Slatko od sljiva

Poruka
2.386
Drage moje moram da vas pitam nesto jel mi treba vasa pomoc... Od kako mi je umrla baka nisam jeo slatko od sljiva... a tako ga volim da to nije za pricu .... Sve ostalo je samo slabija ili bolja zamena za slatko od sljiva !
E sada ja znam sve samo mi je nepoznanica kako to ide sa negasenim krecom jel kad se sljive stvrdnu onda stvari idu manje vise isto kao za bilo koje slatko ... Daklem pomozite mi i oduzicu se kako god znam i umem , a sta vi budete trazile zauzvrat ispunjavam u okviru svojih moci ! Znaci usluge , a more i platicu za informaciju po proveri valjanosti iste...
Pomagajte sestre slatke .... :-D :|
 
dragi, vidim da ce brzo da te prebace na kulinarstvo, al ne mari... :wink:
Oljustis sljive, izvuces kosticu (ne seces ih nego cackalicom isteras kosticu), isperes ih i potopis u 2 l vode u kojoj si razmutio 2 supene kasike kreca. Ostavis 20 - tak minuta, isperes dobro, ostavis da se ocede.... i ostalo je istorija..... 8-)
 
Imas domace slatko od sljiva u C- marketima u malim teglicama i to je bas onaj cuveni ukus (mmmmmmmmmm). Zao mi je sto ne mogu da se setim proizvodjaca, ali samo ga oni prave onako bas... Proveri, pa javi :D
 
gurmanci:
Imas domace slatko od sljiva u C- marketima u malim teglicama i to je bas onaj cuveni ukus (mmmmmmmmmm). Zao mi je sto ne mogu da se setim proizvodjaca, ali samo ga oni prave onako bas... Proveri, pa javi :D

Tako je..ko se jos danas sa tim zezea a ima i na Kalenicevoj pijaci ..donose zene domaca slatka..komplet zimnicu, ajvare i slicno pa ko voli ..:-D
 
Captain Jack Sparrow:
Ja sam cuo sa negasenim krecom , onim u kocki da to treba ....

pazi, proveri za taj negaseni krec. moj tata je mami stalno ubacivao u recepte neke gluposti (jedna kesica limuntusa u tortu, u recept za riblju corbu je dodao pirinac i izmrvljene makarone...) :) narocito kad dolaze gosti, to mu je uvek bila omiljena pakost. sve kao "pa zezao sam se, boze svasta ti bas nemas smisla za salu :) " i svima smesno a ona odlepi...
tako, nemoj da je neka bivsa "slucajno" dodala negaseni krec u recept.
 
mojra:
Captain Jack Sparrow:
Ja sam cuo sa negasenim krecom , onim u kocki da to treba ....

pazi, proveri za taj negaseni krec. moj tata je mami stalno ubacivao u recepte neke gluposti (jedna kesica limuntusa u tortu, u recept za riblju corbu je dodao pirinac i izmrvljene makarone...) :) narocito kad dolaze gosti, to mu je uvek bila omiljena pakost. sve kao "pa zezao sam se, boze svasta ti bas nemas smisla za salu :) " i svima smesno a ona odlepi...
tako, nemoj da je neka bivsa "slucajno" dodala negaseni krec u recept.
ha ha haa :lol: :lol: :lol:
da znam to je imao moj deda teca obicaj da zeza ljude kad im daje recepte, al ovo sa negasenim krecom znam jel sam kupovao baki nekoliko puta .... trazi ona neku manju kocku onako ko paklo cigara ... al ona je spremala slatka po vise tegli , mislim da nikad nije pravila manje od 10-12 tegli od kilo , tako da sam izgubio racun , a i nije volela da je neko gleda kad sprema neke stvari tako da taj recept izgubih , a isto i kako se sprema testo za kore .... znas one koje se razvlace sa stola pa dodju kao carsaf velike .... za savijacu sa sirom i zeljem ( zeljanicu) :cry: eeee zeljanica ... :cry:
 
jao, ne znam kako se mese kore al' ako nadjes baci recept. ako mi se nesto jede ovde to su pite i gibanica a kora nema, nego sve neke koje lice na propale palacinke. meni se od sljiva jede dzem (al onaj neujednaceni sa kozom sljiva, ili je to mozda pekmez ili marmelada?)
 
mojra:
Captain Jack Sparrow:
Ja sam cuo sa negasenim krecom , onim u kocki da to treba ....

pazi, proveri za taj negaseni krec. moj tata je mami stalno ubacivao u recepte neke gluposti (jedna kesica limuntusa u tortu, u recept za riblju corbu je dodao pirinac i izmrvljene makarone...) :) narocito kad dolaze gosti, to mu je uvek bila omiljena pakost. sve kao "pa zezao sam se, boze svasta ti bas nemas smisla za salu :) " i svima smesno a ona odlepi...
tako, nemoj da je neka bivsa "slucajno" dodala negaseni krec u recept.
:D :D :D
 
E, tu foru sa tim korama sto se razvlace preko celog stola zna moja sestra, i to je stvarno suuuper. Moji pokusaji da napravim takvo nesto su propali jer je za takvo nesto, prema recima moje seke, potrebno posebno brasno .
 
Ma ne treba posebno brasno, tip 400 moze da prodje, sa njim moja baka razvlaci kore. Ja je gledala par puta i zakljucih da necu ni da pokusavam da razvlacim kore jer je mnogo komplikovano, zato se jaako obradujem kad mi napravi zeljanicu
 
mojra:
daj recept, molim te, mozda brasno moze da se nadje. ovde ima mnooogo vrsta brasna naci ce se neko koje odgovara
Ma samo je stos u tome da brasno mora da odstoji , od svezeg brasna tesko ide puca kora , al kad stoji bar pola godine ili vise pa se proseje to je prava stvar...
Jao kako zavidim na tome sto devojcica ima baku , pa jos zna da razvlaci kore :cry: :cry:
 

Back
Top