Tranzitni Pluton

Znaci nikome ne bi pozelela da bude trenutno u mojoj kozi...:|
Ajde fizichki i izdrzavam nekako (imam isijas, koji nikako da prodje, i jedva hodam),
ali me psiha razvaljuje, shto putem raspolozenja, koje je katastrofa, shto putem snova koji me kidaju bukvalno...
Jutros, nakon sna koji je bio tako ziv, nisam mogla da prestanem da plachem....
I shto je najgore, nema nekog posebno jakog realnog razloga zbog kog bi se ovako osecala...
I jel moze neko barem da mi kaze kad bi ovo trebalo da prestane?


kakav isijas tebi, pa ti si 80 godiste, ok ukocila ti se ledja, desavalo se i meni dok sam bila mladja, obavezno pregledaj kolena, ledja uradi magnetnu rezonancu, a takodje obavezno i kolena. Za dijagnozu na kolenima idi kod najboljeg specijaliste ortopeda ili reumatologa koga nadjes, Da li te bole kolena.
fizioterapiju obavezno zaobidji po svaku cenu.
Ja lecim, pa mozes da dodjes kod mene da ti to izlecim samo problem je ja sam daleko, ali mogu to da ti izlecim
 
kakav isijas tebi, pa ti si 80 godiste, ok ukocila ti se ledja, desavalo se i meni dok sam bila mladja, obavezno pregledaj kolena, ledja uradi magnetnu rezonancu, a takodje obavezno i kolena. Za dijagnozu na kolenima idi kod najboljeg specijaliste ortopeda ili reumatologa koga nadjes, Da li te bole kolena.
fizioterapiju obavezno zaobidji po svaku cenu.
Ja lecim, pa mozes da dodjes kod mene da ti to izlecim samo problem je ja sam daleko, ali mogu to da ti izlecim

Ukljeshtila sam nerv (isijadikus) pre mesec dana (kada sam se i zalila), i to se proshirilo na celu nogu. Pre nedelju dana je kulminiralo (zato shto nisam uzela odmah da ga lechim), i nisam mogla da ustanem iz kreveta, do pre 2 dana. pregledali me do sada...jedan od najboljih drugova koji je neurolog, i sportski lekar. Obojica sa istom dijagnozom.
Sada mi je bolje, krecem se, otkochila sam se, noga maltene uopshte ne boli, ali trebam da mirujem josh neko vreme. Naravno trebala bi da idem na magnetnu...
Shto se tiche horoskopa, bacila sam pogled i zgrozila se aiko sam laik kada sam videla koje su mi planete dominantne...
S tim shto naravnio ne umem da protumachim (iako sam pokushala), i deluju mi jako kontradiktorno (jupiter i saturn narochito)...(ipak nije pluton kao shto sam mislila). I nije mi bash najjasnije tumachenje ovih planeta koje mi prelaze preko ascedenta (jupiter, venera, saturn i mars).
Evo vam detalja...

Planetary positions
planet sign degree motion

Sun Sagittarius 1°12'21 in house 11 direct
Moon Gemini 16°04'27 in house 6 direct
Mercury Scorpio 12°11'58 in house 10 direct
Venus Libra 29°06'55 end of house 9 direct
Mars Capricorn 0°57'58 end of house 12 direct
Jupiter Libra 4°51'08 in house 9 direct
Saturn Libra 7°05'47 in house 9 direct
Uranus Scorpio 26°11'17 in house 11 direct
Neptune Sagittarius 21°36'48 in house 12 direct
Pluto Libra 23°10'59 in house 9 direct
True Node Leo 13°43'45 end of house 7 retrograde

Planets at the end of a house are interpreted in the next house.

House positions (Placidus)
Ascendant Capricorn 2°14'53
2nd House Aquarius 13°58'21
3rd House Pisces 27°24'10
Imum Coeli Taurus 0°03'04
5th House Taurus 23°46'40
6th House Gemini 13°15'05
Descendant Cancer 2°14'53
8th House Leo 13°58'21
9th House Virgo 27°24'10
Medium Coeli Scorpio 0°03'04
11th House Scorpio 23°46'40
12th House Sagittarius 13°15'05

Major aspects
Sun Sextile Jupiter 3°39
Sun Sextile Saturn 5°53
Sun Conjunction Uranus 5°01
Moon Opposition Neptune 5°32
Moon Trine Pluto 7°07
Venus Sextile Mars 1°51
Venus Conjunction Pluto 5°56
Venus Sextile Ascendant 3°08
Mars Square Jupiter 3°53
Mars Conjunction Ascendant 1°17
Jupiter Conjunction Saturn 2°15
Jupiter Square Ascendant 2°36
Saturn Square Ascendant 4°51
Neptune Sextile Pluto 1°34
Numbers indicate orb (deviation from the exact aspect angle).
 
Ja mnogo volim Pluton !!! Weeeeeeeeeeeeee ... Skorpija sam u podznaku , Pluton mi je u Skorpiji u prvoj , a Sunce , Merkur i Venera su mi osmoj kuci !!!
I love it , weeeeeeeeeeeeeeeeee ...

8) :-o :eek:

I ja, ja jedva cekam da udje u Jarca vec jednom , ovaj u Strelcu me unisti osim ako mi ne pravi konjukciju sa nekom licnom planetom ili jos po neke aspekte, a posto mi je Sa u prvoj a vladar 11. ja racunam da ce mi doneti samo povoljne rezultate, nek se sve pretvori u kamen, ja sam kamen, od ovog shush mush i beating around the bush me vec muka hvata.....
 
meni ove godine pluton tranzitira kroz I.C.u natalu gde mi je konjukcija natalnog Marsa i Neptuna..a natalni Pluton mi se nalazi u prvoj solarnoj..brate mili tresu mi se gace jer taj Pluton moze samo da ostvari one aspekte koje pravi u natalu..a oni..not gud..dakle ako je na I.C uticace mi na kucu na porodicu,a sta moze da da sa one dve planete gore..pffffffffffffff..za sada jos nista ne osecam..
 
Tu sam pročitala da Pluton u tranzitu djeluje samo na plutonijanske tipove. To je totalna laž, totalno neznanje. Djeluje na sve, senzibilni tipovi će ga osjetiti jako, manje senzibilni manje, al on mijenja iz temelja, sve. I opasan je, zbilja jest. Da bi se promijenili, a on to od nas traži, Boga će ubiti u nama
 
Da još malo zagnjavim sa pitanjima :D

Pluton mi upravo tranzitira 7. kućom (sve se bojim što će biti sa mojom dugm vezom za vrijeme tog tranzita :S), radi konjunkciju sa natalnim Jupiterom, ali i opoziciju na Asc u Raku.

Pročitala sam negdje da takva opozicija donosi neku važnu osobu u život, neku vrstu učitelja ili mentora, što ima smisla s obzirom na simboliku kuće u kojoj se Pl nalazi.
Ima li netko pametniji da pomogne?
 
Hvala svejedno :)

Našla sam maloprije jedno krasno tumačenje na astro.com baš za tu konjunkciju tranzitnog Plutona sa natalnim Jupiterom. Kaže ovako:

"This influence can denote that you will achieve great success in almost any endeavor, or it can mean that people in power will strongly oppose your efforts. It largely depends on what you are trying to accomplish and how.
...
This influence can signify a rebirth of faith and spirit in your life, a new concern with how you fit into the universe as a whole. You may experience a rebirth of religious concern and a desire to lead others into the knowledge you have gained. Educating the masses to understand the metaphysics of the universe and how it applies to everyone would be one of the highest uses of this influence.
...
But if your point of view is limited to yourself, you will have trouble and failure. "

Dakle, ukoliko se ovaj tranzit koristi za opće dobro i pomaganje drugima trebao bi biti iznimno pozitivan i pun nagrada, no ako se taj optimizam i samuvjerenost izopače i okrenu prema sitničavim uzdizanjima vlastitog ega, tada slijede gubici i sukobi sa osobama na pozicijama moći u društvu.

Jedino što ne volim kod ovakvih tumačenja (iako mi je astro.com inače jako drag) jest što se u obzir ne uzima dostojanstvo ni kuća :S
 
Poslednja izmena:
pluton je spora planeta, većina njegov tranzit ni ne oseti.
na polju kojim tranzitira očekuj promene, u dobrom aspektu sa asc može da donese neke pozitivne promene u samom karakteru i pogledu na svet... teško da će inicirati događaj.
pluton pod dobrim uticajem regeneriše, ali je planeta fatalizma, znači pre toga mora da degeneriše.
 
Nijedna planeta me nije tako psihicki izmasakrirala kao pluton. Od kad je tranzitni pluton usao u znak jarca,gde mi je sunce i gomila planeta, polako je poceo da me ubija. Unistavao me je nekoliko godina, dok letos nisam pala iscrpljena, mislila sam da ne mogu vise, da je kraj. Onda od jednom malo po malo, postajalo mi je bolje, sad mi se cini da svaki dan imam sve vise energije. Imam zelju da nesto veliko uradim, da promenim sebe, zivot, sve iz temelja.
Sad mi je pluton u konjunkciji sa natalnim uranom. Ne znam sta moze da me ocekuje kad bude prelazio preko urana, neptuna i sunca. Jeziva mi je ova planeta, od plutona mozes ocekivati i najgore i najbolje...
 
Da, skoro mi je pluton napravio konjunkciju sa suncem, posto je na 6 stepenu, a sunce na 14 stepenu jarca. Ali jos je daleko, videcemo kad se priblizi malo.
Ja sam pluton osetila cim je usao u znak jarca dok jos nije pravio nikakve konjunkcije. Narednih nekoliko godina treba da predje preko urana 10 stepen, neptuna 14 stepen i sunca 14 stepen. brrrrr :sad2:
 
Uran i neptun mislim neces ih bas osetiti, nisu licne planete , a to je uglavnom generaciski aspekt. Meni je bas sad Sextil Pluton Mars..osim neke energije skoro i da ge ne osecam..

Sto se tice Sunce, to me bas zanima kako konjukcija deluje..moze da donese trasformcaije i ne na dramatican nacin pa se se upsostvi da je to pozitivno..sigurno je vazno kako ti je postavljen Pluton u karti , koja aspekte radi ( mislim da si jednom pisala nesto o 7 kucom jer tako ? ako me memorija sluzi :) ) moze ce biti nesto u vezi braka.

A kojukcija prema Sunce sigurno ces je osetiti samo moze da bude i dobra promena , jer je konjukcija ne znam, Pripazi tipa muskarca kojeg ces upoznati taga..to donosi nekog muskarca plutonovog karaktera ..

Meni je prosao kvadrat Sunce mi je 4 stepan vage..i tad sam upoznala tipa koje je radio u policii i bio je dosta mocan tip na poslu ...eto plutona :)

Stvrano me zanima kakva je konjukcija... Citala sam da kojukcija se osecas i do pet sest stepeni..dok druge do dva stepena.
cekacu da me obavestis :)
 
Poslednja izmena:
Uran i neptun mislim neces ih bas osetiti, nisu licne planete , a to je uglavnom generaciski aspekt. Meni je bas sad Sextil Pluton Mars..osim neke energije skoro i da ge ne osecam..

Sto se tice Sunce, to me bas zanima kako konjukcija deluje..moze da donese trasformcaije i ne na dramatican nacin pa se se upsostvi da je to pozitivno..sigurno je vazno kako ti je postavljen Pluton u karti , koja aspekte radi ( mislim da si jednom pisala nesto o 7 kucom jer tako ? ako me memorija sluzi :) ) moze ce biti nesto u vezi braka.

A kojukcija prema Sunce sigurno ces je osetiti samo moze da bude i dobra promena , jer je konjukcija ne znam, Pripazi tipa muskarca kojeg ces upoznati taga..to donosi nekog muskarca plutonovog karaktera ..

Meni je prosao kvadrat Sunce mi je 4 stepan vage..i tad sam upoznala tipa koje je radio u policii i bio je dosta mocan tip na poslu ...eto plutona :)

Stvrano me zanima kakva je konjukcija... Citala sam da kojukcija se osecas i do pet sest stepeni..dok druge do dva stepena.
cekacu da me obavestis :)

:p fenomenalno, pravi predstavnik plutona!
Mozda i meni donese plutonskog muskarca posto mi je natalni pluton u sedmoj kuci. Pravi uglavnom dobre aspekte, sextil sa suncem i neptunom.
Jednom decku, koga znam, pluton tranzitira sad kroz 1 kucu i ozenio se hehehe. Ta devojka s kojom se ozenio je asc scorpio, i bas je ono, prava predstavnica skorpije i izgledom i karakterom.
 
Sto se tice Sunce, to me bas zanima kako konjukcija deluje..moze da donese trasformcaije i ne na dramatican nacin pa se se upsostvi da je to pozitivno..sigurno je vazno kako ti je postavljen Pluton u karti , koja aspekte radi ( mislim da si jednom pisala nesto o 7 kucom jer tako ? ako me memorija sluzi :) ) moze ce biti nesto u vezi braka.

A kojukcija prema Sunce sigurno ces je osetiti samo moze da bude i dobra promena , jer je konjukcija ne znam, Pripazi tipa muskarca kojeg ces upoznati taga..to donosi nekog muskarca plutonovog karaktera ..

Meni je prosao kvadrat Sunce mi je 4 stepan vage..i tad sam upoznala tipa koje je radio u policii i bio je dosta mocan tip na poslu ...eto plutona :)Stvrano me zanima kakva je konjukcija... Citala sam da kojukcija se osecas i do pet sest stepeni..dok druge do dva stepena.
cekacu da me obavestis :)


Stara tema ali interesantna...

Meni je 2000. Pluton pravio kvadrat (iz 9. polja) sa ascidentom- tada sam upoznala mog supruga i pocela zajednici zivot sa njim. Vencali smo se 2002. godine kada je Pluton iz 9.polja pravio kvadrat sa Suncem u 1. polju.

Pri dodiru Plutona sa 10. poljem sam ostala bez posla, a pri ponovnom retrogradnom hodu majka mi je umrla.

Uskoro ce isti da mi pravi sekstil sa Asc, a nesto kasnije sa Suncem i Merkurom :think:
 
Tu sam ja, cim vidim da se pise o Plutonu!
Da li ste se vencali na egzaktan kvadrat Plutona sa Suncem?
Meni bi negde 2015 trebao tacno da predje preko Sunca i mislim da cu tad da se udam ili bar da upoznam tu osobu s obzirom da mi je natalno u sedmom polju i pravi sekstil sa suncem.

Malo me je uplasilo ovo sto si rekla da ti je majka umrla kad je prelazio preko desetog...:(
Meni je pre nekoliko meseci tacno presao preko MC-a na osmom stepenu jarca, a sad je retrogradan pa ce onda opet da prelazi.
 
Sunce mi je na 15.58 Riba a Pluton je 10.05.2002. bio na 17 Strelca. I meni je natalni Pluton u 7. polju ali nema aspekt sa suncem. Mada mi je vladar 7. polja Merkur a Merkur mi je na 16.22 Riba, znaci opet na dan vencanja kvadrat sa Plutonom.

Sto se mame tice, ne znam sta bi ti rekla, u isto vreme sam imala i Saturn 0 Mesec u 5.polju u raku.
 

Back
Top