caj od persuna

dr:
Caj od persuna se koristi za ciscenje bubrega, kod urinarnih infekcija i peska u bubrezima.

I izbacivanje viska vode
Veruj mi popijem ga uvece i ujutru izuriniram tako lepo

Nutricionista mi je rekao da imam previse vode u organizmu, i rekao da prvo probamo prirodnim putem dakle da unosim dosta vode, caj od persuna, zeleni caj tj prirodne diuretike da vidimo kako ce da ide. Kazao je da me ne stavlja na diuretike ako ne mora. Zato kaze da sam naduven a ne zbog mnogo masti. Ako ne krene voda onda mi je rekao kardiolog i urolog da se vidi sta nije ok.

E sada ja ga nisam pitao za prirodne diuretike da li izazivaju disbalans kalijuma. I da li kada koristim caj od persuna treba da uzimam kalijum.
 
a jel moze sa njim da se leci upala besike u trudnoci?
mislim... jel moze da se pije generalno u trudnoci ili na samom pocetku trudnoce jer sam nasla neke savete koji se odnose na posebna tromesecja... i logicno, sve se menja svakog dana... i jaooo... jel sve trudnice postaju neuroticne u vezi sa tim sto vise nisu same u svom telu i sto vise ne poznaju svoje telo

nasla sam neka upozorenja u vezi sa cajevima u trudnoci i mnogo sam se frustirrala posto inace puno toga pijem... i mislim da i moja beba voli cajeve, ali kazu ljudi na netu da ne treba... jer se ne zna kako deluje... i tako.... verovatno i vi nemate pojma i zasto sam uopste pitala

ja cu da pijem cajeve jer ih volimo
 
Moze. Ali nema potrebe. POvecan broj bakterija u mokraci kod trudnica nije neuobicajena stvar jer dolazi do retencije (zadrzavanja) urina zbog pritiska na besiku i mokracne puteve i do razmnozavanja bakterija. Dovoljno je piti dovoljne kolicine vode (prolom voda najbolje), a ukoliko se radi o zaista ozbiljnoj upali sa bolovima i svim propratnim simptomima postoje adekvatni lekovi koji ne stete plodu i koje ce ti prepisati tvoj lekar.
 
Hvala ti na odgovoru WW, puno znaci kada ti tako neko obrazlozi i znas zasto se nesto desava u tvom telu. Nemam neke velike bolove, par puta sam osecala nesto nerpijatno u tom delu ... inace je to moja slaba tacka. Od malena patim od upale besike... izlecili su me od hronicne upale, ali to i dalje ostaje moja Ahilova peta.
 
И то баш од тебе. :lol:

Што се мене тиче, уродило је плодом.

Сад ћемо да видимо аналитичара на делу.
Можда да га ти искритикујеш, суптилно, како ти умеш. :mrgreen: ;)
 

Back
Top