Sta vas najvise nervira u Nisu?

Nervira me (i jako mi smeta) provincijski duh prosecnog Nishlije, pogotovo mladih (na matore sve manje obracam paznju); neambiciozni studenti, srednjoskolci kojima je dozivljaj duvati ili napiti se ili se naci u drustvu nasminkanih osmeha... sve u svemu, jako losa intelektualna atmosfera ovog grada-palanke. Otud se u njemu malo sta vredno moze uraditi, i malo sta ocekivati. Otud ljudi koji nesto zele od svog zivota beze odavde.
 
najvise me nervira prost govor kojim govore mladi i opsta zatupljenost. postavicu sledecu situaciju...
ka meni idu dve vrlo PRIVLACNE devojke (znate na sta mislim, fizicke predispozicije bez mane) ali kada mi se priblize dovoljno da mogu da cujem njihovu pricu sva moja zanesenost njihovim telom pada u vodu...
nije da volim da prisluskujem tudje razgovore ali ovako nesto bas ulazi u uvo...
"a be će idemo u foru il u hacijendu a"
"ne mogu be u foru će me vidi onaj debil pa će me smara..."
STRASNO...
progovori da ti kažem ko si!

i to verovatno nije jedini primer...
ko zna koloko ih jos ima havata me jezzzza...
 
Zato kad ja vidim neku takvu vec znam o cemu govori i kako govori, ne moram da joj se priblizim. Takve ne nazivam privlacnim curama, stavise, za takve ne mogu ni da kazem da su devojke, ljudi. Privlacnije su mi one sa naocarima debljih okvira, koje nisu nasminkane i ne otkrivaju stomake, pupkove i slicno. Koje ne razgovaraju o klubovima i tipovima, i koje paze na akcentovanje, pa i ako su iz Nisa vode racuna da govore lepo i kvalitetno. Zaboravih, takve cure i ne idu kod kozmeticara ili na vestacko sunce (niti na prirodno).

Ali sve je to offtopic.
 
Sta me ne nervira je bolje pitanje. Ako pogledamo malo bolje Nis je propao.
1. provod u gradu 0
2. kulturno-zabavni program 0
3.Nislije tako-tako ima normalnih, ali sljam ispliva uvek u prvi plan tako da nema prostora za 'normalne".
4.Nis je grad koji ima potencijala i puno neiskoriscenog prostora tj. mogao bi da bude mnogo lepsi i osvetljeniji i bez ovih psa lutalica od kojih ne smem slobodno sama da setam gradom
Ali bez obzira na sve, volim svoj grad!!!
P.S. Volela bih ga jos vise kada bi se nesto sredilo
 
U potpunosti se slazem sa postovima koje su postavili prijatelji odozgo , a ja bih jos dodao : kada ce neko da se seti da izgradi neki parking veci u blizem centru grada??? Znam da takve probleme ima vecina velikih gradova ali je bruka da pola sata kruzis centrom dok naletis na slobodno mesto... A sto se tice higijene... samo jedna rec... SRAMOTA
 
Pre nekoliko vikenda,bili smo prvi put u Nisu,inace smo iz Vojvodjanske prestonice..Meni je bilo lepo,posebno ćevapi i Albanska salata..Gostoprimstvo,i ljudi vedrog duha je ono sto je mene odusevilo,nesto cega ovde nema..ali na zalos sve ostalo je ovde u Vojvodini drugacije,da ne kazem lepse..
 
Misanthropos:
Ne moze da bude lepse ako imamo 10% od sume vaseg fonda za investiranje u grad a jednak broj stanovnika. Da ne mesam politiku u ovu neobaveznu temu...

Нисте организовани............, довољно је то да ево деценију и више немате ни један тим , екипу која би играла у елиту , било да је рецимо фудбал или кошарка.Ниш је већи , урбанији од рецимо Лучана , Вршца, Апатина, Лесковца. У чему је проблем.........
А са друге стране , највише самоубистава, шта је разлог............, крив је Београд!!!
 
Kao sto sam rekao, ne zelim ovu temu da uvlacim u politiku. Pitanje je mnogo kompleksnije od toga zasto Nis nema prvoligaskog takmaca u sportovima. Zapocni ovu pricu u Antibeogradskom frontu i dobices odgovore, i nauciti nesto vise o unutrasnjoj politici u poslednjih 15 godina, pa tako i o uzrocima za ovo stanje u kome se Nis nalazi, kao i gotovo svi gradovi unutrasnjosti.
 
Slazem se sa svima.... Nisleje su postali najgori sminkeri...jezim se od pomisli na njih!!
U pokusajima da budu gradjani, oni su sve ucinili da lice na Beograd , tako da imamo lazni kalemegdan (tvrdjavu), laznu skadarliju ( kazandzijsko), laznu Knez Mihailovu (pobedina), i najsmesnije od svega Splav!!
..Bila ja skoro u Beogradu, Banja Luci itc...i pocela da flesiram na likove koji prolaze pored mene ..na ulici...kazem, nije valjda da sam tolika pacenica (a nije) i onda ukapiram...svi ti ljudi imaju ono cega nema na ulicama, tj.licima nislija- a to je izraz lica, facu, karakter koji je privlacan
 
E da... naglasak uvek taj naglasak. Zasto bre to mnogima smeta? Ce ovo, ce ono... pa sta ako tako pricamo to je staroniski jezik tj. ono sto je ostalo od njega tada se niko nije zalio kako nislije pricaju a sada odjednom nikom ne valja, samo zbog toga imamo status "seljaka" u ovoj zemlji iako imamo grad od skoro pola miliona stanovnika. Ljudi ako vam neko kaze "gledaj kako pricas kao seljak jel si ti iz Nis" ili tako nesto kazi mu da si ponosan na taj naglasak i da si ponosan sto si iz NisA i da pricas namerno tako da bi svi znali odakle dolazis i da se ne foliras da pricas po "beogradski" ili kako oni kazu "pravilno" nego da si ono sto jesi da od toga ne odstupas. Budi ono sto jesi budi "NISLIJA".
 
Nema bre para ljudi, sta ochekujete ,da stanovnici budu spokojni,srecni -to nije moguce kad vecina misli kako da da pregura mesec...Svi zaradjuju na rachun nishkog budzeta a sa druge strane 'na starteshkim mestima ku* vini sinovi'--sto bi reko Dzoni....I uostalom VODJE SU OGLEDALO NARODA ,pogledajte nasheg gradolnachelnika ,ne zna jadnik prosto proshirenu rechenicu da sastavi (poslednja prochitana knjiga -orlovi rano lete)....VOLIM NISH I NEDOSTAJE MI ALI SAMO KAD NISAM U NJEMU --TO JE DOVOLJAN POKAZATELJ!!!!!!!!
 
Pjer_Nis:
Pa malo bi glupo bilo da ti nedostaje kada si u njemu.
Dobro si primetio,omashka sta da se radi ..bitno je da razumemo ono sto zelim reci....Dakle, umirem od nostalgije !!!!-----ali kad se STVARNO zamislim pitam se ,za chim ja ustvari patim ---da budem iskerna NEMAM POJMA!! Hrana jeste bolja -ali hrana ne chini grad,ljudi jesu srdachniji -ali su isto tako u vecini slucajeva licemeri ...sve je nekako blizu u Nishu -a sta to sve, kad nema nichega(mislim na kulturu i zabavu)......i tako ja ucutkujem samu sebe ! Ponekad upali ponekad ..Ne !

*** POZDRAV NIS ***
 

Back
Top