Lotos_sta je to???

sevilja

Iskusan
Poruka
6.145
Imam neki lotos,tako mi rece jedan astrolog,koji spaja Mesec u Prvoj u Raku,zatim Pluton u cetvrtoj u Vagi,pa Neptun u petoj u Strelcu i konacno Veneru u osmoj u Vodoliji.
Sta to znaci? :confused:


Pluton mi je u cetvrtoj u konjukciji sa Saturnom,naravno u Vagi...zanima me sledece...ako mi npr taj Pluton krene praviti neke gluposti,hoce li stvar smiriti to sto je Pluton u Lotosu?Uzgred u cetvrtoj mi je i Mars u Vagi i Jupiter u Skorpiji...Ali bez obzira sto su svi u istoj kuci nije izdvojeno da Mars ili Jupiter grade neke aspekte sa Plutonom,jer je Mars na 10 stepenu Vage,a Jupiter na 8 stepenu Skorpije...uh al je ovo zamrseno! :shock:
A sta to znaci? :?:
 
Nego ovo za lotos....Ja mislim da to nije lotos kombinacija....ali nisam sigurna....
Mislimda je lotos veliki Vodeni ,Zemljani ,vazdusni ili vatreni trigon + jos jedan trigon ali da bi bio lotos sve planete moraju biti tzv "dobre" u medjusobnom odnosu...znaci ako su u pitanju npr. Venera pa Mesec pa Sunce pa Jupiter u trigonu dale bi lotos....a u zavisnosti u kojim se znacima nadju i "osobinu " lotosa....
Lupam mozda ali cini mi se da je tako....
I P.S. opet idem da pokusam sa PP
 
Pa tako mi je izdvojio astrolog i hiljadu puta to isto ponovio!Cak ga je posebno i iscrtao...inace mi stvarno sve ove planete grade medjusobno trigone....ma ima milijardu kombinacija,tako mi se bar cini!:)
 
ako je on tako rekao onda je on u pravu jer on je astrolog ja nisam....
Odavno sam jos citala o lotos kombinaciji i mislim da mi je to ostalo u glavi.....ne znam...mozda neko drugi ko se vise razume.....
Ja npr. imam isto tako nesto za sta sam mislila da je lotos Mesec-Jupiter_Merkur-Saturn
ali mi rekose da nije ,da je to samo veliki vodeni trifon...Sada vise poima nemam...
 
Lotos konstelacija je momenat na "nebu" kada 2 isključivo dobroćudne planete prave trigon od 120 stepeni, a između njih je uglavljena još jedna, isključivo dobroćudna planeta na sredini, tj. na 60 stepeni i od jedne i od druge. Aspekt je vrlo redak...
 
Da,tako mi je objasio i taj moj astrolog!Upravu si Sibirska imaqm tu i neke sekstile i rece on da je to ekstremno retko!Taj lik koji mi je radio natal ima cak dva u svojoj karti i bez ustezanja mogu da kazem da je redak primerak...mislim da u Beogradu ne postoje takva dvojica!
Sposoban je za sve zivo!
 
Imam, 6.04.1967 u 09.30AM-Loznica!
Covek je stvarno fantastican!Veruj mi ,a iznad svega jako je dobar.
Nadam se da nije na ovom forumu!:)
Verovatno bi me lincovao kad bi znao da sam napisala njegove podatke ovde!
Javi utiske!;)
 
sevilja:
Imam, 6.04.1967 u 09.30AM-Loznica!
Covek je stvarno fantastican!Veruj mi ,a iznad svega jako je dobar.
Nadam se da nije na ovom forumu!:)
Verovatno bi me lincovao kad bi znao da sam napisala njegove podatke ovde!
Javi utiske!;)

wow, nemogu da verujem, da ih imaš - oni retko daju svoje podatke ...

moja majka je astrolog - nego nije se još prijavila na forumu, pa ja post-ujem umesto nje.
 
okej, sad smo baš proverili - konstelacija dobroćudnih planeta u trigonu sa sextilom treće u sredini i nije retka pojava ... baš smo prošetali dosta horoskopa ...

mora da je fazon u tome, da moraju da budu u određenom znaku, u određenoj kući i to samo određene planete ili tako nešto slično, da bi bilo retko ... kao na primer uran trigon jupiter sa sextilom venere u sredini ... TO je retko ...
 
A jel moze tvoja mama da mi pojasni moj lotos?:)Ja imam Mesec u dvanaestoj+Pluton u cetvrtoj+venera u osmoj i oni svi zajedno grade jednakostranicni trougao,i naravno Neptun u petoj koji je u sekstilu sa Plutonom i Venerom,a u opoziciji sa Mesecom?
MO-rak
VE-vodolija
PL-vaga
NE-strelac
Dakle?
 
E super....sada znam da sam udav....ali moram i ja da probam...
ajde bacite pogled i meni...ako imate vremena
Meni je Merkur trigon Jupiter Tigon Mesec
Skorpija Ribe Mesec
a sekstil pravi Neptun iz trece sa Venerom iz prve.....hm...Hvala hvala hvalaaaaaaa....
+ ovo sve samo jos i saturn znaci Jupiter trigon Saturn trigon Merkur....ako se to uopste racuna...
 
shinanai:
okej, sad smo baš proverili - konstelacija dobroćudnih planeta u trigonu sa sextilom treće u sredini i nije retka pojava ... baš smo prošetali dosta horoskopa ...

mora da je fazon u tome, da moraju da budu u određenom znaku, u određenoj kući i to samo određene planete ili tako nešto slično, da bi bilo retko ... kao na primer uran trigon jupiter sa sextilom venere u sredini ... TO je retko ...

Uran je malefik i ne spada u grupu dobroćudnih planeta. [size=-1]
Elem gledaj aspekte Venera, [/size][size=-1]Mesec, [/size]
[size=-1]Jupiter i Sunce. Možda, ali samo možda si u pravu...naime ne mogu da se setim da li planete u trigonu su ustvari deo velikog trigona od 3 planete, nisam sigurna, ali mislim da je tako, s' obzirom da 2 lotosa daju "davidovu zvezdu". E to je retko, ja sam videla samo 1 takav horoskop i to u literaturi. Ali ovo pričam napamet, ne sećam se tih pikanterija.
[/size]
 
sevilja:
Lotos je skup od cetiri planete u kome tri od njh grade jednakostranicni trougao,a cetvrta je u sekstilu sa dve,a u opoziciji sa trecom!

Dakle,znam sta je lotos,ALI HOCE LI MI NEKO RASTUMACITI MOJ!


Ja mislim da se ova pozicija naziva zmaj izmedju ostalog zbog toga što vizuelno tako
izgleda, uglavnom se pozitivno tumači, daje jak energetski sklop, planete iz opozicije
dobijaju ravnotežu kroz trigone i sekstile.
 
Evo ja sad ovo nasla na netu....hm...


Zdenka Andrijić

LOTOS
Lotos konstelacijom naziva se slučaj kada se tri ili više planeta nalaze u tzv. velikom trigonu, udaljeni jedni od drugog po 120°. Ono što je karakteristično za lotos konstelaciju je da su sva tri planeta benefici, pa uz harmonično ispoljavanje aspekata djeluju kao jaka zaštita i sreća u životu osobe u čijem se horoskopu nalaze.

JOD
Sastoji se od dva planeta koji jedan u odnosu na drugi čine sekstil s time da su oba u inkonjunkciji s trećim planetom. Iako je sekstil aspekt koji dozvoljava ispoljavanje energije, inkonjunkcija uvijek traži određenu prilagodbu, stoga je ovaj planet koji prima dvije inkonjunkcije u tom smislu najvažniji. Drugo poznato ime joda je Božji prst ili Prst sudbine.

BUMERANG
To je, u stvari, jod u kojem planet koji prima dvije inkonjunkcije ima još i opoziciju. Prvi planet u ovom slučaju zaista djeluje kao bumerang jer postoji mogućnost rješavanja problema isključivo unutar opozicije, zaobilaženjem inkonjunkcija.


ZMAJ
Sastoji se od veliko trigona i jednog planeta u opoziciji. Problem je u tome što sadrži u sebi tri različita aspekta (dva trigona, jednu opoziciju i dva sekstila) pa se snaga horoskopa uglavnom koncentrira na ovu konfiguraciju.
 
DjuraMornar:
Ma to je sve zbog ovog retro Merkura...ali neka neka...samo jos veceras.....

Nemam ništa da kažem o horoskopu, ne razumem se u to............. samo želim da pozdravim velikog forumaša Djuru. :)

Djuro bre, vrati se............ šta uradi, ostavi me samog da se borim sa alama i aždjama.....uh
d025.gif


d020.gif


PS: Izvinjavam se što sam malo van teme. :roll:
 

Back
Top