Da li verujete...?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
@karamazov
Fino je sto vredjas druge ljude, to je bas u duhu religije koju pripovedas.
Svako ima pravo na svoj izbor. Meni se ne svidja nacin na koji se hriscanstvo predstavlja, jer je ta vera najnetolerantnija. A ljudi ce u ime boga sve da izvrnu naopako. Evo na primer spanska inkvizicija - nacin na koji su ustanovljavali da li je neka zena vestica - u vrecu pa u reku, ako potone nije vestica ako ispliva jeste, pa onda sa njom na lomacu. Divno, zena moze cak da bira da li hoce da se utopi ili da se przi na lomaci. I to je sve naravno izvodjeno pod imenom boga. I posle ti mene nazivas bolesnom. Procitaj malo vise o istoriji religije pa mi se posle javi.
Zbog takvih "propovednika" kao sto si ti ja nikada necu pristupiti nijednoj jedninoj religiji dok sam ziva. Svi samo pricaju o nekakvoj lepoti, produhovljenosti, a ovamo treba da se mucis, da crkavas i da patis zato da bi tamo negde kad umres MOZDA bilo bolje. Izvnini jer se neko mozda vratio iz mrtvih pa ispricao sta se desava posle smrti? Svaka religija je izmisljena od strane ZIVIH ljudi zato da bi se u vremenima kada nauka nije postojala objasnilo nesto sto ljudi nisu razumeli.To sto se to zadrzalo i do danas je zbog toga sto ljudi nece da razmisljju svojoj glavom, nego im je lakse da kazu "eto tako je bog hteo", da bi sa sebe zbacili bilo kakvu odgovornost ili krivicu. Religiozni ljudi su u sustini slabi, jer ne znaju kako sebe da postave u drustvu i onda nalaze utehu u kao nekoj visoj sili koju ne mogu da kontrolisu. Kakvo bre kretanje po sahovskoj tabli?? Stvar je vrlo prosta - ako prelzis ulicu ne gledajuci udarice te auto, ako gledas nece. I to nema nikakve veze sa visom silom, nego sa samim tobom. Budi odgovoran za svoje postupke, nemoj to da pripisujes bogu ni religiji. Ako si nekoga ubio ima da platis sada, u ovom zivotu, i treba da te ljudi osudjuju, i tu nema pokajanja i sl.
 
Mackic:
@karamazov
Fino je sto vredjas druge ljude, to je bas u duhu religije koju pripovedas.
Svako ima pravo na svoj izbor. Meni se ne svidja nacin na koji se hriscanstvo predstavlja, jer je ta vera najnetolerantnija. A ljudi ce u ime boga sve da izvrnu naopako. Evo na primer spanska inkvizicija - nacin na koji su ustanovljavali da li je neka zena vestica - u vrecu pa u reku, ako potone nije vestica ako ispliva jeste, pa onda sa njom na lomacu. Divno, zena moze cak da bira da li hoce da se utopi ili da se przi na lomaci. I to je sve naravno izvodjeno pod imenom boga. I posle ti mene nazivas bolesnom. Procitaj malo vise o istoriji religije pa mi se posle javi.
Zbog takvih "propovednika" kao sto si ti ja nikada necu pristupiti nijednoj jedninoj religiji dok sam ziva. Svi samo pricaju o nekakvoj lepoti, produhovljenosti, a ovamo treba da se mucis, da crkavas i da patis zato da bi tamo negde kad umres MOZDA bilo bolje. Izvnini jer se neko mozda vratio iz mrtvih pa ispricao sta se desava posle smrti? Svaka religija je izmisljena od strane ZIVIH ljudi zato da bi se u vremenima kada nauka nije postojala objasnilo nesto sto ljudi nisu razumeli.To sto se to zadrzalo i do danas je zbog toga sto ljudi nece da razmisljju svojoj glavom, nego im je lakse da kazu "eto tako je bog hteo", da bi sa sebe zbacili bilo kakvu odgovornost ili krivicu. Religiozni ljudi su u sustini slabi, jer ne znaju kako sebe da postave u drustvu i onda nalaze utehu u kao nekoj visoj sili koju ne mogu da kontrolisu. Kakvo bre kretanje po sahovskoj tabli?? Stvar je vrlo prosta - ako prelzis ulicu ne gledajuci udarice te auto, ako gledas nece. I to nema nikakve veze sa visom silom, nego sa samim tobom. Budi odgovoran za svoje postupke, nemoj to da pripisujes bogu ni religiji. Ako si nekoga ubio ima da platis sada, u ovom zivotu, i treba da te ljudi osudjuju, i tu nema pokajanja i sl.
Kako vec rekosmo, sloboda biranja postoji. Samo da se zna: jedna je istina i ne trpi toleranciju. Sa jedne strane su Boziji, sa druge sotonini... Mislis da rat izmedju ljudi i djavola ne postoji? Rat traje i to kakav. Kazes da su Hriscani slabi? Pa, ko onda podnosi sav ovaj truli svet, njegove lazi, podlosti, rugla i nakaznosti, svu bedu i ruganja? Nemastine i licemere? Slabi ljudi idu po volji ljudske prirode koja je bliza demonima nego Bogu. Onda, jednog dana dolazi cuveni sudnji dan. Radi nekolicine Hristovih, svi koji hule, lazu, vracaju i koji cine blud bice....Razmisljajte malo.
 
Karamazov:
Samo budale ne veruju u Boga.Vecina ateista(koji i preovladavaju na ovom forumu) kao glavni argument protiv boga navode nemanje slobode(?!) ako veruju...Netacno.Bog je svima dao slobodu da rade sta hoce,ali ce na kraju sami biti odgovorni...''Ako nema boga sve je dozvoljeno'',rekao je Dostojevski,a vi to bas i hocete...


Hm,religija...:twisted: !Mljac....mmmm...
Pa da počnemo!
Sa kojim si ti to ateistom upao u diskusiju pa ovako lupaš?
Evo jednog osvedočenog,diplomirao na podforumu religija,nepravedno ukinutom...šmrc...:evil:
Sve ovo što si ti napisao je baš u Hrišćanskom duhu,nema šta,ma Isus nebi bolje.
Gde su ti pokolji koje počiniše ateisti?
Koliko pokolja u ime vere i različitosti religije učiniše vernici!?:twisted:
Ja neću reći ni da si glup ni budala,to ćeš ti uraditi u daljnjoj diskusiji ako je bude jer će tema ubrzo kako mi se čini pod ključ.
Ali da je iskoristim maksimalno dok se to ne desi!:twisted:
 
Karamazov:
Odakle ti to?!To nije tacno,uopste nije...Crkva sve poziva a ko hoce nek izvoli,dakle jasno...A sto se tice ovih koji navode Hristove reci,vidi se da nemaju pojma sa zivotom...''Ne osudjuj nikoga da ne budes osudjen.''-Zar ovo nije tacno?Jeste,znam da jeste,jer sad je neko ubio coveka,ukrao i svi ga osudjuju...Ja necu,necu tako,jer ja ne znam da li se on pokajao u tami,sam sa sobom,i Bog mu je mozda oprostio...''Svojim recima ces se opravdati i svojim recima ces sebe osuditi''.-Dakle,svaka ce se rec doznati,i nista od ovog pravednije nema!Kako si radio tako ce ti i biti.Ali kad bi samo ovako bilo,svi bi otisli u pakao,ali zahvaljujuci milosti Bozijioj mnogi ce se nasi gresi obrisati i zaboraviti,jer je Bog ljubav i sve ljude voli podjednako...Pa nas je Bog nazvao sinovima njegovim,a ne andjele svoje!!!

Ti pominješ Isusove reči?
Odakle ti ta hrabrost!?
Pa pogledaj VERNIČE kako pljuješ po ljudima!
Milost božija!:twisted:
Šta bi sa tom milošću nad žiteljima Sodome i Gomore?
Šta bi sa milošću silnom u Kazivanju po Jovu?:twisted:
 
Unsaie a Wandering Fairy:
Bilo bi dobro da neko procita maticni post ove teme... cemu svadja - stvari se dokazuju primjerom a ne praznom pricom.. uostalom sta je prava istina - vidjet cemo, sve u svoje vrijeme

Slažem se,ali mislim da nije ok vređati nekoga samo zato što nije vernik!
Pratio sam razvoj teme i nisam se uključio na istu dok VERNIK nije počeo da vređa!
Jesam ATEISTA ali nisam BUDALA zato što nisam vernik!
Malo jasnije!?:twisted:
 
Unsaie a Wandering Fairy:
Ako sebe ne smatras budalom onda ne vidim zasto ti smeta ako te neko drugi smatra ili ne ?

Zivis svoj zivot ili tudji ?

Ako ti odgovorim kako bi trebalo da ti odgovorim na ovo onda se bojim da ćeš biti uvučen u nešto što sigurno ne želiš.
Uopšte nije bitno da li se ja smatram ili me neko smatra budalom.Kapiraš?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top