OPEKOTINE!

proslo je vec 25 dana od zadobijanja opekotina , gore de su bile manje opekotine polako prolazi a na palcevima jako isto polako ... Ne znam zasto ovako sporo ide i u cemu je problem , redovno mazem sa sanadermom i previjam gazom i zavojem ali nekkako mi sve to sporo UZASNO!:/

Danas su mi se posle 25 dana pojavile neke modro crvene tackice na ranama,,, Sta bi to moglo biti ? Neka infekcija lil...
 
Prije 6 dana opekla sam se na vrelo ulje, ispod noznog palca, opekotina 2. stepena. Nisam isla kod doktora. Trebam li ici i sta da stavljam na opekotinu, da se zamiri i da ne ostane oziljak? :zroll: Pomagajteee! :DD
 
Možeš otići doktoru ali ako možeš naći ljiljanovo ulje i da mažeš svakodnevno nekoliko puta to je extra stvar,ja sam isprobala par puta na sebi,ne ostaju ožiljci;a druga solucija je kantarionovo ulje ali je ljiljanovo daleko bolje!
 
ja sam koristila 2 god klincu saljicev melem ili tj jomelop e imao je opekotine 2 stepena i zahvatio 30% treceg i nista mu nije pomogao ali bas nisa

Nije ti pomoglo jer nisi koristio pravu stvar. Moj drug je imao opekotine lica 2 do 3 stepena i nije mu ginula plasticna operacija. Slucajno je dosao do neke travarke koja mu je prodala melem. Proslo je 10 tak dana, kada smo ga videli kao da nista nije bilo. Kad sam video kako je efikasno onda sam i ja kupio jednu bocu za nedaj boze. melem se zove OPEKO STOP skuplji je od saljica ali je milion puta efikasniji. Kad ga imate u kuci efikasan u roku od 15 tak minuta, a kad ga stavite na opekotinu od par dana onda ste izleceni u roku od 3 do 5 dana.
 
Imam jedno pitanje, prosula sam vrelo ulje po nogama, imam opekotine drugog stepena, odmag san otisla u zvecansku na plasticnu hirurgiju i oni su mi to previli, bila sam prekjuce drugi put na previjanju i trebala sam danas, tj na 2 dana. Medjutim danas nisam stigla da odem pa me zanima da li nesto moze da se desi ako odem sutra, to je treci dan?
 
Pre par dana sam prosuo vrelo ulje na nogu i sada tek pocinje ozbiljno da me boli i da mi otice noga.Sta da radim ( a da ne moram da idem kod lekara )?

Moja pokojna baka je pravila melem Po koji je narod iz daleka dolazio jer je chuo za to i ja ha dan danas napravim i drzim u frizhideru a neki dan je prijatelj koji je izgoreo prste mazao i sutra dan me nazvao da sav u chudu izjavi vidno poboljshanje opekotina

Sastav melema : grumen pravog voska naglashavam Pravog voska ( odredi dzevzicu koja tje ti samo za pripremu melema sluzhiti) topish na laganoj vatri u to dodajesh tamjana 3-4 zrna (neka Bude crkveni i osveshtan) zatim komadic zove ali granchicu iz Koje ces iskopati ono bjelo iz pruta i sve sie to pomijesha i topi na laganoj vatri mjesajutji grancicom od zove kad se ohladi mozesh koristiti ostatak ostavi npr. U nekoj praznoj kutiji od kreme i drzhi u frizhideru ko ima Problema sa ispucalim i suvim usnama narochito zimi takodje neka Mazhe sa ovim melemom

Ajde pa sretjno neka baka oprosti al odala Sam tajnu da pomognem
 
Nije ti pomoglo jer nisi koristio pravu stvar. Moj drug je imao opekotine lica 2 do 3 stepena i nije mu ginula plasticna operacija. Slucajno je dosao do neke travarke koja mu je prodala melem. Proslo je 10 tak dana, kada smo ga videli kao da nista nije bilo. Kad sam video kako je efikasno onda sam i ja kupio jednu bocu za nedaj boze. melem se zove OPEKO STOP skuplji je od saljica ali je milion puta efikasniji. Kad ga imate u kuci efikasan u roku od 15 tak minuta, a kad ga stavite na opekotinu od par dana onda ste izleceni u roku od 3 do 5 dana.

Kako da dodjem do te zene? Moja cerka(6god) ispekla je obraz, vrat i ledja na kafu. Pozdrav i unapred hvala
 

Back
Top