jaja i holesterol

holesterol = mast životinjskog porekla. U nekim dozama ima ga u svemu :idea:
E, sad, verovatno si hteo da pitaš da li hol. iz yaya povećava ukupni holesterol u organizmu?

Zavisi. Imaš LDL i HDL holesterol, dobar i loš....jedan je gust i taj je super, a drugi je redak i lepi se, ili naopačke :P
 
Betty:
E, sad, verovatno si hteo da pitaš da li hol. iz yaya povećava ukupni holesterol u organizmu?
Bez uvrede Betty,ali covek jasno pita gde ga ima vise.

Zavisi. Imaš LDL i HDL holesterol, dobar i loš....jedan je gust i taj je super, a drugi je redak i lepi se, ili naopačke
HDL je "gust" i on je dobar.
:P
@mr cool
Ne verujem da nacin pripreme utice na holesterol iz jaja,ali ako ih przis na masti,sigurno je da ce imati vise holesterola od kuvanih,jer i sama mast sadrzi holesterol,narocito los,a kako jaja upijaju mast...Kontas?
Tek sam naknadno video da ti uporedjujes sirova i termicki obradjena jaja. :oops:
U medjuvremenu sam posetio i link iz donjeg posta i malo sam zbunjen.
Tacno je da u zivim jajima ima najvise holesterola,ali ispada da ga ima vise i u kuvanim,nego u przenim(nadam se da ih nisu przili na suncu :lol: ).Paradoks :confused:
Kako god,razlika je beznacajna,ako su podaci tacni.
 
mr cool:
dali je istina da u zivim jajima ima mnogo holesterola
i da ima vise nego u pecenim ili kuvanim :confused:

Evo

http://www.annecollins.com/cholesterol/cholesterol-eggs.htm

Zaboga miloga jesi li srcani bolesnik ili se samo panicno plasis holesterola. Ako si samo panicar onda pocni da koristis riblje ulje doce ga preporucuju. Naravno riblje ulje u kapsulama.

Ne treba da zderes jaja svaki dan, ali od 2-3 jaja za dorucak tu i tamo ti nista nece biti.
 
vas_najbolji_drugar:
Evo

http://www.annecollins.com/cholesterol/cholesterol-eggs.htm

Zaboga miloga jesi li srcani bolesnik ili se samo panicno plasis holesterola. Ako si samo panicar onda pocni da koristis riblje ulje doce ga preporucuju. Naravno riblje ulje u kapsulama.

Ne treba da zderes jaja svaki dan, ali od 2-3 jaja za dorucak tu i tamo ti nista nece biti.

nisam ni srcani bolesnik niti panicar (mozda malo).
volim da jedem jaja a svi mi govore da ne preterujem jer su jaja puna holesterolal a ja sam mislio da grese.
otprilike jedem malo vise od jednog jajeta dnevno u proseku
 

Back
Top