Tranzitni Pluton

etta

Obećava
Poruka
57
Verujem da i druge ovo interesuje,neka odgovori neko ko zna.Kazu da je kvadrat sa plutonom jako tezak period,a dugo traje,sta je za ocekivati u tom periodu,kao i da li pluton licno utice na pojedinca?
 
Ukratko receno sve zavisi o kojoj kuci govorimo, kao i od natalnih aspekata, znakova o kojima se radi i naravno ostalih tranzita. Ali za pluton kao i ostale spore planete vazi to, da se tranziti kroz znakove vise posmatraju na globalnom planu i uticu na citave generacije vise nego na pojedinca.
 
Amanzaman,da li mogu nesto bolje ocekivati kada 26.oktobra ulazi jupiter u skorpionu,tj,prelazi preko mog natalnog jupitera?trenutno sve sami kvadrati,sve mi ide lose,hoce li biti nekih promena,rodjena,19.12.1969,23:00,Beograd
 
Ne sekiraj se, kvadrati umeju da budu jako dobra stvar . Tvoj horoskop je jak dosta i zanimljiv.
Samo ti posveti vise vremena sebi, probaj npr.bazene, masaze, celulit terapije...itd Prijace ti jako.
Ne teram te ja u trosak iz hira, takav ti je period, pod stresom si previse.
Pozz
 
Ljudi zanima me kako na vas utiče? Meni je do pre godinu dana bio u III kući
a sada je u IV i osećam se potpuno drugačije, totalno confuzed....Da li neko
moze da mi objasni (ili podeli iskustvo) kakav uticaj ima na 1.psihu 2. porodicu
3.novac i ostalo:)) Da li donosi ista dobro s obzirom da je u raku koji je anlogan
IV kući u padu ??? I kakav uticaj donosi u znaku jarca u koji će ući ??
 
Tranzit Plutona traje dugo i ne osjeca se tako jako, sto bi se ocekivalo od njega, jer je spora planeta. Zaista ga osjecaju samo pravi plutonski tipovi, recimo duple Skorpije, a moze se osjetiti i kada prelazi preko nekih osjetljivih mjesta u horoskopu - recimo ascedenta. On donosi velike, korjenite promjene na razlicitim poljima, zavisno od toga koju planetu tranzitira ili aspektuje. Evo nekih primjera:

"Pluton - Merkur
- U periodu kada tranzitni Pluton gradi konjunkciju, trigon ili sekstil s natalnim Merkurom, čovek otkriva svoje mogućnosti na poljima kao što su nauka i preduzetništvo, koje se dalje razvijaju tokom celog njegovog života. Generalno, taj tranzit deluje na ozbiljan umni rad, sticanje znanja, i na uspostavljanje intelektualnih kontakata uz obilje snage za dugotrajnu i plodotvornu naučnu delatnost.mentalne delatnosti ili biznisa.
Kvadrat i opozicija tranzitnog Plutona s natalnim Merkurom donose period grozničavog razmišljanja u pravcu traganja za rešenjima na poslovnom planu. Strasti i osećanja suprotstavljeni su čovekovim mislima i predstavljaju smetnju njegovim delima. Rađaju se apsurdne ideje, beskompromisni stavovi, kritizerski odnos prema stvarnosti posle bezuspešnih pokušaja da se problemi reše"
Pluton - Venera
"Kada je tranzitni Pluton u konjunkciji, sekstilu ili trigonu s natalnom Venerom, period je bogat osećanjima i samoposvećivanjima kojima odgovara osećanje snage i neranjivosti. Čovek uspostavlja duboke, snažne odnose sa ljudima i iz bliže okoline i sa svetom u celini. Strasti, ljubomora, konflikti prerastaju u ljubav. Tranzit daje snažan stvaralački potencijal umetnicima, i svim kreativnim ljudima. Ovo je za njih veoma produktivan period koji može dovesti do spoznaje suštinskih tema koje će razvijati tokom čitavog života.
U vreme kada tranzitni Pluton gradi kvadrat ili opoziciju sa natalnom Venerom, osećanja su napregnuta usled neočekivanih životnih okolnosti koje se zaoštravaju: to su ponekad ljubavni i seksualni problemi, ali mogu biti i finansijski i problemi vlasti. Ovom razdoblju odgovara povećana potreba za spokojnim i prirodnim načinom života koji sprečavaju životne okolnosti.
Od ljudi iz svog okruženja previše se traži, i veoma je važno ne gušiti ih svojim potrebama nego im ostaviti dovoljno distance i kiseonika.
Svi napori iz ovog perioda u kasnijem životu mogu biti preobraženi u umetničko stvaralaštvo. "
 
Cream:
Ljudi zanima me kako na vas utiče? Meni je do pre godinu dana bio u III kući
a sada je u IV i osećam se potpuno drugačije, totalno confuzed....Da li neko
moze da mi objasni (ili podeli iskustvo) kakav uticaj ima na 1.psihu 2. porodicu
3.novac i ostalo:)) Da li donosi ista dobro s obzirom da je u raku koji je anlogan
IV kući u padu ??? I kakav uticaj donosi u znaku jarca u koji će ući ??

U IV kuci moze da donese neke neprilike u porodici, ali to opet nista ne mora da znaci. Moze cak da znaci i promjenu mjesta boravka - selidbu ili nesto slicno. Sto se psihe tice - utice na podsvijest, sve sto je skriveno. Uglavnom je vezan za ono u nama sto je transcedentalno. Ukoliko nije bas naglasen u tvom horoskopu, tesko da ces osjetiti njegov uticaj. Ono sto treba gledati jeste - da li pravi neke znacajnije aspekte sa tvojim licnim planetama i da li je to podrzano jos nekim aspektom. Ukoliko imas neki aspekt Plutona u natalu, pa se na neki nacin pokrece i istovremeno postoji veza sa tranzitnim Plutonom to moze nesto da znaci. Njegov tranzit zaista predugo traje da bi ga stvarno osjecali.
 
Ne slazem se sa ovim gore! Nije istina da Pluton upravlja samo jakim plutonijancima. Ja niam taj tip ali mi je pluton promenio veliki deo zivota a te promene jos uvek traju. Meni je u na mom MC-u i na mom Mesecu i Neptunu ,a mojoj kevi u IV polju na njenom Mesecu. Zivot nam se iz godine u godinu prevrce na opacke i stalno nam se desava nesto cemu se moramo potpuno pilagoditi , nekom novom zivotu. Pluton je naj jaca planeta, i u uglu horoskopa pa jos preko licnih planeta nije nimalo bezazleno. Procitaj knjigu o Plutonu , pa ces videti, ili pricaj sa nekim ko je preziveo njegov tranzit. Pa cs drugacije da razmisljas. Ja mogu referat o tome da vam napisem ali malo je morbidnija tematika - delo PLUTONA!
Zavisi jos sta imas u IV polju i kakve planete ce okinuti taj Pluton.
Uopste mislim da nije naivno kada Pluton udje u bilo koju ugaonu kucu horoskopu. Nisam videla ni jedan horoskop da je Pluton isao kroz uglove horoskopa a da nije pokosio najveci deo naseg zivota i nije nas naterao da menjamo svoj zivot iz korena. Pre i posle Plutona nista vise nije isto!
Obicno stvara preokrete kroz nestajanje negega ili nekoga ko je bio nas STUB u zivotu. Pluton te tera da shvatis da od SAD moras sam kako god znas i umes! Uci te borbi i saznanju da nema vise "dadilje" da se brine o tebi. Moras da stanes na noge SAM! Ovo vazi posebno ako kroz IV polje prelazi preko nekih licnih planeta ili kroz prolazak IV- im poljem aspektuje licne planete u drugim poljima.
 
Da to daje velike preokrete u aspektu zivota u koje zadje.
Mada je u negativnim aspektina naj veci horor. Videla sam horoskope zena koje u V polju imaju teske planete , Saturn, mars ..ovo - ono, i kada im je pluton kasnije pregazio te planeteu V izgubile su vec veliku decu, pogibije, samoubistva itd. To je vec bilo najavljeno samim tim sto ima tesjke malefike u V i ujedno tim sto je dozivela tranzit plutona u tom obogaljenom V polju. Znaci samo se cekao momenat za tragediju kad Pluton da znak!

Ona je imala naj vece malefike u III polju, pa kada je pluton usao u IV i napravio TRIGON ?! sa vladarem treceg i sekstil ?! sa suvladarem istog III izgubila je oba brata za 6 meseci!

Tako da o tome najlepse je ni ne pricati. Moja keva zna da kaze : "Sto manje znas - manje te glava boli!"
 
uf.....da, baš ste me bacili u razmišljanje sada, pogotovo sa ovim delimično različitim
odgovorima ... pokušavam da svedem neke opšte zaključke pogotovo što se inače tiče
plutonovog tranzita i toga - suviše dugo traje da bi se osećao ili suviše dugo traje da se
ne bi osećao? U svakom slučaju slazete se oko toga da dejstvo dobija na značaju kada
kači lične tačke u natalu što i jeste slučaj(kvadrat asc, sextil nalatni pluton, trigon asc,
konjukcija neptun kao i ic doduše malo šira (3) , opozicija venera), a ono što sam čitala oko tog aktiviranog dejstva tj. dejstva uopšte je da donosi jedan sudbiniski dogadjaj koji aktivira promene pre ili kasnije što zapravo ujedinjuje ova dva mišljenja jer se to dešava prilikom aktiviranja značajnih tačaka...
Što se tiče dejstva na plutonske tipove zaista mi je to bilo nepoznato do sada i začudila sam se, mada ima neke astro logike kao što mesec jer je najbrzi čini rakove promenljivim, zatim merkur blizance onakvima kakvi jesu itd...
U svakom slučaju Neptunjanka tvoj odgovor mi se čini iskren i eksplicitan, iskustven tako da sada znam na čemu sam .
Sada mi je stvarno dramatično da razmišljam o promenama koje bi mogao doneti ali u svakom sl. ono što mi je jeste desilo jeste promena definitivno u obrascima mišljenja tj. ja za sada najviše osećam taj njegov transfer iz III u IV, jer razmišljala sam crno-belo, fatalistički, fokus i koncentracija su uvek bili na visokom nivou tako da to jeste ono što mi nedostaje mada u isto vreme osećam olakšanje s obzirom da sam neprekidno bila fokusirana na razmišljanje i misaona previranja, zaista opsesivna... to je to za sada nadam se da nisam smorila ipak je ovaj forum lepršav ali neka bude jer Pluton is what we talking about :) Thanks
 
Neptunijanka:
Ne slazem se sa ovim gore! Nije istina da Pluton upravlja samo jakim plutonijancima. Ja niam taj tip ali mi je pluton promenio veliki deo zivota a te promene jos uvek traju. Meni je u na mom MC-u i na mom Mesecu i Neptunu ,a mojoj kevi u IV polju na njenom Mesecu. Zivot nam se iz godine u godinu prevrce na opacke i stalno nam se desava nesto cemu se moramo potpuno pilagoditi , nekom novom zivotu. Pluton je naj jaca planeta, i u uglu horoskopa pa jos preko licnih planeta nije nimalo bezazleno. Procitaj knjigu o Plutonu , pa ces videti, ili pricaj sa nekim ko je preziveo njegov tranzit. Pa cs drugacije da razmisljas. Ja mogu referat o tome da vam napisem ali malo je morbidnija tematika - delo PLUTONA!
Zavisi jos sta imas u IV polju i kakve planete ce okinuti taj Pluton.
Uopste mislim da nije naivno kada Pluton udje u bilo koju ugaonu kucu horoskopu. Nisam videla ni jedan horoskop da je Pluton isao kroz uglove horoskopa a da nije pokosio najveci deo naseg zivota i nije nas naterao da menjamo svoj zivot iz korena. Pre i posle Plutona nista vise nije isto!
Obicno stvara preokrete kroz nestajanje negega ili nekoga ko je bio nas STUB u zivotu. Pluton te tera da shvatis da od SAD moras sam kako god znas i umes! Uci te borbi i saznanju da nema vise "dadilje" da se brine o tebi. Moras da stanes na noge SAM! Ovo vazi posebno ako kroz IV polje prelazi preko nekih licnih planeta ili kroz prolazak IV- im poljem aspektuje licne planete u drugim poljima.

Slazem se ja sa ovim sto ti kazes,ali Pluton ostaje u jednom znaku od 11 do 30godina i sigurno tako dugo ne osjecamo njegov uticaj. Nije naivno kad udje u ugaonu kucu ili kad aspektuje licne planete - u tim slucajevima se sigurno osjeca njegov uticaj. Trenutno mi je u I polju i pravi opoziciju sa natalnim Merkurom i Venerom - to bas i nije naivno. Jedan astrolog mi je preporucio prije 3 godine kad sam odlazila za inostranstvo da iskoristim priliku, jer Pluton kada se nadje u prvom polju daje sansu da se zivot izmijeni iz korijena,ali pod uslovom da se ne mijenja mjesto boravka. Ali ja se vratila....
 
Neptunijanka:
Da to daje velike preokrete u aspektu zivota u koje zadje.
Mada je u negativnim aspektina naj veci horor. Videla sam horoskope zena koje u V polju imaju teske planete , Saturn, mars ..ovo - ono, i kada im je pluton kasnije pregazio te planeteu V izgubile su vec veliku decu, pogibije, samoubistva itd. To je vec bilo najavljeno samim tim sto ima tesjke malefike u V i ujedno tim sto je dozivela tranzit plutona u tom obogaljenom V polju. Znaci samo se cekao momenat za tragediju kad Pluton da znak!

Ona je imala naj vece malefike u III polju, pa kada je pluton usao u IV i napravio TRIGON ?! sa vladarem treceg i sekstil ?! sa suvladarem istog III izgubila je oba brata za 6 meseci!

Tako da o tome najlepse je ni ne pricati. Moja keva zna da kaze : "Sto manje znas - manje te glava boli!"

Mom bratu je pluton presao preko marsa kroz cetvrto polje, a taj mars ima kvadrate sa asc i suncem.Bukvalno je jedva preziveo ,prosle godine . Tako da pluton svakako deluje bar u ugaonim poljima
 
Algol:
Slazem se ja sa ovim sto ti kazes,ali Pluton ostaje u jednom znaku od 11 do 30godina i sigurno tako dugo ne osjecamo njegov uticaj. Nije naivno kad udje u ugaonu kucu ili kad aspektuje licne planete - u tim slucajevima se sigurno osjeca njegov uticaj. Trenutno mi je u I polju i pravi opoziciju sa natalnim Merkurom i Venerom - to bas i nije naivno. Jedan astrolog mi je preporucio prije 3 godine kad sam odlazila za inostranstvo da iskoristim priliku, jer Pluton kada se nadje u prvom polju daje sansu da se zivot izmijeni iz korijena,ali pod uslovom da se ne mijenja mjesto boravka. Ali ja se vratila....

Nema veze sto si se vrarila i gde si se vratila. Pluton ako ti je u prvom polju menjace ti zivot iz korena htela ti ne htela, ne mozes to da sprecis nikakvim putovanjem ili odustajanjem od putovanja to je fantom gde su ti tu je i on! evo obrati paznju, ne znam kafda ti je zasao u prvo polje ali narednih par godina eventualno tri gledaj sta se desava. Posle tih godina ces reci sebi da ti vise nista nije isto kao sto je bilo samo pre par godina!
 
Jos nesto nasla...

Tranzit Plutona često počinje destrukcijom strukture; zatim stvara novu. Utjecaj Plutona je snažan i grub, ponekad okrutan. Tipičan je utjecaj Plutona propadanje na jednoj razini i novi život koji slijedi. Plutonski tranzit može značiti da u vaš život dolazi osoba koja će vam transformirati život, prema dobrom ili lošem. Ili simbolizira događaj koji će napraviti isto. Pluton vlada i energijama unutar vas koje vode promjeni. Vlada smrću i regeneracijom. Znači i ozbiljne borbe za moć radi promjena u područjima kojima tranzitira Pluton. Kad Pluton stigne u neku kuću znači da je to područje života spremno za radikalnu promjenu. Ne samo da trebate biti otvoreni za promjenu koju donosi Pluton, trebate sudjelovati u izgradnji koja će nakon rušenja uslijediti.
 
ja sam dupla skorpija,pa me interesuje kakvog je dejstva tranzitni pluton kroz 2 polje...inace 2 polje mi pocinje na 26step strelca,gde je i bio pluton dok nije postao retrogradan...nisam bas bila odusevljena njeg prolaskom kroz 1 polje.
 
Jel moze neko detaljnije da mi objasni shta sve moze da donese dolazak plutona (koliko sam razumela od kraja decembra do polovine aprila 2008)
Tranzit plutona je preko moje seste kuce u kojoj se nalazi mars.
Koliko sam razumela tada ce mi biti aktivni saturn u 8, mars u 6. Znam da ima i par pozitivnih aspekata...ali nemam pojma koji su...
E sad da me neko ubije nemam pojma kako da sklopim sliku svega toga. Ostavicu sliku natalne karte.
Molim vas da napishete i najcrnja mishljenja.
Ps. nisam vozac...

natalnaws1.gif
 
Ok, poshto vidim da me svi ovde ignorishu, jel moze neko barem da mi objasni kako da vidim koje planete ce mi traznitirati u tom periodu. Please, googlam ko nenormalna, i sve vreme, udaram glavom o zid. Konstantno mi nishta nije jasno...:)
A bash imam zelju da nauchim...:|
Kako uopshte gledamo koje planete se kako krecu u sadashnjem periodu u odnosu na nashu natalnu kartu?
 

Back
Top