Da li zena zaista poruzni kad se ugoji?

A

azdajica

Gost
Hej vi ostali mislite li da je zena ruznija kad je deblja-ja sam se ugojila 15kg preko normale i ne mogu da kazem da mi ne smeta ali mi jos vise smeta pritisak sredine da smrsam jer pobogu "nasta sam se napravila?!?"Dozivela sam da mi ljudi od 100 kila drze predavanje kako treba da smrsam i kako sam poruznela...Mislim estetski je definitivno sve dugacije ali se moja licnost nije promenila a zar nije to vaznije od velicie mog dupeta?\
STA VI MISLITE?GDE JE BRE TU MOZAK ili cu se muskarcima dopadati i imati momke samo ako sam 15kg laksa??????
 
azdajica:
Mislim estetski je definitivno sve dugacije ali se moja licnost nije promenila a zar nije to vaznije od velicie mog dupeta?
STA VI MISLITE?GDE JE BRE TU MOZAK ili cu se muskarcima dopadati i imati momke samo ako sam 15kg laksa??????

Pa sad ... Aždajice moja draga.
Nije da jeste, jeste da nije, al' nije da nije.

Postoji nešto što se zove briga o sebi, svom zdravlju, briga o svom telu, o oblačenju, lična higijena i slično.

Jednak način razmišljanja, dakle, možeš da primeniš i na neuredno oblačenje, masnu kosu, krmeljive oči, neoprane zube. ("GDE JE BRE TU MOZAK ") Nije to u redu, zar ne ? Lepo je kad neko vodi računa o sebi. Svi volimo da nam partner bude lep, zdrav, uredan, čist i mirišljav. Izgled tela nije zanemarljiv, složićeš se.

E sad, ja zaista ne znam koliko si ti visoka, kako ti stoje tih 15 kg, možda si jednako privlačna, a možda si ko loptica koju je lakše preskočiti nego zabići. Ne znam ni koliko godina imaš, jer ako si još kao devojka nabacila toliko, šta li te čeka u 35-toj ?

Sve u svemu, ne mora da znači da žena poružni kad se ugoji, ali svakako se prolepša kad počne da brine o svom telu.
 
Ne znam koliko godina imas ali kada predjes 30 ili 25, shvatas da je kilaza i izgled nesto sto je toliko povrsno.
Sama si rekla da si ti ista stara osoba. Bitno je ono sto je u tebi.
Slazem se da je preteran broj kilograma stetan po zdravlje ali ako te neko voli on te mora voleti ne zbog tvoje spoljasnosti vec zbog onoga sto je u tebi. Ako je drugacije onda je bolje da i nije neko s kim delis ovaj svet. :wink:
Sve ovo ti govorim iz licnog iskustva. Udajom i nekim smirenijim zivotom i ja sam se ugojila kao i moj muz, ali zato ni jednog trenutka nisam primetila da me on manje voli. Isto tako mogu ti reci da ljubav koju sam osecala prema muzu dok smo se zabavljali, sada u braku, ne da nije manja nego je mnogo veca. A taj visak kilograma je nesto sto uopste ne primecujem.
Naravno. Tu su porodice, "prijatelji" itd... koji nas uvek "dobronamerno" opomenu, narocito mene kako sam se ugojila i kako moram da smrsam. bla bla bla
Mislim da ti je taj deo vec poznat.
I mozda bi se ja i nervirala, jer takve price slusam svaki dan, ali kad vidim zaljubljen pogled mog muza u njegovim plavim okicama i kada shvatim da se ja njemu nisam promenila ni malo. Tada nestanu svi ti "dobrodusni" zloglasnici iz moje glave i ja ponovo zivim lepo.
Hocu da ti kazem da se okanes drugih misljenja. Onog trenutka kada shvatis da si to i dalje ti i kada sama budes zadovoljna sa sobom taj visak kilograma ce biti nesto poslednje o cemu ces razmisljati.
 
azdajica:
Hej vi ostali mislite li da je zena ruznija kad je deblja-ja sam se ugojila 15kg preko normale i ne mogu da kazem da mi ne smeta ali mi jos vise smeta pritisak sredine da smrsam jer pobogu "nasta sam se napravila?!?"Dozivela sam da mi ljudi od 100 kila drze predavanje kako treba da smrsam i kako sam poruznela...Mislim estetski je definitivno sve dugacije ali se moja licnost nije promenila a zar nije to vaznije od velicie mog dupeta?\
STA VI MISLITE?GDE JE BRE TU MOZAK ili cu se muskarcima dopadati i imati momke samo ako sam 15kg laksa??????

... svi oni koji su te iskreno voleli bez tog viska od 15 kg, volece te i postovacete podjednako isto i sa tim viskom... sto se ostalih tice :arrow: pljuni slobodno po njjima...

Jedino sam protivnik viska kg kada narusavaju zdravlje, kao sto je slucaj sa pritiskom i srcem kod starijih osoba. Tada treba drzati dijetu, ali samo onu koja ce biti uskladjena pravilnijoj ishrani.

Pozdrav
 
Jelena_R ti si udata!!!! Oboje ste se ugojili u braku i to se ne moze porediti sa onim pre braka.Naravno da oni koji je vole volece je i dalje, da ona kao licnost nista manje ne vredi nego ranije, ali nemojmo se zavaravati - puno, puno ljudi nas prvo dozivljava vizuelno! To je polaziste i mozemo mi reci ovo ili ono ali to je tako.Psiholozi bi verovatno imali bolje objasnjenje od mene, ali cim covek pocinje da se jako goji nesto nije u redu - ili psihicki ili fizicki.Obicno je hrana kompenzacija za nesto sto nam nedostaje.Najlakse bi mi bilo da sam ti odgovorila - ma boli te uvo, zivi zivot, ali zapitaj se sama sto si ovo pitanje postavila! Ni ti nisi nacisto sama sa sobom!Onaj ko te voli reci ce ti SMRSAJ,jer zeli da te vidi lepu i zadovoljnu sobom.Izvini, ovo je moje misljenje i tesko da bi me neko ubedio u suprotno!Puno pozdrava!
 
Ma sto se mene tice bacicu se ja na dijetu-vec sam dobila i preporuke koju pocev od Atkinsonove pa tabela ugljenih hidrata pa akvabik pa kako najbrze smrsati do nove godine :lol:
I uz odricanje od marsa,twixa,kinder buena bicu kao stara(nova)...
Ali i dalje me muci to sto sam uvidela da me ljudi iz okoline procenjuju samo kao mrsavu pa po tome i dobru ribu...a koliko shvatam iz nekih odgovora trebalo bi opasno da se zabrinem i da li cu se udati i to srecno,tj.da li ce moj sudjenik prihvatiti mene u ovom pakovanju-ama da nije to malo povrsno?
A ako jos vam kazem da je tih 15kg otislo u atribute koji muskarcima vizuelno prijaju?AAAAAAAA?! :twisted:
 
Anonymous:
Jelena_R ti si udata!!!! Oboje ste se ugojili u braku i to se ne moze porediti sa onim pre braka.Naravno da oni koji je vole volece je i dalje, da ona kao licnost nista manje ne vredi nego ranije, ali nemojmo se zavaravati - puno, puno ljudi nas prvo dozivljava vizuelno! To je polaziste i mozemo mi reci ovo ili ono ali to je tako.Psiholozi bi verovatno imali bolje objasnjenje od mene, ali cim covek pocinje da se jako goji nesto nije u redu - ili psihicki ili fizicki.Obicno je hrana kompenzacija za nesto sto nam nedostaje.Najlakse bi mi bilo da sam ti odgovorila - ma boli te uvo, zivi zivot, ali zapitaj se sama sto si ovo pitanje postavila! Ni ti nisi nacisto sama sa sobom!Onaj ko te voli reci ce ti SMRSAJ,jer zeli da te vidi lepu i zadovoljnu sobom.Izvini, ovo je moje misljenje i tesko da bi me neko ubedio u suprotno!Puno pozdrava!

Udaja nema veze sa kilazom. I ne podnosim kada neko prica da je hrana kompenzacija za nesto drugo..bla bla bla, svi mi DEBELI I MRSAVI imamo itekako psihickih problema i dilema. Takav je svet koji nas okruzuje.
Vazno je da je covek sam sebi lep i kada stane pred ogledalom da ne vidi sebe kao nakazu vec kao nesto JEDINSTVENO i prelepo.
Kada shvatis "azdajice" da si sebi lepa, prosetaj ulicom i videces da si i drugima isto tako lepa. TREBA ZAVOLETI SEBE A ONDA CE I OSTATAK SVETA GLEDATI TEBE TVOJIM OCIMA I MOZGOM.
A da sam sama, devojka i da imam visak kilograma, a onda sretne NEKOGA ko bi mi rekao da smrsam. Znas sta bi mu ja rekla????
@#$%^&&** Bolje da ne psujem.
Ili bi bila jos pametnija. Samo bi se okrenula i otisla i u putu bi zaboravila ime DOTICNOG gospodina. Sve ovo vazi i za muski rod kada bi im tako nesto saopstila neka vajna dama.
Povrsni ljudi koji ne vide dalje od KOZE,nikada me nisu, hvala Bogu, niti ce me, zanimati.

Atkinsova dijeta je jako opasna. Unose se masti, dok se druge namirnice zabranjuju. Moze da ti izazove srcane probleme. Druge dijete nisu nista bolje....

Moj savet ti je: Izadji napolje, setaj, smej se, druzi se, zivi punim plucima. Ne misli na visak i kilogrami ce se sami topiti.

Pozdrav!!!
 
Da se ovo ne bi pretvorulo u prepucavanje necu duziti.Briga o svom telu i zdravlju nije i ne moze biti povrsnost. I da ne bi povrsno shvatila ono sto sam gore napisala, ti Jelena mozda jos jednom procitaj moj komentar i malo dublje razmisli o svemu, najlakse je ici linijom manjeg otpora.I da bude jasno - Ljudskost ( necija licnost i sve sto ona nosi) i duhovne vrednosti su mi uvek bile i bice na prvom mestu! Ne zelim da me ovde iko tumaci kako mu se svidja i morala sam da dam ovaj komentar.Pozdrav!
 
Anonymous:
Da se ovo ne bi pretvorulo u prepucavanje necu duziti.Briga o svom telu i zdravlju nije i ne moze biti povrsnost. I da ne bi povrsno shvatila ono sto sam gore napisala, ti Jelena mozda jos jednom procitaj moj komentar i malo dublje razmisli o svemu, najlakse je ici linijom manjeg otpora.I da bude jasno - Ljudskost ( necija licnost i sve sto ona nosi) i duhovne vrednosti su mi uvek bile i bice na prvom mestu! Ne zelim da me ovde iko tumaci kako mu se svidja i morala sam da dam ovaj komentar.Pozdrav!


Niko, a po najmanje ja, TEBE nije tumacio.
 
Pa bilo je interesantno cuti druga misljenja koja su varirala od pljuvanja do podrske. Hvala Jeleni R retko ko razmislja dalje od svog dupeta, dala si mi najbolji savet-smej se i izlazi, to je i najpametnije od svega recenog,poslusacu tvoj savet a uz malo brige o tome sta jedem kilogrami ce spasti...dobro je znati da nisu svi samo zainteresovani za sise i dupeta i da razmisljaju i o nekim drugim vrlinama ali ONI SU TAKO RETKI!!! :wink:
 
pa sta bi ti....da ti aplaudiramo sto si se ugojila?

naravno da nije sve u kilogramima, ali nije bas ni zdravo preterano se nagojiti. mozda je to stvar i licne kulture, voditi racuna o sebi, svom telu.
ako si sebi poruznela onda jesi, ako si sebi ok, onda si ok. mislim, sta bi ti od nas?
a i zene se razlicito goje....nekom par kilograma viska lepo stoji, a neko izgleda kao prase.

foto modeli kao uzori jesu glupost ali ipak treba voditi racuna o svom izgledu. i zapustenost puno govori o karakteru.
 

Back
Top