koliko imate godina

zeken

Zainteresovan član
Poruka
144
Znam da ovo nema veze sa programiranjem ali svi vi toliko znate o kompjuterima da se osecam bedno.Ja imam 14 godina zeleo bih da se bavim programiranjem i web dizajnom.O programiranju gotovo neznam nista osim da napravim neke male aplikacije sa Visual Basicom da li zaostajem mnogo srazmerno mojim godinama?
 
Samo nastavi, lepo je videti nekoga ko pokusava i uspeva da napravi makar i mali program a ne trosi PC iskljucivo na igrice ili kao neki koji bi odmah da budu hakeri.
Sasvim na vreme si poceo nemoj odustajati.
 
zeken:
Znam da ovo nema veze sa programiranjem ali svi vi toliko znate o kompjuterima da se osecam bedno.Ja imam 14 godina zeleo bih da se bavim programiranjem i web dizajnom.O programiranju gotovo neznam nista osim da napravim neke male aplikacije sa Visual Basicom da li zaostajem mnogo srazmerno mojim godinama?
Hehehe.. Pa u tvojim godinama jedva da sam video nekakav Komodor... A sada još u 7-8 razredu rade VB... Kad za 5-6 godina budeš bio superg33k, videćeš da to ima i svojih loših strana ;) Šalu na stranu, samo napred, uz vredan rad, imaš sve šanse da postaneš pro pre vršnjaka 8)
 
i ja sam poceo sa 13-14 godina i mislio sam da zaostajem, ali vezbanjem i ucenjem ces brzo napredovati, samo je bitno da stalno nesto radis, experimentises, ucis...
VB ce ti pomoci da shvatis programiranje, ali za nesto ozbiljniji rad su namenjeni C,C++, i eventualno Delphi... samo nemoj da se zaustavis!
 
Samo tako pred tobom je zivot. I ja imam 14 godina i instaliram hardver reinstaliram windows i instaliram neophodne programe. Svasta moze da se radi sa 14 i vise godina i zato nemoj da se osecas bedno nego uci i budi bolji od svih.
 
Mislim da cak i napredujes od svojih vrsnjaka(jer njima komp sluzi samo za igranje, gledanje filmova, slusanje muzike i nista vise). Mislim da si napravio pravi izbor sto si poceo sa Basic-om. Svatices sta su to funkcije, procedure, promenljive,petlje i dosta toga sto ce ti koristiti i u drugim jezicima kao sto je C, Java ili Delphi. Kad poznajes jedan jezik brzo ces ukapirati i druge. To ti ja kazem, (znam po sebi).
SAMO NAPRED!!
Ako ti sta zatreba javi se na kosta@home.co.yu
 
Znam da ovo nema veze sa programiranjem ali svi vi toliko znate o kompjuterima da se osecam bedno.Ja imam 14 godina zeleo bih da se bavim programiranjem i web dizajnom.O programiranju gotovo neznam nista osim da napravim neke male aplikacije sa Visual Basicom da li zaostajem mnogo srazmerno mojim godinama?

Samo napred.

Literature imas na svakome koraku sto besplatne sto i one koja se placa (kvalitetnije literature), imas razne forume i razne ljude po forumima koji se bave tom tematikom, i uvek mozes da se oslonis na njih ukoliko negde zapnes.

Tako da nemas razloga za brigu. Imas sve uslove da krenes polako.
 
Pozz svima
Ja imam 13 i voleo bi se baviti programiranjem igrica!
Nemam pojma o programiranju pa bi voleo da mi date neku adresu na kojoj mogu skinuti besplatan program (pomogucnosti jednostavan) i da mi napisete par saveta!
A ako ocete napisite sve korisno na ico.matrix14@hotmail.com
I samo mi nemojte spominjat game maker jer je po meni jako los program;)
 
zeken:
Znam da ovo nema veze sa programiranjem ali svi vi toliko znate o kompjuterima da se osecam bedno.Ja imam 14 godina zeleo bih da se bavim programiranjem i web dizajnom.O programiranju gotovo neznam nista osim da napravim neke male aplikacije sa Visual Basicom da li zaostajem mnogo srazmerno mojim godinama?

lele brate isti si ko ja ,samo sto kad sam ja trazio pomoc svi su me zezali :( :cry: :cry:
nego ja sam se malo vise posvetio modeliranju .sto se tice basica - tu smo isti .
eksperimentisi malo vise .
 
@seen @NO PROBLEM @Figaroo @Idr...
Jeli a zar za ovakvu "raspravu" nije merodavniji podforum "Zdrava ishrana" ili mozda "Licni oglasi" ???
Neofftopic-ujete vi u temi nego ste ceo podforum promasili. E ccc.
 

Back
Top