BRAVO MLADI !!!

EP(U20): SCG do zlata bez poraza!
Mlada košarkaška reprezentacija SCG osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u turskom Izmiru. U finalu, "Plavi" su bili bolji od domaće selekcije rezultatom 64:58 (20:16, 13:12, 12:17, 19:13)

Selekcija Srbije i Crne Gore, koju je sa klupe predvodio selektor Miroslav Nikolić, do trofeja je došla bez poraza, a u finalu najefikasniji bili su Tadija Dragićević sa 18 poena i 5 skokova i Nikola Peković sa 18 poena, ali i velikih 8 skokova, 2 blokade i asistencije. Boris Bakić bio je izuzetno kotistan u svim fazama igre sa 6 poena, 7 skokova i 7 asistencija. Standardan učinak imao je i Milenko Tepić sa 13 poena, 3 skoka i 2 asistencije. Najefikasniji na meču bio je Iljasova sa 21 poenom i 6 skokova.

Najbolju petorku šampionata čine Turci Iljasova i Akjol, Peković, Italijan Vitali i Slovenac Prevdžić. Za MVP-ja turnira proglašen je najbolji igrač turske reprezentacije Arsen Iljasova. Bronzanu medalju osvojila je Slovenija koja je pobedila Italiju 83:75.
 
Ova ekipa bi mogla da hara Evropom i svetom u narednih nekoliko godina samo što će od ove da se naprave dve reprezentacije i opet ništa. Valjda će se naći adekvatne zamene za igrače koji budu igrali za Crnu Goru.
U svakom slučaju sve čestitike. Najviše me je iznenadio Boris Bakić iskusnom igrom na pleju. Izrasta u jakog igrača. Od ostalih sam i očekivao ono što su pružili.
 
Odlicno ,zaista.Momci su pokazali srce,ali i znanje.
Pekovic,Dragicevic,Maras i Tepic su se narocito istakli.Za Dragicevica sam cuo da ide 100% na koledz,tako da nista od borbe rivala za njega...
 
shalle87:
Tadija Dragicevic ce biti ekstra igrac,moramo da pazimo da nam ga ne vrbuju glodari kao neke prethodne...
buahahahha
koji ce bre on igrac da bude
i paunic i bakic i velickovic i dragovic
najobicniji komedijasi
za koju godinu ima da ih pojede mrak
al kad su pevali himnu ustao sam i ja pa svi zajedno ponosito za domovinu
 
Честитке и са моје стране.

Само не треба се уљуљкати у овоме...ти играчи су још увек само просек на неком сениорском нивоу...много зноја ће требати да би они постали нешто...
 

Back
Top