ovaj novi grip

  • Začetnik teme panicarka
  • Datum pokretanja
Koji novi grip?Imas A,B,C ...imaju i svoja imena pa cesto ih dobijaju po mestima gde su uzrokovale epidemije.Svaki grip ima iste simptome koje je svako od nas iskusio bar jednom u zivotu.Problem sa gripom nastupa zbog mutacije ali su to i dalje postojeci virusi.Tip A daje imunitet oko 2 godine a tip B 3-5 godina.Naravno jedne godine mozes imati tip A a sledece zakaciti grip B tipa.Simptomi su uobicajeni jako visoka temperatura,bolovi u telu,kostima,sav si slomljen,suv kasalj,grlo...
Komplikacije se javljaju ali ne kod svih,tesko mada se moze desiti zbog nakalemljene bakterijske infekcije i kod zdravih osoba ali su to ipak najcesce deca,trudnice ,stariji i hronicni bolesnici.Od komplikacija je najcesca upala pluca,upale nosa,grla,uha,sinusa,encefalitisi,kardioloske smetnje.Zato se i savetuje vakcinacija upravo ovim grupama stanovnistva.A i svima drugima.Ove godine se dodatno apeluje na vakcinaciju zbog proslogodisnje epidemija SARSA,jer ako vakcinom iskljucimo mogucnost dobijanja gripa svaka teska respiratorna infekcija bi ukazivala na SARS.E sad o kojim tacno ti teskim komplikacijama govoris?
 
Upravo sam to rekla -moze da se zove i Maja,I zika ,i Pera ali je poenta da li je to A ,B,C tip influence.A vakcina koja postoji stiti od njega jer je pravljena za ceo svet po istim merilima ,za tip za koji se na vreme otkrilo da ce harati ove sezone,i to ne samo za jedan tip virusa nego za vise njih,tipova i podtipova.
By the way ,Viktorija nije novi grip,vec se javljao(tip B).Dakle onaj ko se vakcinise ima 90% sanse da ga omasi grip ili ako ga dobije da to bude blag klinicki oblik,kao prehlada.
 
Ma nezna čovek koji je tip, (ne znam ni ja) ali već nekoliko dana piše u štampi da je veoma opasan.

U današnjim vestima na B 92 piše da je desetoro dece umrlo u Koloradu od tog gripa. Slično je pisalo u Politici pre neki dan za Englesku i Francusku.

Ajde, doktorka, ako ti ne znaš kako ćemo mi znati !?
Kaži nam nešto !
 
Dobro Milojko citas li ti sta ja pisem,deca su najugrozenija,kao i trudnice,starije osobe i hronicni bolesnici bilo kojeg uzrasta.Njihov imunitet je toliko slab da imaju velike sanse da im se grip iskomplikuje.To znaci da se nece iskomplikovati kod svakoga vec ove grupe imaju vecu sansu da nastradaju.A evi i zasto.Padom imuniteta zbog virusa bakterije koje vrebaju sa svih strana izivaju upale pluca,upale nosa,uha,sinusa, encefalitise...kardioloske smetnje,trudnice mogu da izgube plod...
Bio to Viktorija ili bilo koji drugi tip gripa te komplikacije se javljaju stalno,javljaju se i kod nas samo sto ako umre starija osoba od posledica upale pluca koju je dobio zbog gripa to se nigde nece objaviti,vec ce se reci umro je od godina.
Nismo mi izolovani da se to kod nas ne javlja,samo sto je nas zdravstveni sistem ocajan pa i nemas pravi pokazatelj stanja stvari.Pola ljudi kada dobije grip se leci na svoju ruku,ako se nesto zakomplikuje takav slucaj stize pod drugim imenom kod lekara,dodje ti upala pluca i ti je lecis kao takvu ali se u podatke ne upisuje dijagnoza gripe nego upale pluca.Statistika i administracija u zdravstvu kod nas skripe.I dalje su deca populacija medju kojom se grip najbrze siri.
Sta se moze raditi,vakcinacija pogotovo ovim inostranim vakcinama ne sad zato sto nase ne valjaju jer su jako dobre vec zato sto se ne smeju dati deci mladjoj od 7 godina, i alergicnim na jaja.
Izbegavati guzvu,mesta gde je puno ljudi,stalno luftirati prostorije,da ne bude zabune virusu gripa prija hladnoca ali luftiranjem postizete menjanje vazduha u prostoriji a time i smanjenu koncentrciju virusa u sobi ukoliko je neko gripozan bio prisutan,smanjiti kucne posete.puuuuno vitamina c,limun,pomorandze,kiseli kupus,beli luk...potpuno mirovanje,skidanje temperature i ukljucivanje antibiotika ako zatreba od strane lekara(zbog bakterijske superinfekcije)
Da li je sad jasnije?
Ako treba jos nesto da se objasni,tu sam!
 
Jos uvek nije kasno,a rekla sam ti da su odlicne.90% stite,sto znaci da ces proci bez gripa a u ostalih 10% grip ti se moze manifestovati kao laka prehlada znaci bez one teske klinicke slike gripa.
 
dr:
Dobro Milojko citas li ti sta ja pisem ?
...
Da li je sad jasnije?
Ako treba jos nesto da se objasni,tu sam!
Uh, bre što su ljute i opasne ove doktorke !
(Ma sve je jasno, gde smem opet da kažem da mi nije jasno !?)

Ajde samo mi ovo pojasni:
Sta se moze raditi,vakcinacija pogotovo ovim inostranim vakcinama ne sad zato sto nase ne valjaju jer su jako dobre
Mislim, tek mi sad nije jasno !

I još jedno pitanjce: Da li je vakcina koja se sad može dobiti u našim domovima zdravlja za isti tip gripa koji hara u Evropi i Americi ?
 
Sa stranom vakcinom smes sve da vakcinises,a sa nasom ne smes decu mladju od 7 godina i alergicne na jaja.Inace su odlicne,ako ne spadas u ove dve grupe.
Jeli sad jasno?(I nisam ljuta :D ).
I da,vakcina u nasim domovima zdravlja stiti te isto kao da si se vakcinisao u Kanadi,Nemackoj...Jeste da smo propali ali nismo u srednjem veku.
Ljubi te teta doktorka :D !
 
ej a sta je ovo...
temperatura 39,7, pa 39, pa tri dana 38,6(popizdela sam!!!), pocelo sa povracanjem pa se nastavilo u kasalj (nemam nista na plucima, isla sam kod lekara)...a onda spektakl....bolovi u donjem delu ledja i leva noga koja se oduzela na dva dana!!! isijas??? rekli su mi da mi je grip napao nerve od kicme (???)..e onda oporavak od dve nedelje (ko prebijena,vrtoglavice, bez apetita, opet povracanje, ali ovog puta sam povracala zuc, bljak).
sad sam ok, ali mi i dalje nije jasno sta me je to toliko spicilo? koji je to tip gripa?
 
Ih sta te snadje :shock: !Zaista je tesko ovako preko interneta reci sta je u pitanju ,jesi li uzimala antibiotike?
Vrtoglavica,to sto si prebijena ...to je sve os visoke temperature i povracanja,to sto si kasnije povracala zuc to je jer ti je bio prazan zeludac pa si samo to i imala da izbacis iz njega...moze biti stomacni grip,to je oblik gripa koji zahvata stomak kako mu i samo ime kaze,ali moze biti da te je sredila i neka bakterijica,sve zavisi kako si u tom momentu izgledala i kakvi su ti bili nalazi.Hoce to malo i da ukoci...sve ti je to okruglo pa na cose dok ne vidis nekoga licno,ne ispipkas ga i pregledas.
Ali moze biti grip,mada mu jos nije vreme.Ti bi bila pocetni slucaj.
 

Back
Top