ADSL !

Profesionalac

Zainteresovan član
Poruka
318
Cuo sam da ce Telekom od pocetka 2004 ponuditi ADSL vezu, zna li neko kolika ce biti cena, da li ce to ponuditi posredstvom ISP kao i koliki ce biti broj prikljucaka?
 
Da da... Kad Telekom nesto kaze...

aDSL oprema je vec instalirana, ima vise od godinu dana, ali oni to nece pustiti u promet tek tako... Znas li ti koliko oni uzmu para od DialUp korisnika? ... Ni jedan DSL ne moze to da kompenzuje...

Zato ce verovatno cene, cak i da se pojavi pocetkom 2004-e, biti ENORMNO visoke... sve dok ne dodje dan kad im istice monopol... e onda ce poceti malo da misle i o korisnicima...

Inace, ti vec sada mozes da iznajmis pravu DSL liniju preko Verat-a... Ustvari, nije to bas pravi DSL, vise je poprecna veza... ali je relativno jevtina... jedini problem je to sto moras biti u krugu od 5km od nekog od Verat-ovih cvorista... citaj vise na: http://vline.verat.net/srp/vline_info/211/213/

poz.
 
Ne kazem da se necu interesovati... stavise, zasigurno cu juriti za boljom vezom od ove...

Ali sad sam malko pametniji nego sto sam bio pre par godina, pa umem da gledam i cena/performanse odnose... Dzaba ti aDSL ako kosta kao 10 dialup veza, ili ako ima ogranicenja u protoku...
 
Incognito:
Ne kazem da se necu interesovati... stavise, zasigurno cu juriti za boljom vezom od ove...

Ali sad sam malko pametniji nego sto sam bio pre par godina, pa umem da gledam i cena/performanse odnose... Dzaba ti aDSL ako kosta kao 10 dialup veza, ili ako ima ogranicenja u protoku teska si bre stoka ,sta ti mislis da si zivotinjo jedna glupa i ko te to slago da si pametniji0643015699
 
Incognito:
Ne kazem da se necu interesovati... stavise, zasigurno cu juriti za boljom vezom od ove...

Ali sad sam malko pametniji nego sto sam bio pre par godina, pa umem da gledam i cena/performanse odnose... Dzaba ti aDSL ako kosta kao 10 dialup veza, ili ako ima ogranicenja u protoku...
ti si bre profi za budalastine retardu glupi !!!!!
 
Anonymous:
Incognito:
Ne kazem da se necu interesovati... stavise, zasigurno cu juriti za boljom vezom od ove...

Ali sad sam malko pametniji nego sto sam bio pre par godina, pa umem da gledam i cena/performanse odnose... Dzaba ti aDSL ako kosta kao 10 dialup veza, ili ako ima ogranicenja u protoku teska si bre stoka ,sta ti mislis da si zivotinjo jedna glupa i ko te to slago da si pametniji0643015699
majmuneeeee !!!!!!!
0643015699
kretenu glupi !!!!!
 
[ALDN,SDSL,HDSL SU SAMO VARIJACIJE NA TEMU DIGITAL SUBSCRIBER LOOP sto znaci digitalna preplatnicka mreza a brzina prenos je od 2.5 do 6 miliona b/s> A sad u drugim zemljama se veoma otezano izvode ovakva cvorista a rade se iz razloga sto kablovski sistemi preuzimaju sve veci deo korisnika interneta zbok kvaliteta mreze.Kod nas mogu samo da se nasmejem iz vise razloga
1 nas osnivac kao sto svi znaju je PTT SRBIJA koja siri svoju mrezu kablovskog interneta i televizije i to velikom brzinom
2 Satelicka stanica u ivanjici nije jos tenicki nije spremna za rad problemi koji ce se resiti po planu do kraja meseca
3 Sada smo zaokupljeni drugim stvarima u protelih 6 meseci nismo iskljucivali preplatnike zbog prelaska sa starog sistema knjigovodstva na novi a da znate koliki su dugovi narasli korisnika prema telekomu ne bi ste verovali
4 da li neko zna koliko imamo posla oko prebacivanja linija na digitalne centrale
To sve govori u prilog da ove godine nema sta da se govori o tome u neko drugo vreme
 
Le le le leee, izgovori, samo izgovori...


telekom:
1 nas osnivac kao sto svi znaju je PTT SRBIJA koja siri svoju mrezu kablovskog interneta i televizije i to velikom brzinom

O kakvoj Vi to "velikoj brzini" pricate? Ja sam DVE GODINE na KDS mrezi koju je izgradila firma "Telefonkabl" koju ste vi potom otkupili. Od dana otkupljivanja do danas PRSTOM NISTE MRDNULI u cilju rekonstrukcije mreze i uvodjenju specijalnih usluga, o kablovksom internetu i da NE PRICAMO, ima ga samo jedna ulica u Beogradu. Dalje, ljudi nakon sklapanja ugovora sa PTT-om cekaju GODINU DANA I DUZE na instalaciju prikljucka i pustanje signala, IAKO JE UGOVOROM PREDVIDJENO 90 DANA! Prilicno bedno.


telekom:
2 Satelicka stanica u ivanjici nije jos tenicki nije spremna za rad problemi koji ce se resiti po planu do kraja meseca

...samo ne znam kog


telekom:
3 Sada smo zaokupljeni drugim stvarima u protelih 6 meseci nismo iskljucivali preplatnike zbog prelaska sa starog sistema knjigovodstva na novi a da znate koliki su dugovi narasli korisnika prema telekomu ne bi ste verovali

Na ovo nemam komentar.


telekom:
4 da li neko zna koliko imamo posla oko prebacivanja linija na digitalne centrale
To sve govori u prilog da ove godine nema sta da se govori o tome u neko drugo vreme

Jaoj, ma pretrgli ste se, ni jedan jedini dvojnik u Beogradu nije razdvojen, a za uvodjenje novih linija koristite vas stari trik zvani PCM. Da li ste svesni koliko upotrebom PCM modulacije vracate internet u SCG unazad za vise godina!? Sto se dvojnika na najgorim analognim centralama tice, za ovo koliko vas toliko okrivljujem i vasu tehnicku sluzbu koju bukvalno receno MRZI da skida dvojnicke kutije sa 20-ak i vise relea. Dok ljudi u "normalnom svetu" ne znaju sta znaci rec "dvojnik" toliko mi ovde ne znamo sta znaci fraza "broj sa digitalne centrale preko fizicke parice". Cene ste doveli na evropski nivo, a kvalitet usluga kakav je znamo i Vi i ja, kao i ostali vasi korisnici.


Elem, da ne trosim reci u prazno, o (ne)kvalitetu vasih usluga kao i o dranju klijenata moglo bi se pisati do sutra. Moj vam je savet da batalite PCM i da krenete sa razdvajanjem dvojnika. Verujem da ce ova recenica izazvati osmeh kod Vas, ali neka, na meni je bilo da predlozim.


Pozdrav[/b]
 
telekom:
Incognito:
telekom:
[ALDN,SDSL,HDSL SU SAMO VARIJACIJE NA TEMU DIGITAL SUBSCRIBER LOOP digitalna preplatnicka petlja ,
Znam da ima dosta razocaranih u telekom ali mi se trudimo koliko mozemo da udovoljimo i svima izadjemo u susret .Ali to nekada to nekada nije izvodljivo iz vise razloga najpoznatiji i svima omrazeni razlog je tehnicka priroda koja je dosta povezana sa finasiskom .Jer kako svi imaju predrasude da u Telekomu cvetaju ruze zapravo nije tako, mi smo dosta zaduzeni a imamo i velika potrazivanja od biznis i rezidecijalnih korisnika.Trudimo se koliko mozemo da sad u prvoj fazi prebacimo sve korisnike na bolje centrale i da pruzimo daleko kvalitetnije usluge ali za to kao i za sve ostalo potrebno je vreme .
 
Ok, onda smo se lose razumeli... DSL je skracenica od Digital Subscriber Line, a sami uredjaji i mreze koji to omogucavaju jesu loop-ovi (odnosno lopovi :lol: )...

Telekomu ne cvetaju ruze??? Pa kako to da prijaviste 11 milijardi dinara profita?

I jesu gradjani duzni da izdrzavaju Telekom? Mi smo tu da placamo za usluge, a ne da placamo za izgovore. Pa samo kod vas postoji sistem 'podignucemo cene da poboljsamo kvalitet'... Svuda u svetu se lepo poboljsa kvalitet, pa onda korisnici placaju vise za taj kvalitet i novo-nastale usluge...

Stvari u Telekomu koje su van granice svakog razuma:
- Ogromna administracija koja nicemu ne sluzi sem sto nama uzima novac... Ocistite malo vase redove...
- Abnormalne cene medjunarodnih poziva
- Dvojnici i PCM... Pa ni u Meksiku vise nemate to... Da ne pominjem stavljanje PCM-a i dvojnika ljudima koji su platili punu cenu linije, i placaju punu pretplatu, bez da ih pitate.
- Drski stav prema ISP-ovima. Ne drski... Gotovo ide do idiotizma... Stavljate pupine na poprecne veze, gasite provajdere kako vam padne na pamet... Ma uzas... Da ne pominjem cene iznajmljivanja linkova... Jeftinije je iznajmiti 1MBit/s poprecnu vezu izmedju Engleske i Islanda nego izmedju Beograda i Novog Sada...
- aDSL, sto je tema ovde... Jos pre 3 godine ako me secanje ne vara, vlasnik Bel-Pagette-a je nudio Telekomu da nabavi svu potrebnu opremu za 30000 aDSL prikljucaka za teritoriju Beograda, a da se profit deli pola-pola... Telekom nije pristao.

Ma moze se pricati do sutra sta radi Telekom... pljacke, otimacine, ucenjivnja, mito, korupcija... Pa koliko je Telekom unazadio Srbiju, ne moze ni da se izmeri... Pa vec i ptice na granama znaju da su telekomunikacije osnovi savremenog drustva...

... no, nicija nije gorela do zore... kad ostanete bez monopola, pa se pojavi konkurencija (ako to drzava dozvoli, obzirom da drzava Telekomom kupuje sopstven i socijalni mir decenijama) bice fino gledati vas kako vise ne govorite 'nema tehnickih mogucnosti', kako vam dvojnici i PCM ne padaju na pamet, i kako svakog dana javljate da ste snizili cene usluga... Ali ovako, dok vam se moze, zasto ne sisati ovce koje su navikle na to...

Zivi bili pa videli...
 
Jeste tako je a pitanje je koliko para ostaje telekomu a koliko drzava uzima .A tu je i kredit koji je PTT uzeo da bi odkupio akcije od italijana.Dugo vremena u telekom nije ulagano onoliko kako treba sada kada su se problemi nagomilali potrebno je vreme za njihovo resavanje kao i finasije kojih nema iako imamo dobre prihode sav kajmak nam skida drzava nama ostaje za plate i nesto za razvojne projekte.
 
telekom:
[Sto se tice konkurencije nikada se toga nismo plasili a i prizeljkujemo .
Sanjam o tom danu !!!!!!!!
Ko i zbog cega Vas vise cuva ne razumem. Prica oko ulazaka Slovenaca je skoro biblijska. Kako ste Vi i Karici tad izlobirali da se to ne dopusti je stvarno za pricu. Ako si ovo ozbiljno rekao ili ne znas sta pricas ili medju vama vlada sulud optimizam. Ovo trziste telekomunikacija je naviklo da bude pljackano, maltretirano, ponizavano... od zadnje salterske sluzbenice, preko majstora u odrzavanju do menadzmenta. Zato kada dodje neko novi i da bude duplo bezobrazni nego u svojoj zemlji bice andjeo prema vama.
To sto pricate da se menjate se nesto i ne vidi. Koliko znam sada ste u totalnom haosu. Necete imati NIKADA snage sami da se sredite dok Vas neko ne kupi, to garantujem! Isuvise je ljudi na pogresnim pozicijama (jako visoko) kojima promene ne odgovaraju. Podseticu te samo sta je bilo kada je Posta pokusala da se reorganizuje. Krenulo se od verifikacije diploma i ispalo je da od 13000 radnika 5000 ima lazne diplome, cak i u najvisem menadzmentu. Sve je stavljeno ad acta i ceka neka bolja vremena, a nasa posta je na nivou 19 veka (ne preterujem, znam sta pricam). Gora situacija je u Telekomu.
 
strani placenik:
telekom:
[Sto se tice konkurencije nikada se toga nismo plasili a i prizeljkujemo .
Sanjam o tom danu !!!!!!!!
Ko i zbog cega Vas vise cuva ne razumem. Prica oko ulazaka Slovenaca je skoro biblijska. Kako ste Vi i Karici tad izlobirali da se to ne dopusti je stvarno za pricu. Ako si ovo ozbiljno rekao ili ne znas sta pricas ili medju vama vlada sulud optimizam. Ovo trziste telekomunikacija je naviklo da bude pljackano, maltretirano, ponizavano... od zadnje salterske sluzbenice, preko majstora u odrzavanju do menadzmenta. Zato kada dodje neko novi i da bude duplo bezobrazni nego u svojoj zemlji bice andjeo prema vama.
To sto pricate da se menjate se nesto i ne vidi. Koliko znam sada ste u totalnom haosu. Necete imati NIKADA snage sami da se sredite dok Vas neko ne kupi, to garantujem! Isuvise je ljudi na pogresnim pozicijama (jako visoko) kojima promene ne odgovaraju. Podseticu te samo sta je bilo kada je Posta pokusala da se reorganizuje. Krenulo se od verifikacije diploma i ispalo je da od 13000 radnika 5000 ima lazne diplome, cak i u najvisem menadzmentu. Sve je stavljeno ad acta i ceka neka bolja vremena, a nasa posta je na nivou 19 veka (ne preterujem, znam sta pricam). Gora situacija je u Telekomu.
 
Pa ako prizeljkujete konkurenciju, sto se ne odreknete monopola? To mozete da hocete... Ali ne, vi ne da se ne odricete istog, nego svakog ko moze da vam predstavlja iole konkurenciju ubijate (pogotovo ISP-ove vasim divnim pupinovim kalemima, ili ih jednostavno iskljucite)... Nigde u monopolistickom ugovoru ne pise da posedujete monopol i na VoIP i protok podataka, jer isti nije maltene ni postojao kad je ugovor napravljen, ali opet, vi tumacite zakon kako pozelite, pa pogasiste silne ISP-ove...

Ma bruka... mozete sve da pricate i mazete narodu oci, ali da pricate da zelite konkurenciju... prevazilazite i sami sebe po lazima!
 
telekom:
[Sto se tice konkurencije nikada se toga nismo plasili a i prizeljkujemo .
Vecinu sam vec spomenuo,ne vidim razlog da se ponavljam.Evetualno mogu da dodam jos nesto za one koji navodno bolje poznaju prilike u telekomu od zaposlenih ako takvih opste ,mada vidim da se veliki deo vise oslanja na rekla kazala noviskau vest ,cuo sam itd stavljajuci na prvo mesto predrasude a zapostavljajuci cinjenice koje govore suprotno.I time bi se osvrnuo na onaj deo ko je sta telekomu nudio i pod kakvim uslovima jer jedno je noviska vest a drugo ugovor koji kao svakvi pravni akt ima precizno odredzene uslove prava i obaveze za one koji to neznaju.Druga stvar telekom je veliki sistem i kao svaki veliki sistem u ovoj zemlji ima probleme koje se vremenom resavaju , neko ce reci mozda sporo ali kad se preko 15 godina ne ulaze znacajno u sistem ne mogu se ocekivati promene preko noci .Trece bilo kakvo poredzenje sa postom neprilici a ovo o verifikaciji diploma necu ni da kometarisem to moze da kaze neko ko nema blage veze i ne zna da je verifikacija diploma srednjeg i viseg kadra obavljena jos dok smo za akcionare imali italijane.Jos jednom da ponovimo probleme koje posta ima telekom nema.Jedini nas problem je taj sto profit koji ostvarimo pokupe nam drugi to je sustina citave stvari u tome leze sve vase zamerke .Neko ce se naci da pita pa ko ? pa upravo onaj ko nas stiti drzava .A sto se tice bilo kakvog matretiranja od strane menadzmeta ,radnog sektora svako ko misli da je dobio neprimeren odgovor , da je njegovo pravo povredjeno itd od strane zaposlenih moze da napise prigovor i svako ko ga napise poziva se na razgovor ukoliko i dalje smatra da je njegovo pravo povredzeno moze da zakuca na druga vrata
 
[Za one koji nisu stigli da se informisu ali pak citaju ^monopolisticke zakone^ a nocu potajno vrse njihovo tumacenje uz pomoc stampe ,elektronskih medija (jer zaista novinari u danasnje vreme svasta pisu )jedna topla preporuka nepricaj te o necemu sto ne poznajete , niste upuceni ili pak ako idalje smatrate da su Vasi stavovi ispravni ( a pod tim se podrazumeva njihova pravna utemeljenost )povedite parnicu ili ako imate vremena detaljnije malo procitajte zakon o telekomunikacijama . :!:
 

Back
Top