Nove ISO oznake Srbije

Nove tablice su super, jer su slične nemačkim, ali i koštaju između 4000 i 6000! Što se tiče međunarodnih kodova Srbije, ja stvarno ne znam koji debil je predložio SPA! Ajde ovo SP pa nekako (nema bolje), ali SPA - strašno! ...Ali pošto odluku o tome koji će predlog biti poslan ISO-u donosi ministarstvo inostranih poslova Srbije na čijem je čelu VUK DRAŠKOVIĆ, nema sumnje da će ovo SPA preći u SRB ili SER! Inače najbolje bi bilo da kao Slovenci uzmemo sve tri međunarodne oznake različite. Njima je troslovna SVN, dvoslovna Si, a auto oznaka SLO! Nama bi bilo najbolje troslovna SER, dvoslovna RS, a auto-oznaka SR. Sve su slobodne i RS i SER i SR!
 
Legelizujemo marihuanu i uzmemo SPA za troslovni kod. Mmmmmmmmmmmmmmmmm . . . .

Mis'im stvarno. Ako je SRB slobodno mi da uzimamo SPA, zaboga. A za dvoslovnu oznaku moze RS kao REPUBLIKA Srbija (pozdrav za sve rojaliste), kad je SR vec uzeo Surinam.
Nego, sta ce da uzmu nasi susedi Montenegrini (MN - Mongolija, CG - Kongo)?
 
Што се тиче браће Црногораца, њима је заузето све што асоцира на Црну Гору, а ако се узме Монтенегро, слободно им је једино МЕ.
 
Нове српске табле (у употреби од 1.јануара 2007.). За сада се разматрају две верзије:
 

Prilozi

  • regtable4ah.jpg
    regtable4ah.jpg
    21 KB · Pregleda: 29
  • regtable0tt.jpg
    regtable0tt.jpg
    18,7 KB · Pregleda: 27
Te tablice su se vec pojavljivale u stampi,a onda je neko ministarstvo necega (zaboravih koje,dal mup ili saobracaja ili koje se vec bavi time)demantovalo da su uopste i poceli da rade na izgledu,a kamoli da znaju konacni izgled.
 
Lukoslav:
I delice se nalepnice koje ce se lepiti na sofersajbnu, a na njima ce pisati dokle vazi registracija, kako bi kerovi mogli uvideti trajanje bez pregledanja dokumenata..
To je najmanji problem.Ako pandur hoce to da zna,on ce saznati,pa da je na rezervnom tocku.Ovo ce samo skratiti kontakt sa njima.Na neki nacin,mozda i bolje.
 

Back
Top