Hard disk vase misljenje

giorgo

Obećava
Poruka
81
Trebam kupiti HDD spoljni Capacity : od 1200gb(1,2tb) zelim vae misljenje i dali cena od 800eur za njega je velika

Interface : 
2 x FireWire 800 (9-pin) ports
1 x FireWire 400 (6-pin) port (compatible with iLink, DV)
1 x Hi-Speed USB 2.0 (compatible with USB 1.1)
Fan : 
smart fan - a cooling system that is ultra-quiet with settings that automatically vary depending upon temperature
Rotational Speed (rpm) : 
7200
Interface Transfer Rate : 
FireWire 800: up to 800Mbits/s (100MB/s)
FireWire 400: up to 400Mbits/s (50MB/s)
Hi-Speed USB 2.0: up to 480Mbits/s (60MB/s)
Max Sustained Transfer Rate : 
FireWire 800: up to 75-85MB/s
FireWire 400: up to 42MB/s
Hi-Speed USB 2.0: up to 34MB/s
Average Seek Time (Write) : 
<10ms
Buffer : 
16MB minimum
 
Mislim na kompjuter.......... nisam sigurno mislio na traktor :) :) ali za te pare mozes i dobrog Yuga da kupis :) :) :) to je tek masina :)

Oziljno stace ti toliki hard??

Ja sam brate do pre mesec dana koristio Seagate od 30Gb i nisam nikad uspeo da ga napunim :)... kad mi je riknu taj od 30gb uzeo sam od 80Gb (taj je bio najmanji :) ) i nema sanse da ga napunim :) :) sad kad pomislim na 1.6Tb..... :)

Pozdrav!
 
Aman ljudi sto ste toliko radoznali, ako covek hoce da kupi, neka kupi, on zna cemu ce sluziti taj HDD.

Sto se tice cene tog harda, ona je "tu negde". Kod nasih prodavaca ne mogu da nadjem nigde nista preko 300GB, ali gledajuci neke preko grane sajtove, to su te cene, ima i manjih i vecih, uglavnom neces pogrsiti ako uzmes to cudo (mislim po pitanju cene, ja licno nikad nidam imao dodira ni sa tim niti nekim slicnim HDDom).

I bas se ne bih slozio da veliki hardovi opterecuju racunar.
Sve je stvar redovnog odrzavanja hard diska.
 
HAhahahah pa batice rekao si mashinu ja sam pitao za Hard disk a ne za kompijuter.Ali ok idemo dalje.to sto veliki hardovi koce komp nije tacno komp ce ti koci i jedan malo veci program ako komp nije komp.Neznam cime se puni toliki hard disk ..po vasem misljenju ali kod mene je ovako postoviidm da nekog interesuje.Da bih negde memorisao 200hiljada mp3 muzike ,da bih negde memorisao 2000 filmova da bih negde ubacio oko 50000 video spotova nemogu to stavim u gepek od auta vec treba negde da stoji ima i do 2 tb ali je oko 1300eur..Sto se tice cene to je ta cena ovde u Italy,gledajuci po drugim zemljama Eu,slicna je cena varira dali uzimas bez poreza ili preko fatture.itd itd,dali narucujes postom ili ides direktno kod njih.Pozdrav.
 
Pazi ovu računicu :
ako je 1,2 TB (1200GB, ne računajući gubitak u množenju sa 1000 umesto 1024) 800 evra, to izadje negde oko 68.000 dinara. ako to sad lepo podeliš, izaći će ti da u idealnom slučaju za jedan GB prostora na HDD plaćaš oko 57 dinara.
za tih 57 dinara možeš da kupiš skoro 3 DVD diska (ili čak i više, ako kupuješ veću količinu !), kapaciteta 4.7 GB što znači da za pare koje bi dao za 1,1 TB prostora na HDD možeš da obezbediš 14,5 TB na DVD diskovima !
Sad, možda nošenje tih 3 do 4 hiljade DVD diskova nije jednostavno kao nošenje jednog eksternog drajva, ali je definitivno bolji odnos cena/kapacitet.

Znam da si tražio pomoć oko HDD, i da ne bude da sam išao u offtopic, evo jedne činjenice :

Umesto HDD od 1,2 TB, dobićeš "samo" 1,11 TB pa treba i to računati (oko 83GB manje). To je zbog toga što proizvođači diskova 1KB računaju kao 1000 bajta, umesto kao 1024, tako da sa povećanjem kapaciteta diskova raste i ova (bezobrazna) greška (koja je u tvom slučaju veća od mog HDD :) )

pzz
 
Tacno je i to sto kazes ,naravno sve se to zna i stoji ,ali kao sto si i sam rekao bolje platiti malo vise a imati sve na jednom mestu,nego imati gomilu diskova.Imam ja vec HDD ne jedan vec 5 od 250gb i jedan od 500gb,tako da mi nije prvi Hdd koji cu kupiti,ali bas zbog toga zelim smestiti sve na jedan hdd.Pozdrav
 
Vladimir Pasic:
Nije ti DVD neki medij,meni je od 150 narezanih filmova bar 15 crklo u roku od godinu dana ,cak neke od njih nisam ni gledao vise od 1-2 puta.
mislim da je DVD daleko losiji medij od CDa...
Imam ''milion'' DVD diskova, nikad nije nijedan ''crkao'' niti sam lose narezao u rezacu jer kupujem dobre, proverene diskove i ne zalim pare. Doduse, polica mi je tesna, moram jos jednu da napravim ali, neka.
 
sorlaag:
Vladimire, otkud sad pa ovo?! :confused:


A misli sam po vremenu trajanja-upotrebljivosti.
A koji su to provjereni DVD Verbatim,SONY,Maxell,TDK. te ti ja koristim i nisam bas siguran.Narezem recimo iz NERE i on verifikuje sadrzaj, poslije nekoliko dana ja da otvorim DVD on nemoze da se otvori, posebno filmovi...
I rezime nebih bas cuvao na DVD nesto do cega mi je stalo...
 
Normalno je da hardovi riknjavaju kad rade u extremnim uslovima, ali ni jedan ti nece crci posle 15-20 ili mesec dana, vec posle 2-5 godina.
A nadji mi danas DVD medij koji se koristi ponekad da bude citav posle 2 godine.
Od 100 komada radice ti mozda pola, a za ostale ces biti srecan ako budes uspeo da iscupas nesto.
A i hard kad rikne, rikne mu elektronika, koji kad zamenis imas sve sto si imao na tom hardu.
Sto se tice mehanike, ona ne crkava tek tako, vec se prvo cuju razni zvuci koji poticu od ploca, glava i ostalih mehanickih delova, tako da imas vremena na pretek da bekapujes sve podatke.
 

Back
Top