Suviše optike

Veseli_Ubica

Poznat
Poruka
7.186
Imam 2 optička i 2 HD drajva priključene na 2 IDE grane... trebalo bi da nabavim DVD-RW, pa me zanima da li je obavezno izbacivanje nekog drugog opt. uređaja ? postoji li neki PCI adapter sa više IDE priključaka (samo pitam, nemam slobodnih PCI slotova :( )
hvala
 
codemaker:
Pa sta ti radis pobogu, kad vec imas dva opticka i treba ti treci drajv? :)

hvala
Pa ne, nego meni ne crkavaju tako lako uređaji, pa onda imam CD-RW i DVD-ROM, a sad se ukazala potreba i za sve pristupačnijim DVD-RW... i ne baca mi se sasvim ispravan DVD, a ne može da se proda ... A gledam i da nabavim HDD u skorijoj budućnosti :)
nego, jedno noob Q : da li DVD-RW može da reže CD ? onda bi mi bilo mnogo lakše da napravim nov raspored uređaja u računaru...

bojan p:
Možda imaš ploču koja podržava više od četiri IDE uređaja, pa ti ovaj dodatak uopšte nije neophodan?

ta nemam, ne bih bespotrebno pitao da imam :)
 
Serijski_Ubica:
jedno noob Q : da li DVD-RW može da reže CD ? onda bi mi bilo mnogo lakše da napravim nov raspored uređaja u računaru...
Moze,
ja koristim DVD-RW i rezem sve sem kriski hleba :)
CD CD-RW, DVD u svakoj varijanti.... Dakle zato sam se i iznenadio, znajuci da sigurno imas rezac za CD, a to rezac za DVD takodje moze...
 
Serijski_Ubica:
hvala
Pa ne, nego meni ne crkavaju tako lako uređaji, pa onda imam CD-RW i DVD-ROM, a sad se ukazala potreba i za sve pristupačnijim DVD-RW... i ne baca mi se sasvim ispravan DVD, a ne može da se proda ... A gledam i da nabavim HDD u skorijoj budućnosti :)
nego, jedno noob Q : da li DVD-RW može da reže CD ? onda bi mi bilo mnogo lakše da napravim nov raspored uređaja u računaru...

Da, može, tako da je možda najjednostavnije rešenje da zameniš CD-RW, DVD-RW i ne maltretiraš se traženjem dodatnog IDE kontrolerea.

Serijski_Ubica:
ta nemam, ne bih bespotrebno pitao da imam :)

Rekoh da uštedim vreme ukoliko je u pitanju nepotrebno traženje. ;)
 
E pa extra onda... našao sam kupca za mog LG-ja, daće 10e :) A dobar je, samo je jedan disk felerično narezao od sigurno preko 1K princo, optical-a i verbatima, a pročita bukvalno sve što se u njega stavi...
super! još samo da nađem koji DVD-RW da uzmem... searchovaću malo, ima toga od pre (al vi slobodno predložite ako vas ne mrzi :) )
 

Back
Top