Junska plata 21.777 dinara (330$)

_Milanche_

Poznat
Poruka
7.334
Prosecna neto zarada u Srbiji u junu bila je nominalno i realno za 5,14% veca nego u maju.
Prosecna junska zarada bez poreza i doprinosa u Srbiji, nominalno je za 24,94%, a realno za 9,89% veća nego u junu 2005.
21.777 dinara=330$
Jednom recju pa prevazisli smo cak i Belorusiju :-).
 
Video sam ovo pre pola sata na dnevniku b92 i ne znam sta da kazem,gde je meni tolika plata,radim za dosta manju neto zaradu.Mozda je rasla plata u odnosu na neko proslo vreme ali se nije povecao standard zivota,a to je priznacemo ipak najbitnije.Sta mi vredi sto plata raste 5% kad cene svega rastu 6%...
 
_Milanche_:
Prosecna neto zarada u Srbiji u junu bila je nominalno i realno za 5,14% veca nego u maju.
Prosecna junska zarada bez poreza i doprinosa u Srbiji, nominalno je za 24,94%, a realno za 9,89% veća nego u junu 2005.
21.777 dinara=330$
Jednom recju pa prevazisli smo cak i Belorusiju :-).

Официри једу кобасице, војници купус, у просеку војска једе купус са кобасицама.
 
Rast cena na malo u junu 2006. godine:

Cene na malo roba i usluga u Republici Srbiji u junu 2006. godine u proseku su ostale na istom nivou u odnosu na prethodni mesec (cene roba su niže za 0,1%, a cene usluga su povećane za 0,2%). U odnosu na decembar 2005. godine cene na malo povećane su za 5,7%.

Troškovi života u Repbulici Srbiji u junu 2006. godine u odnosu na prethodni mesec u proseku su ostali na istom nivou. U odnosu na decembar 2005. godine troškovi života povećani su za 5,9%. Razlika između indeksa cena na malo i indeksa troškova života je posledica različitog uticaja rasta cena pojedinih artikala na formiranje ovih indeksa.

Cene poljoprivrednih proizvoda niže su za 1,9%. Kretanje cena povrća i voća je uobičajeno za ovaj period. Došlo je do sniženja cena jaja i povećanja cena ribe.

Cene industrijsko prehrambenih proizvoda u proseku su povećane za 0,9%. Zabeležena su neznatna pomeranja cena u oba pravca.

Cene pića u proseku su povećane za 1,0%. Cene duvana ostale su na istom nivou.

Cene industrijsko neprehrambenih proizvoda u proseku su niže za 0,6%. Na nivo ovog indeksa najviše je uticalo smanjenje cena derivata nafte. Cene ostalih proizvoda e nisu bitnije menjale.

Cene usluga u proseku su povećane za 0,2%.
 
Ту коалицију коју ти очекујеш ја мислим да нећеш дочекати. Народ више не жели ДС у власти. Показали су оно што су знали. Могућа коалиција је ДСС-СРС али видећемо.
 
Па шта мене брига за Хрватску. Ја живим у Србији, а не у Хрватској. Како раде Хрвати тако им се враћа. Наш је проблем ипак већи, а то је да нас покрадоше ове "демократе"
 
Crni_gavran:
Ту коалицију коју ти очекујеш ја мислим да нећеш дочекати. Народ више не жели ДС у власти. Показали су оно што су знали. Могућа коалиција је ДСС-СРС али видећемо.
Cak i ta kolaicija da se desi politika koju ce ta vlada voditi bice apsolutno ista kao ona koju vodi ova vlada.
Jedini razlog zbog kojeg mislim da ta koalicija nije realna bar os uvek jeste pritisak medjunarodne zajednice.
DS kojeg "narod nece u vlasti" je stranka sa vise glasaca nego DSS-a koji ce u svakoj varijanti biti u vlasti.
Radikali su nabolji primer nekoga koga narod nece u vlasti jer koliko god da su jaki uvek ce sami biti daleko od polovine a jako tesko ce iko sa njima praviti koalicije tj hocu da kazem da za SRS jeste mozda najveci broj glasaca ali isto tako je i najveci otpor gradjana prema SRS.
 
Пази сада. Према неким предвиђањима, не маркетиншким, него грађанским, влада мишљење да ће већина бирача који су до сада избегавали изборе изаћи да гласају. Оно што се не зна јесте за кога ће ићи тај глас, али верује се да неће ићи ДС-у. Наравно, ово је мишљење неких људи, али не и маркетиншких агенција.
 
Crni_gavran:
Пази сада. Према неким предвиђањима, не маркетиншким, него грађанским, влада мишљење да ће већина бирача који су до сада избегавали изборе изаћи да гласају. Оно што се не зна јесте за кога ће ићи тај глас, али верује се да неће ићи ДС-у. Наравно, ово је мишљење неких људи, али не и маркетиншких агенција.

vidis mada ja sumnjam da ce izlaznost biti velika ali mislim da najvise na tim biracina koju su neopredeljeni moze da profitira bas malo pre pominjani LDP.
Bas iz razloga jer su novi i onako predstavljaju neku alternativu i kriticku su nastrojeni i prema DSS i prema DS i prema SRS.
Ako razumes sta hocu reci.
Naravno ne moze LDP osvojiti ne znam koliko glasova ali mogu da naprave dobar rezultet.
Takodje mislim da oni nece ucestovati u vlasti ni u jednoj varijanti.
 
Crni_gavran:
Не мислим да ЛДП може да профитира. Ипак народ зна ко му је лидер, а исто тако зна ко је у врху те партије. Све сам крем издајника српске идеје.

Ali ti ne razumes da ogroman procenat populacije koji je i veci nego broj glasaca SRS ne misli da je to "izdaja srpske ideje".
Naravno nece oni svi glasati za LDP nego ce neki za DS,G17+,SPO i tako...
Ali je sustina price da LDP moze u kampanji da privuce dosta glasaca takvog razmisljanja.
 
Crni_gavran:
Мисли. А мислим да ће пасти и рејтинг ДС после ове посете Тадића РСК и Хрватској

Mozda ce rejting tadica i padati ali ti glasovi nece otici SRS nego nekoj stranci koja je bliska DS-u.
Nema sanse da neko ko je glasao za DS ILI G17+ sad glasa za Radikale.Danas od para rejtinga DS-a najvise profitira Ceda.
SRS mozda da profitira na padu rejtinga SPS-a i donekle DSS-a(mada je taj rezervorao vec prilicno iscrpeo).
 
Па пази, знам доста људи који су гласали за Г17+ а сада ће гласати за СРС, тако да та твоја тврдња не пије воду. Тешко ће Чеда да профитира иако би ти то највише желео. Межутим, чињеница је да је рејтинг ДС пао, ЛДП се појавио, а СРС и даље расте рејтинг. Шта то значи?
 

Back
Top