TFT 19" - sta kupiti?

samo jos kazi za sta ce ti jer koliko su meni objasinli za Photoshop Ne uzimaj nema dobro uradjeno prelivanje boja i ostalo za igrice isto ako sipadas u 95% korisnika kompjutera koji se sigraju. Dugo sam se premisljao jer imam malo prostora na stolu a da kupujem nesto sto mi nece odogvarati nemam nameru tako da sam za sada odustao mozda ce se kasnije nesto bitnije poboljasati po tom pitanju. ako bbas hoces imas i za oko 350€.
 
Sto se tice 19'' TFT monitora za 250-300€ ne moze se (jos uvek) ni ocekivati da su nekog kvaliteta.
Narocito se ne isplati koristiti ih za neku iole pro upotrebu.
Imaju mnogo veliki odziv, mali kontrast i kao sto je pomenuto, osvetljenje nije isto na svim mestima monitora. Drugim recima, nesto sto je bilo na pocetku ere TFT monitora.
E sad, ako ne planiras puno da se igras ili nisi zakeralo kao vecina nas ovde, mozda ti se i isplati da uzmes nesto tako veliko, jer uvek je lepsi osecaj gledati u vecu povrsinu nego u manju (ekrana).
 
Upravo tako, znaci samo je stvar komocije, opustenijeg rada, ustede radnog prostora, itd. Ne treba mi neko ludilo radi igrica.
E sad, kad bi neko hteo da mi objasni to oko kontrasta... Sta je trenutno standard? Sta znaci 1:250, a sta 1:1000 ? Sta meni u stvari treba ( uglavnom za citanje i gledanje filmova, bez rada sa zahtevnim programima za graficku obradu ) ?
Hvala
 

Back
Top