LjUBAV I DRUGARSTVO?

Musko zenska prijateljstva su moguca bez krajnjih zelja,ali ne verujem u prijateljstvo sa osobom sa kojom sam bio zajedno ili koja mi se svidjala jako pa me recimo ispalila,jer onda kod mene nastupa ljubomora i jednostavno ne mogu kvalitetno da se druzim sa takvom osobom.Inace imam dosta drugarica,izmedju ostalog najbolji drug mi je ustvari drugarica :)
 
ne mora da stigne ljubav kad tad.....
ja imam tonu drugova..oduvek je tako bilo....uvek sam se najvise druzila sa decacima i imam bas puno bas,bas dobrih drugova koje obozavam i koji mene obozavaju.to su sve drugarstva stara po minimum 8 godina....ne mogu da zamislim svoj zivot bez njih....zbog njih bih kroz vatru isla....(znam da zvuci malo otrcano,ali stvarno je tako)....
moji drugovi su najbolja bica na svetu....volim ih kao bracu...bili su uz mene u najgorim trenutcima u mome zivotu(a bilo ih je dosta)....uvek su bili tu za mene i ja za njih..
znam da cesto bude da se jedna strana zaljubi u drugu,ali....ne mogu da tvrdim da nece ali za sada nije doslo do te vrste ljubavi.imam tri bas,bas,bas najbolja druga koji o meni sve znaju i ja o njima.druzimo se vec konstantno 15 godina i vidjamo se svaki drugi dan,izlazimo zajedno,zezamo se..sve radimo zajedno....jedan je srecno ozenjen....jedan ima mnogo dobru vezu vec 4 godine,a treceg muvamo sa mojom novom drugaricom.....:-)tako da..ne mora nuzno da dodje do ljubavi(nedrugarske)....isto kao sto ne mora nuzno i da ne dodje do iste...:-)
 
Naravno da su muško-ženska prijateljstva moguća, i čak mnogo bolja od žensko-ženskih ili muško-muških. Imam mnogo više drugova nego drugarica i oni su mi mnogo bolji sagovornici u nekim situacijama. ;)
 
Ja mogu da se zakunem da su moguca. Imam druga sa kojim provodim svakog dana po dvadesetak sati :D vec godinama u nazad, nekih petnaestak otprilike, i nikada, ali NIKADA nije bilo nicega sto bi pomutilo tu idilu prijateljstva.
Godinama unazad zajedno letujemo, zimujemo...skoro svako drugo vece spavamo jedno kod drugog...tesimo se, pazimo, stitimo i beskrajno volimo, naravno kao prijatelji.
Ja imam 2 starija brata, ali mi je on moram priznati uvek bio mnogo blizi od njih. Njemu mogu reci bukvalno sve...jednostavno ga obozavam!!!
Ali je zato drugarstvo posle ljubavi, veze ili tome slicnog apsolutno NEMOGUCE!!!!
 
Musko-zensko prijateljstvo,ali recimo iskreno-postoji...
ALI samo pod uslovom da medju njima ne postoji fizicka privlacnost.
I uglavnom je zastupljenije u mladjim uzrastima..
Sto ste stariji,sve je teze-do nemoguce,uspostaviti i odrzavati takve odnose..;)
 
*mikica*:
Da li verujete u musko - zensko prijateljstvo?
Sta mislite o tome? VASE ISKUSTVO...

Jao uvek to isto pitanje. Da budem malo prost ( nek me zenski deo izvine) cim se prvi put digne ona stvar na drugaricu, tu od drugarstva nema nista niti ce ikad biti. Bog je napravio coveka i zenu da bi se razmnozavali a ne da bi se druzili!!!
 
Ja svakako ne bih da tumacim Boga. Pogresan pristup ovoj temi. Ko kaze da ljubav i seks iskljucuje drugarstvo ili obratno. Te kategorije se ne iskljucuju se. Druga je stvar sto neko nije sposoban da odrzi drugarstvo kada se umesaju seks i ljubav. U stvari, to govori da ta ljubav nije na zdravim osnovama. Onaj kod koga je to slucaj treba da se potrudi i koriguje sebe. Druga je stvar i to sto je veliki broj onih kod kojih drugarstvo nestaje kada se zaljube. Oni obicno stvore odnos posedovanja (balkanski sindrom). Smatraju da im osoba koju vole nesto duguje, postaju ljubomorni. Da li kada se kaze bracni drug, znaci da tu vise nema ljubavi? Da li kada se ljudi vencaju sticu vlasnistvo jedno nad drugim? Kakve su to gluposti. Zar hocete da unesrecujete jedni druge vasom nesposobnoscu da budete drug osobi koju mislite da volite, vasoj devojci, supruzi, suprugu... To nije prava vec sebicna ljubav.
 
Слажем се са MUZJAK-ом.

Ако жену волиш најискренијом љубављу, како можеш да јој не будеш и пријатељ?
Како можеш да јој не желиш да да буде срећна, па макар и не са тобом?
Како да не желиш да је заштитиш од свега лошег, па и лошег у теби самом?

Мислим да љубав не иде без пријатељства, али доноси много бола ако друга страна не осећа и жели исто. Ипак мислим да оно што доноси таква веза превазилази све што могу донети "обичне" љубави.

Има ту и свих оних љубавних "зачина" али два пријатеља увек могу квалитетно реше проблем који имају љубавници.

Потребна Ти је изузетно зрела и одговорна Жена која ће знати, уз Твоју помоћ, да се избори са својим демонима и која ће Теби помоћи да исто урадиш.

Таква веза захтева потпуну искреност, поштовање, разумевање, ........

Ја и даље желим такву везу али веруј ми није лако остварити је и наћи особу која исто то жели.

прво: Не уклапа се у стереотипе о мушко-женским односима
друго: Захтева искреност и стали рад на себи, на што већина људи није спремна.
треће: Ма ....... доста је и ово.

У сваком случају много кошта али исплати се.
 
Ne mogu stvarno da citam sta ste (cast izuzecima) trabunjali...vidim tu koje kakve raspreve.Mislim da je moguce tako nesto ostvariti...imam ih par i super se slazemo.Ne poricem da sam sa JEDNIM od njih jednog trenutka pozelela nesto vise,ali to je sve.Prijatelji su prijatelji,a ljubav (LJUBAV o kakvoj mi ovde pricamo)nesto sasvim drugo.
 
Uhh... Postoje, da! Ali sta ako ponekad prema nekom osetite nesto slatko, nesto sto vas privlaci ka njemu i pozelite nesto vise? Pa npr meni se to desilo ali ja sam se udaljila da ne bi poremetila sve sto smo do tada imali i da ne bi unistila drustvo. I evo to me je sada stiglo! Sve sto se skupljalo 2godine pokazali smo pre neko vece, nismo se razdvajali i sad sledi najgluplji deo. Ostati zajedno, ostati nekakvi prijatelji ili se jednostavno razdvojiti? Slusati druge ili svoje srce? Ne znam...
 
MOGUCE....ali BEZ pipkanja tesko,ALI moguce je naravno.....sve je,,aa,,danas je APSOLUTNO sve dozvoljeno i kako sa vremenom bude dalje ishlo u FUTURe...
-MA BICE BELAJA-LJUDI!!!!!!!

Nemam drugaricu....jednostavno,ne mogu da nadjem zajednicki jezik ni u ovim godinama,a tek onda kada sam igaro video igrice i bavio se sportom.....ALI doslo vreme,koje se nisam nadao....i NISAM zeleo,a to je kontakt sa zenskom osobom,,valjda sto sam STRASHNO<zamrzeo> svoje ....tako mi i ostalo,ne mogu dugo da budem sa zenskom osobom......VOLIM JAKE ZENE....
xixixixi...aaaaaaaa.A
 
Ja iskreno ne verujem u musko zenska prijateljstva, nekako mi se cini da uvek bar jedna strana oseca nesto vise. Medjutim ja sam u velikoj dilemi. Bili smo drugovi 2 godine i to nerazdvojni drugovi, uvek je bio tu za mene, kad god mi je bilo tesko bio je uz mene, podrzvao me u svemu, postuje me i ceni sto mi je najbitnije. Srecna sam sto ga imam. Ali, vec neko vreme cini mi se da osecam nesto vise, kao da se zaljubljujem u njega i to me zabrinjava. Pre neko vece bili smo na jednoj zurci, popili smo malo i poljubili se par puta. Shvatila sam da i on ustvari oseca nesto vise, medjutim uplasili smo se i on i ja zato sto smo svesni toga da mozemo da narusimo odnos. Rekao mi je da razmislim dobro o toj noci i kako ja kazem da ce tako da bude. Da li da pokusamo da zaboravimo to i nastavimo drugarstvo, da li da udjemo u vezu? Ne znam sta je trenutno najpametnije ali ja zaista ne zelim da ga izgubim.
 
OH, TAKO BIH ZELEO DA SE SECAS
SRECNIH DANA KADA SMO BILI PRIJATELJI!
TIH DANA ZIVOT JE BIO LEPSI
I SUNCE JE JACE SJALO NEGO DANAS.
UVELO LISCE SMO SKUPLJALI LOPATOM;
VIDIS, NISAM ZABORAVIO.
UVELO LISCE SMO SKUPLJALI LOPATOM
KAO I USPOMENE I ZALJENJA.

A SADA IH HLADNI SEVERNI VETAR OSVAJA
U HLADNOJ NOCI ZABORAVA.
UVELO LISCE SMO SKUPLJALI LOPATAMA
KAO I USPOMENE I ZALJENJA;
VIDIS LI, NISAM ZABORAVIO.

TA PESMA KOJU MI PEVAS
JE PESMA KOJA NAS SECA
TI, KOJA VOLELA SI MENE, I JA KOJI VOLEO SAM TE,
I ZIVELI SMO ZAJEDNO OBOJE
TI, KOJA VOLELA SI MENE, I JA KOJI VOLEO SAM TE.

ALI ZIVOT RAZDVAJA ONE KOJI SE VOLE,
NEZNO I U POTPUNOJ TISINI,,,,,
n.n.
 
"Prijateljstvo se ne bira, ono biva, ko zna zbog čega, kao ljubav."
(M.Selimović)
12107034_956754261088348_8568434948532957863_n.jpg
 

Back
Top