OPEKOTINE!

Super.....Mogo si jos da cekas...Kolka je ta opekotina, kolko ti imas godina, gde na nozi, kako izgleda (crvenilo, plik, rana), gde otice noga......Mislim, ajde malo umori ruku, nismo vidoviti, a od svih tih informacija zavisi i odgovor.....(Uvek ista prica). I bez obzira na sve to - ako ti noga otice (??) bilo bi najuputnije da odes kod lekara (ne razumem 'a da ne moram kod lekara' ?)
 
DjuraMornar:
Jednom mi se desilo isto.Takodje noga. Upravo plikovi. Bol nesnosna. Saljic je pomogao u momentu.
p.s. naravno pomogao da se bol zaustavi...a kasnije i nestane opekotina...



Blago tebi,ja od Saljica umalo da manjakam!!!Takvu alergiju izaziva u mom telu da se umalo ne ugusih,a nisam ga koristila na sebi vec sam pacijentu mazala oziljak od zapustene opekotine...............!!!!!!
 
7-8 suvih kostica od dunje staviti u malu (rakijsku) casu sa vodom i sacekati nekoliko sati da kostice puste sok, dobije se zelatinozna masa. time premazati plikove i ne zavijati nicim.
provereno u mojoj kuci dosta puta.
naravno, pre narodne medicine - kod lekara!
 
Saljic je zakon, verujte mi imam iskustva sa gadim opekotinama u porodici, je recimo lece 2 stepen (ko sto vidite na slici koju sam postavljao nema nista), u porodici 3 stepen 70% tela. I verujte mi Saljici je Saljic. Ali sada jedino sto mi je ovaj industrijski u apoteci malo sumnjiv ja sam uzimao Saljivcev melem direktno kod njega , sveze, rucno pravljen u boicama, ali ne znam da li se jos uvek tako prodaje.
 
vas_najbolji_drugar:
Saljic je zakon, verujte mi imam iskustva sa gadim opekotinama u porodici, je recimo lece 2 stepen (ko sto vidite na slici koju sam postavljao nema nista), u porodici 3 stepen 70% tela. I verujte mi Saljici je Saljic. Ali sada jedino sto mi je ovaj industrijski u apoteci malo sumnjiv ja sam uzimao Saljivcev melem direktno kod njega , sveze, rucno pravljen u boicama, ali ne znam da li se jos uvek tako prodaje.

Eh veliki prosvetitelju ajde pokazi mi u cemu je moderna medicina ovako zgresila da je tako vredjas. Pa da li si ti normalan, svi ti melemi i sr*** su samo za zalecenje opekotina prvog stepena i poneku eventualno drugog. A 70% tela opekotina treceg stepena.... pa to vecina umire i u bolnicikim uslovima. Znas li koja je tu mogucnost za infekciju, sepsu... Pa u vecini tih slucaje su i pluca kompromitovana kao i bronhi, ajde mi samo kazi da Saljic izadje iz te bocice i intubira pacijenta ili mozda uradi hitnu traheotomiju. A respiracija preko koze, shock, gubitak tecnosti, bolovi od unistavanja nervnih zavrsetaka.....
Ajde sad malo razmisli sta si lupio.
 
Nece da moze - on je stomatolog u nastanku! :)

A u njegovoj familiji ti je bilo svega i svacega - svakakvih primera on ima za svakakva stanja i bolesti - iz svoje familije. Tako da - nemo' se iznenadjujes, mi smo navikli na njega (posle 5 nickova i 5 banovanja, nekako se covek srodi sa idejom da 'kad-lupi-lupi'! ;)
 
P.s. I da, koki, - opekotine treceg stepena ne bole. Svi nervnio zavrsetci su mrtvi, ne oseca se bol i pacijent sa 70% opekotina treceg stepena nije svestan sta mu se dogadja jer je u dubokom soku. Bog je na sve mislio pa je ucinio da bar - ne boli....
 
Drage moje

samo pazite ovo

25 000 V VOZ sprzen na vagonima
70% tela opekotine 3 stepena

Kako vam se cini.

Toliko operacija i presadjivanja koze da su neke radjene na zivo zato sto vise nije mogao da podnese anesteziju.

Usput da se ispravim. Saljicem je tretiran posle, kada je sve zavrseno i kada je izasao iz bolnice tretirani su oziljci. Pocetne opekotine u bolnici su tretirane po medicinski to se valjda zove tj spada pod plasticnu hirurgiju.

Ne zelite da znate kako je kad vas brat lezi u bolnici i ne znate da li ce da prezivi.
On je danas potpuno citav nista mu ne fali, ima veoma malo oziljaka koji se cini se vremenom povlace. Uskoro ce 10 godina.

Sto se tice toga kako je preziveo doktor je rekao da je preziveo samo cudom i nicim vise.
 
dr.koki:
Eh veliki prosvetitelju ajde pokazi mi u cemu je moderna medicina ovako zgresila da je tako vredjas. Pa da li si ti normalan, svi ti melemi i sr*** su samo za zalecenje opekotina prvog stepena i poneku eventualno drugog. A 70% tela opekotina treceg stepena.... pa to vecina umire i u bolnicikim uslovima. Znas li koja je tu mogucnost za infekciju, sepsu... Pa u vecini tih slucaje su i pluca kompromitovana kao i bronhi, ajde mi samo kazi da Saljic izadje iz te bocice i intubira pacijenta ili mozda uradi hitnu traheotomiju. A respiracija preko koze, shock, gubitak tecnosti, bolovi od unistavanja nervnih zavrsetaka.....
Ajde sad malo razmisli sta si lupio.

Malo sam se zaleteo da dam odgovor, pa se izvinjavam. Saljic je koriscen posle izlaska iz bolnice kada su ostali oziljci. Inace ja nigde nisam napisao da se saljic koristi kada se pacijent vozi u bolnicu.

A i odlicno mi je poznato da je zadatak urgentne medicine da stabilizuje kolko tolko pacijenta i prvenstveno pokusa da spase zivot tj ako treba intubira, uradi traheotomiju i ostalo. A da sve ostalo ide posle kada je zivot bezbedan.
 
ja ima drgugi stepen , bio sam kod doktora rekli su mi da mazem nekim jonadermom il kako vec, ovde sam procito za taj sajicev melem pa sam kupio drzao 24 casa I NISTA:/ , jako se tesko maze pa uzasno pece/boli da nastavim sa tim melemom, evo danas sam vec zavio ruke i opet stavio taj jonaderm.. Isto sam se ispekao na ulje al po celim rukama od palceva(i oni) do laktova...
 
Doors of Perception:
Ili jomelop ? :)
Ako je jomelop,on se stavlja na gazu pa zajedno sa sve gazom na opekotinu,a ne direktno na opekotinu.Imas i tecni jomelop.

moja greska , izvinjavam se jomelop je ta sajiceva mast il sta vec, mazem sa sanodermom pa gaza pa zavoj... Ovi manji plikovi su se pretvorilinu crvene i tamnije flekice a veliki svakim danom se pune sa zutom tecnoscu(limfa ) koje sa sterilnom iglom busim i stavim mnogo sanoderma na plik i opet gaza,i zavoj preko gaze!

Uzimam i neke antibiotike i primio sam tetanus (ne znam zasto) :???:
 
Zato sto je svaka opetkotina,a narocito II stepena (to je tvoja) potencijalno inficirana rana.U folikulima dlaka,u izvodnim kanalima lojnh zlezdi postoje bakterije koje mogu da dovedu do infekcije.Plikove ne treba da busis jer tada otvaras vise put infekciji od spolja,osim ako nisu balonirani pa prete da sami popucaju i ostave mesto opekotine ogoljeno.
 
hvala na savetu,nego da nastavim da sanodermom ili da predjem na jomelop ??? I da li da odem sutra kod lekara (specijaliste)...

Kljukam se sa sto vise tecnosti , ne znam da li je potrebno i da krenem da pijem kantarionov caj?
 
Odi kod lekara,opekotine moraju da previjaju po svim pravilima sepse i antisepse,znaci u sterilnim uslovima.Ne znam koja je povrsina opecena ali lekar ce proceniti sta je najbolje mazati i gde !
Jomelop je preparat mog izbora.
Sto se tice tecnosti,ako opecene povrsine jos uvek vlaze dosta onda da,ako ne vlaze vise,onda nema potrebe.
 
Ako si u BG-u i ako nije kasno idi direktno u centar za opekotine u Zvečanskoj, oni ne naplaćuju ako je opekotina mlađa od 24h. A ako je starija, uzmi uput pa idi kod njih. Odlični su, baš stručni iljubazni i sve redom.
 

Back
Top