvi put pojavio turbo folk, da li je bilo casopisa koji su se obracali dizelasima?
zanima me sve, licna iskustva, anegdote, mislite li da su dizelasi bili generalno negativni, ili mozda dobri, malo siroviji momci pod uticajem tadasnje politike itd.

zahvalan sam na svim informacijama i rado cu i sam odgovarati na pitanja.


vukan
 
Nadji dokumentarac "Vidimo se u citulji" i ima ces materijala koliko hoces.
Nikad nisam bio dizelas,niti sam se druzio sa takvima...itd...danas se takvi likovi nazivaju shabani.
Shaulicu izvini,yebo te onaj ko ti dao to ime. :lol: :lol:
 
Uuuu, kad je to bilo. Imam jednu volinu u komsiluku, ostao je u devedestim. Sta tu ima da se prica? Nisu ostavili za sobom nista vredno pomena, istorija ih je odmah izbljunula i zaboravila.
 
ja sam pre 3god video ekipu s metalnim kaishima i australian trenerkama u prijepolju...tamo je to tada bilo hit...ma nemam pojma imo bi da pishem al netju...ko te yebe pishi kad si pocheo shta sad kao mi da ti napishemo a ti da saqpish i kao ti si napiso...ma bjaaazhi bjaaaaazhi...kako te nije sramota...c c c
 
javaanse:
dobar dan svima. pisem esej o dizelasima (momcima, ne automobilima), i posto nisam u srbiji, tesko mi je da dodjem do neke literature ili sam proverim odredjene stvari. pretpostavljam da puno toga ne znam, posto sam rodjen 1980-te.
kada su se dizelasi prvi put pojavili, kada se prvi put pojavio turbo folk, da li je bilo casopisa koji su se obracali dizelasima?
zanima me sve, licna iskustva, anegdote, mislite li da su dizelasi bili generalno negativni, ili mozda dobri, malo siroviji momci pod uticajem tadasnje politike itd.

zahvalan sam na svim informacijama i rado cu i sam odgovarati na pitanja.


vukan


Bes to kada sma ja isao u 7-8 razred, zanci tu negde 93-94.

U svakom slucaju u navecoj ekonomskoj krizi, hahaha!!!


Hitovi:

Ivan Gvarilovic 200 na sat

Dr Iggy Oci boje duge i sl..

Zeljko Sasic svi hitovi

Knez - Mene voljela kao tebe ja dal si ikada mene voljela kao tebe ja dal si ikada mene voljela kao tebe ja dal si ikada mene voljela kao tebe ja dal si ikada mene voljela kao tebe ja dal si ikada mene voljela kao tebe ja dal si ikada mene voljela kao tebe ja dal si ikada mene voljela (to ti ujedno i tekst i refren i nslov)


Palila je i zarila i Dragana mirkovic! ;)

Sada me malomrzi da ti pisem ali kasnije mozda vise napisem. Ako hoces nesto konkretno pitaj. Ja sam bas u tom dobu odrstao, pa znam svasta!
 
UBEDLJIVO,najveci hit tog vremana pored "Oci boje duge",koji za stiskavac na dizel zurkama...bila je pesma "Idemo na Mars". To ti je "brate... ono kao...razumes... opste ludilo...". :D


Ali nikada mi nece biti jasno koja budala dodje na ideju da uvlaci gornji deo trenerke u donji...to mi je VRHUNAC DEBILIZMA !!!
 
idemo na mars:lol:
meni su trenerke jos i podnosljive,jakne su bile vrhunac(u donji deo trenerke)
pa onda vicevi sta radi dizelas pored prozora uvlaci zavesu u trenerku :roll:
 
Jao jeste i ono kozna jakna u trenerku!!!
Covece sta smo mi sve preziveli...koja je to bila SHABANIJADA !!!
I nezabilazne NIKE Air Max cetvorka...a kasnije dvojka,trojka ili sta vec...od tada sam postao VECNI fan reeboka.
 
znas li da se u fr jos uvek prodaju nike dvojke? :shock:
ja kad sam dosla sokirala sam se,kostaju 120€
ne znam da li su mi grozne zato sto bude odredjene asocijacije ili su stvarno grozne
 
120 evra!!!
Ma daaaaaj! Za sta bre 120 evra...budale!!!
Prvo strasno je sto ih uopste jos prodaju,a drugo strasno je sto kostaju 120evra!
Ma pravi njih NIKE jos ,nego ovi nasi to ne uvoze,jer niko nece da kupi. Sad je to passe. :D :D
A ja u zivotu nisam dao vise od ondasnjih 100 maraka za patike...a sada ne dajem vise od 60ak evra. IZ PRINCIPA!!!
 
Ja mislim da su se zvali dizelashi...jer su se tada puno nosile Disel farmerke...secasse da je tada bilo moderno da se nose kao Disel zvonarice,trenerka uvucena u farke i naravno neaobilazne najke!
Znaci, mislim da je zbog farki Disel.
 
Nema veze naziv sa farkama...

Diesel. kao pojava, nastao u USA, kao pokušaj instant odgovora na grundž, tj kao njegova opozicija, u fazonu:

...vi ste čupavi i prljavi, mi podšišani i nalickani...
...vi dolazite iz trejlera, oblačite se na rasprodajama i hodate raspasani, mi smo zato urbani, firmirani i uvučeni...
... vi vozite šklopocije na benzin i naftu koje se jedva vuku, mi najnovija Turbo DIESEL šta već kolica (otud i naziv)...

Nije dugo trajao, mada se još može primetiti (inače fora sa uvlačenjem svega i svačega, sa sve opasačima i sto ukrasa je iz plod kantri podkulture).
 
Da ali to nema veze sa nasim Dizelasima.

Oni jesu nosili Diesel farke

E ako po tome nisu nazvani onda sam ja Snezana i sedam patuljaka.


Sta si ti napisao?? Mislis da ovu nasi dizelasi uopste znaju sat se desava u Americi??? Tesko.
 
DisMisaL:
Nema veze naziv sa farkama...

Diesel. kao pojava, nastao u USA, kao pokušaj instant odgovora na grundž, tj kao njegova opozicija, u fazonu:

...vi ste čupavi i prljavi, mi podšišani i nalickani...
...vi dolazite iz trejlera, oblačite se na rasprodajama i hodate raspasani, mi smo zato urbani, firmirani i uvučeni...
... vi vozite šklopocije na benzin i naftu koje se jedva vuku, mi najnovija Turbo DIESEL šta već kolica (otud i naziv)...

Nije dugo trajao, mada se još može primetiti (inače fora sa uvlačenjem svega i svačega, sa sve opasačima i sto ukrasa je iz plod kantri podkulture).
Polovina ovih nashih shabana dizelasha nije bre ni znala sta je TURBO DIZEL. Akamoli da je vozila.
Ja mislim da je naziv potekao od farmerki. Znaci svi zivi su nosili Disel...tih godina.
 

Back
Top