Vase misljenje mi moze pomoci ! ! !

NetLovac

Početnik
Poruka
37
Pozdrav svima!

Danas mi je pala ideja o pravljenju sajta za prodaju kompijuterskih komponenti kao i samih racunara.Prilicno se razumem u materiju kao i konstrunkciju sajta za prodaju stvari na netu.Sta mislite da li bi to moglo da fukcionise kod nas i poznajete li neki sajt tog tipa?

Ne bi da zapocnem sa velikim ulaganjima a da prvo ne vidim misljenje ljudi sa nasih prostora,naravno vasa pomc ce biti dragocena.

Predlozite neki naziv koji bi mogao da nosi moj sajt!

HVALA VAM!

 
Ne radi se o obicaju, radi se o tehnologiji i o organizaciji uopste. Ovde niko nikom ne garantuje stizanje robe, ili bar stizanje u izvorom obliku. Carina se naplacuje ili ne, placanje nicim nije zasticeno. Kakom mislis da na pravis i povracaj novca ako musterija nije zadovoljna itd, itd, itd...
 
Dobro je da je neko spomenuo i ovo.Evo o cemu razmisljam.Kako da zastitim kupce npr.-Clanstvo na sajtu ce biti obavezno,carina nece dolaziti u obzir a cene ce biti najnize moguce radi pristupacnosti nasim ljudima.Kada kazem da ce jedna Pentium cetvorka kostati od 400evra mislim da ce se ljudima svideti.Kako ja zivim u Francuskoj ja cu placati porez i koristicu tipove brze isporuke od vrata na vrata.Time ostranujem svaku mogucu naplatu carine.
Naravno sve ce biti dobro ispitano pre pokretanja sajta.
Svaki proizvod ce biti zasticen garancijom od najmanje godinu dana,a troskove u slucaju kvara opreme snosicu ja.
 
Pozdrav Ob!

Ima raznih servisa ali ove koje trenutno poznajem su SKUPI(veliki procenat pri tranksancijama),zato ako znate nesto vezano za ove servise napisite ovde.Ukoliko budem koristio neki od servisa koje poznajem plasim se da cene nece biti konkuretne na trzistu zato trazim da izbegnem to.Trazim na sve strane vec par dana,ali za sad pravog resenja nemam.
 
A kako mislis da izgebnes carinu? Kazes transport od vrata do vrata, ali tvoja vrata su u Francuskoj, a moja u Srbiji. Ako roba legalno ulazi, carina mora da se plati.
S druge strane, ako mislis da pojedinacno placas transport za svaku pojedinacnu kupovinu, bices preskup, cak i da radis bez zarade. Jer Pakom ili Comtrade uvoze slepere i slepere robe, i troskovi su mali po jedinici.
 
Pazi, prosecnom Srbinu koji komp kupuje da bi gledao filmove, slushao cecu i da mali igra igrice a pri tome uzima kredit za komp, tesko da ces moci ista iz francuske da prodash...
Recimo da i prodash ali sta ces da radis u slucaju da imas reklamaciju na neki deo, recimo prso hdd posle dva dana? Mislis da ce neko da salje hdd za francusku pa da cekica mesecdana za nov hdd itd bla bla..Teshko burazeru, vrlo tesko..
 
Hvala acca pogledacu ove sajtove!

Pozdrav Orange!
O tome sam vec razmisljao svaki kompis ce imati hologram na poklopcu tako da ukoliko vlasnik ne otvori kompis znaci do kvara ne dodje fizickim kontaktom od strane kupca ja cu pokriti troskove zamene,znaci postarine.Firmu cu osigurati ovde na zapadu jer postoji taj vid zastite sajtova ovog tipa.Znaci ni ja ne gubim,a kupci ce biti zadovoljni.Maksimalno vreme isporuke novog kom.bice 15dana zahvaljujuci servisima koje cu koristiti za isporuku.
 
NetLovac:
Hvala acca pogledacu ove sajtove!

Pozdrav Orange!
O tome sam vec razmisljao svaki kompis ce imati hologram na poklopcu tako da ukoliko vlasnik ne otvori kompis znaci do kvara ne dodje fizickim kontaktom od strane kupca ja cu pokriti troskove zamene,znaci postarine.Firmu cu osigurati ovde na zapadu jer postoji taj vid zastite sajtova ovog tipa.Znaci ni ja ne gubim,a kupci ce biti zadovoljni.Maksimalno vreme isporuke novog kom.bice 15dana zahvaljujuci servisima koje cu koristiti za isporuku.
U redu je što ćeš ti pokriti troškove zamene, ali ostaje pitanje šta će neko da radi bez računara 30 (15+15) dana koliko je na osnovu tvojih reči potrebno da se računar vrati u Francusku i pošalje novi ili popravljeni?
 
NetLovac:
Pitanje je na mestu sto posto i o tome razmisljam ovih dana,samo kako stvari stoje period od 15-45dana bice neophodan za opravku ili slanje novog racunara,ali ni to nije mnogo kad znate da nemate troskove oko slanja,mislim da je ok!
Pretpostavljam da je to u redu. Obzirom da verovatno ne mogu da se svrstam u stadardne korisnike računara kojima je ovo namenjeno, moje mišljenje po tom pitanju ti sigurno ne može mnogo pomoći. Meni bi i 48 sati bilo predugo, a ne ovi dani. Ostaje pitanje da li sa čitavim sistemom i relativno niskom cenom, možeš da se izboriš sa onima koji rade ovde u lokalu, jer ih većina mislim nudi i neke ekpresne kredite, koje ti ne možeš da ponudiš, tako da i o tome treba da povedeš računa.
 
Bojane ovo sto se tice kredita bice razjasnjeno tek kad to pitanje predstavim nasim bankama,a do tad necu da pricam u prazno.Razmisljao sam o pravljanju kreditne kartice koja ce raditi na sistemu VISE koja ce dozvoliti placenje u nekoliko puta,ali za sad cekam odgovor od stranih patnera,to je skupa opcija za moj sajt to ce tek zaziveti posle godinu dana otprilike!
 
Hvala Ober za ovaj sajt ali moj sajt nece uopste biti napravljen ovako,vec ce ljudi direktno narucivati na sajtu(mnogo jednostavnije ocu reci) a ponuda ce biti mozda manja ali ce postojati deo gde ce te moci da trazite odredjene delove ili softwere za vas kopmis znaci sajt ce biti razvijan na odredjeni vremenski period.A pored toga od dana kada narucite pa do slanje vaseg sajta maksimalno moze proci 48h,a kod nasih sajtova mogu proci i dani kako sam razumeo u jednoj privatnoj poruci.
 
sto se tice isporuke, to je super vreme....
nego, uputio sam te na onaj sajt da vidis kakve su cene firmi koje su vec dugo u tom poslu...ti ces u pocetku sigurno morati da imas nize cene od njih, a samim tim i malu zaradu, jer jednostavno moras da se probijes, da ljudi cuju, pa onda mozes i da povecas cenu...

inace, mene ne zanima taj laptop, ja gledam da nabavim neki P2 laptop :)
 
Au brate, otisao si u Francusku, a hteo bi da zaradis na Srbima.
Pored svega ostalog trebace ti mnogo, mnogo srece.
Ja bih recimo rado kupio nesto od tebe ako bi bio povoljniji od tebe, a kako ces objasniti srpskom seljaku sta je to on-line kupovina? On ne zna cak ni sta je kreditna kartica, a kamoli sta drugo.
Jedino sto mozda znaju je da odu u banku i vicu ko nenormalni na neljubazne debeloguze sluzbenice, koje opet nemaju pojma o poslu koji rade i znaju samo sa cekovima i da provere stanje na racunu. Ma ne znaju ni e-dopunu kako treba da ti otkucaju.
Ono sto bih ti ja preporucio je da ti napravis nesto tako prvenstveno za Francusko trziste, i to da reklamiras u tvom kraju, ili ako imas para, drmni reklame i na siroko rasprostranjene televizije.
Naravno, taj isti sajt prevedi i na engleski i na srpski jezik (kao pravi patriota) i probaj polako da se siris. Konkurencija je velika, ali mozda i uspes. Svakako ces uz malo vise truda imati vise zarade nego da sajt uradis samo na srpskom jeziku.
 

Back
Top