Otok na nogama

Malagenja

Početnik
Poruka
16
Molim vas za savjet. Imam jednu bakicu koji su mi povjerili na cuvanje na mjesec dana dok je na godisnjem ovdje, a inace zivi u Svedskoj.Pocele su joj oticati noge,i stalno su otecene.Nikad nisam imala susret s tim pa ne znam ni sta je dobro za to.Trudimo se da joj noge drzimo malo uzdignute i da lezi malo vise nego inace.Ja je ne mogu lijeciti ne go mi treba samo savjet sta je od prirodnih lijekova dobro za to ili savjet kako da se ponasamo.Kupila sam joj neki gel od gaveza i time joj mazemo ali nista ne pomaze.Inace pije inderal za srce vec dugo godina inema problema sa srcem i pritiskom pod terapijom.Prima insulin jednom dnevno i pije lijekove za secer i masnocu.Da li bi pomoglo da malo drzi noge u slanoj vodi,da joj damo neki diuretik prirodni? Pomozite mi molim vas jako mi je stalo da joj pomognem.
 
Pa ako sam napisala da je odvedes kod lekara i stavila 3 znaka uzvika sigurno to nisam uradila zato sto me je mrzelo da pisem vec zato sto otoci kod starijih osoba su jedan od znakova ozbiljnog popustanja srca,plus zena je dijabeticar.
Plus jos bar 5 stanja mogu dovesti do otoka na nogama a nijedan nije banalan i ne leci se slanom vodom i kremama.
 
dr:
...otoci kod starijih osoba su jedan od znakova ozbiljnog popustanja srca.
Plus jos bar 5 stanja mogu dovesti do otoka na nogama a nijedan nije banalan i ne leci se slanom vodom i kremama.

A kod mlađih osoba? Imam 34 godine i poslednja 3 dana hoću da poludim od otoka na nožnim zglobovima?
 
Ti i jos nas par miliona ima iste simptome, calimero vidis li ovo vreme napolju, za umreti, potpuno je normalno da su ti noge otecene ,da imas osecaj da su dva broja veca stopala, da su vrela,i da se osecas kao da te poplava izbacila, jos ako si veci deo dana na nogama...
 
Malagenja:
Hvala.Nisam htjela date ljutim.Sad sam se pravo zabrinula mislila sam da to nije nista strasno.Zvacu njene da dodju iz Svedske po nju hitno.
Nije stvar u tome da me ljutis nego i kad je tvoje sopstveno zdravlje u pitanju nisi bas najrevnosniji pacijent.
Jednostavno neko ko je dijabeticar, pije lekove za srce je bolesnik koji se za mnogo manje stvari javlja kod lekara.
 
CaLiMeRo:
Razlikuje se od uobicajenog otoka nogu koji imam leti, zaista... gledam ljude oko sebe, nije bas da im je toliko otecen zglob.


Ali, super ako je to normalno.
Koji zglob tacno?Jeli te boli pri pokretima ili u miru?Samo jedan zglob ,odnosno na jednoj nozi ili na obe?
 
Ok, hvala. :D
U principu ne bih pridavala značaj da mi nije novo iskustvo i da za 3 dana ne idem na duži put u inostranstvo... rekoh, da se remontujem pred put. :D

P.S. Nisam se udarila.
 
Calimero, mozda mozes neke korisne stvari da saznas na topicu koji sam ja postavio - "Kada staviti zavoje?" Moja devojka ima probleme slicne vrste, ali siguran sam mnogo intenzivnije od tvojih, a ljudi su mi dali mnogo saveta o raznim preparatima i terapijama pa mozda nadjes nesto sto bi i tebi moglo da pomogne, pogotovo sto ides na put.

Malagenji savetujem da se kod bake ipak vise osloni na cistu lekarsku pomoc, ja cu devojku takodje odvesti kod lekara kako su me skoro svi posavetovali, mada mislim da su kod nje drugaciji problemi u pitanju, vise sa samim nogama koje besomucno upropascuje na poslu nego sa nekim drugim organima, ali provericemo za svaki slucaj.
 

Back
Top