uslovi na radnom mestu

brizna mama

Primećen član
Poruka
505
Na poslu nemam klimu, tako da mi je temperatura u kancelariji 29 ili 30 stepeni. Kupila sam termometar da bi mogla da izmerim. U nasoj kafe kuhinji je 33-35 C. Nekoliko dana sam dolazila kuci prakticno bolesna, ceznuci za mrakom i tisinom i strahovitom glavoboljom i tek mi je kasnije kliknulo da sam u stvari imala toplotni udar. Pa se pitam koja je maximalna dozvoljena temperatura u kancelarijama i uopste koje su donje i gornje granice radnih uslova. Sta kaze zakon o tome?Da li je neko nesto citao ili cuo?
 
Mislim da nisu u toku gde zivis: trazis da nesto bude normalno, a da zivis ovde.

Naravno da nije normalno sedeti u takvoj temperaturi - bez obzira da li ti je to radno mesto ili ne, samo se plasim da ne dobijes nogu kada ustanes za svoja temperaturna prava, jer da je normalna sredina - vec bi imala klimu, zar ne? I ne bi se raspitivala za "dozvoljenu temepraturu...".
 
Na koliko celzijusa spoljne temp. se proglašava vanredno stanje?
Ima da odem na Taš, tamo kod kućice RHMZ, i da čekem obznanu 40 stepeni u hladu.
Meni prija što je vrutje, hebiga, jul je. JUUUUUUULLLLLLLL je divan :lol:
Ćekajte vi Sv. Iliju, ILAJA će da donese spas za mrzitelje sunca : o**
 
brizna mama:
Na poslu nemam klimu, tako da mi je temperatura u kancelariji 29 ili 30 stepeni. Kupila sam termometar da bi mogla da izmerim. U nasoj kafe kuhinji je 33-35 C. Nekoliko dana sam dolazila kuci prakticno bolesna, ceznuci za mrakom i tisinom i strahovitom glavoboljom i tek mi je kasnije kliknulo da sam u stvari imala toplotni udar. Pa se pitam koja je maximalna dozvoljena temperatura u kancelarijama i uopste koje su donje i gornje granice radnih uslova. Sta kaze zakon o tome?Da li je neko nesto citao ili cuo?

nisam nesto strucna al tvoji simptomi mi lice na migrenu ili nizak pritisak. Treba piti dosta vode, cesto se rashladjuj, pokvasi neki mali peskir ili krpu pa rashlaadjuj ruke i vrat...U normalnim zemljama zna se kad su vanredne okolnosti koje se ticu i niskih i visokih temperatura pa ne rade skole i svi koji ne moraju, al kod nas se ne zna nista pa ni to...kad smo imali obavezu dolazenja na posao za vreme bombardovanja gde nam je glava bila u torbi 24 sata, pa sto ne bismo isli na posao sad na 33, 34 stepena ...
 
Žurim u petak kući iz BG da stignem u Opštinu da overim neke papire. Jedan sat, ulazim u zgradu Opštine, barokna građevina, zidovi u preseku od metar. Unutra prijatno, ma svi da se preselimo kod njih. Još ja onako iscimana, vozila se busom bez klime. Kaže meni portir: Gde ćeš ti? Ja reko: Na šalter. - Ne radi. - Molim? - Danas samo do 1, zbog toplote. ????? Kako bre? Mislim se, a da tebi pukne crevo i da odeš u bolnicu šta bi rekao da ti lekar kaže, ne radim danas više zbog toplote. :roll:
 
U Holandiji je ovako: ako meteorolozi najave da ce sedam dana zaredom temperatura prelaziti 25 a dva od tih dana 30 stepeni onda se radi po "tropskom planu" od 7 do 14.30. bez obzira imas li klimu ili nemas.
Kako je kod nas Bog dragi zna.
 
a moja jevrejska firma stavila klimu u prodavnice a kancelarije i kuhinja nein
i devojke nisu ni isle na pauze jer je bilo nemoguce jesti,kao gricnu nesto i nastave da rade jer je u parfimeriji prijatnije
na kraju direktorica kupila ventilatore...(2 kom)ala je siroke ruke:roll:
 
U mojoj firmi se jedan plachimish uvek zhali kako mu klima duva bash u glavu... a ovog drugog kao neshto boli grlo... i onda ugase klimu dok mi ostali ne pochnemo da se gushimo i curimo po tastaturama.
Zato sam dao otkaz.
 
brizna mama:
Na poslu nemam klimu, tako da mi je temperatura u kancelariji 29 ili 30 stepeni. Kupila sam termometar da bi mogla da izmerim...
Ja bi umesto toga kupila ventilator :lol:
Kad vidim one što peku pljeske i palačinke duša me zaboli...
Meni dugo nije radila klima, al' nije bilo ništa u tom fazonu da me greje pa kontam da mi i nije bilo toliko strašno kolko bi moglo da bude
 
LePiaf:
U mojoj firmi se jedan plachimish uvek zhali kako mu klima duva bash u glavu... a ovog drugog kao neshto boli grlo... i onda ugase klimu dok mi ostali ne pochnemo da se gushimo i curimo po tastaturama.
Zato sam dao otkaz.

mogao je da podesi smer duvanja, tj. da podesi ona krilca tako da duva u neciju drugu glavu.
i meni ta klima nekad ume da smeta kad je upale a ja treba da nesto odradim za tim jednim stolom gde je klima efekat najgori.
sad sam hvala bogu sama u kancu pa je palim kad hocu, sto je retko.

nego sta vi, mislite kako je ovim gradjevincima, pekarima i rostiljdzijama? hehe smeju li oni da kopaju na 35 i to na suncu? ili seljacima na njivi ili livadi? evo, tesite se i ne zanovetajte preterano.
 
У зборници имамо климу, ал џаба кад ту проводимо само по пет минута.....
Мада, не могу да се жалим, ем не радимо током лета, ем нам је школа стара, дебелих зидова па није страшно....
Много је горе зими кад седимо у капутима по цео дан.
 

Back
Top