narkomanke

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nema tu pomoci,jer sta god da im kazes one nece da zarezuju 2% nego kad se budu za*ebale,kad zavrsile u marici,ili kad zatrudne jer se na njih izredjalo bar 10 za vece,i da ne nabrajam ostale dobitne kombinacije onda ce same da shvate d su se zeznule.
 
Marinica:
Dve drugarice su pocele da koriste eksere!Ne znam kako da im pomognem.Ako imate neku ideju,moguci nacin,samo napisite molim vas,jer kako su pocele pasce na samo dno.Hvala unapred,a ako hocete da se dopisujete moj mail je hasanaginica2002@yahoo.com!Marina iz Kikinde :( :?:

Za pocetak,mislim da si ti bas cool drugarica,kad ti je toliko stalo da im pomognes!Ali reci cu ti nesto:One jedino mogu da pomognu same sebi!Kad one shvate da je to glupo,i da time mogu samo da sj*ebu sebi zivot,onda tek mozes da racunas da ce se izvuci iz toga!Inace,ni u kom slucaju,bilo sta da im se desi,nemoj da krivis sebe!
 
Pobrini se za to da im kazes da uvek nose flasicu vode sa sobom. Oni koji koriste ekstazi skakace i bacakace se ko ludi..., i ako ne budu s vremena na vreme popili vode- dehidrirace, pasce..., drugi ce skakati po njima... Dok dodje hitna pomoc... vec su na pola puta do neba...

To je ono neophodno, nek nose vodu..., barem da ostanu zive...

Drugo..., podseti ih da se tablete prave u kucnim laboratorijama, tako da slicice aviona, miki mausa itd. bas nista ne znace... (svi misle da ce leteti ako popiju ,,avion'')...

Nisam sigurna da li u Kanadi ili Engleskog se dogodio slucaj da je 20- tak ljudi umrlo samo od prve doze... Ni do danas nije razjasnjeno sta je u tim tabletama bilo...

Nije mi jasno kako to tvoje drugarice trpe... Popiju tableticu danas..., a sutra treba da provedu ceo dan u zamracenoj sobi... Posle pola godine, godinu dana ce im se javljati ,,flash- back- ovi'' ..., secanje na tu zurku gde su uzeli tabletu..., i to je ono najstrasnije...

Ne znam koliko bi to pomoglo..., ali u krajnjem slucaju reci roditeljima... Bolje da popiju batine, da odu na lecenje, kod psihijatra..., nego da za par meseci predju na smrkanje heroina...
 
Aleksandra9 je potpuno u pravu sve sto ti je napisala je cista istina cesto u skoli imamo predavanja o drogi i obicno ako osoba koristi ekstazi tesko da ce se odviknuti jer onog trenutka kada kaze da nece vise nakon godinu dana javi se flesh-back i ona ce ponovo uzeti ekstazi

Znam da si im jako dobra drugarica ali ti im ne mozes nikako pomoci osim da kazes njihovim roditeljima i da se jednostavno maknes od njih kako nebi i tebe uvukle u to...

Znam da je sve to bolno za tebe ali i ako nemas hrabrosti da kazes njihovim roditeljima nemoj se dvoumiti ako primetis da su presle na nesto jace ili da su pocele da uzimaju LSD(kartoncic) od toga dobivaju halucinacije(nekad dobre nekad lose) i ako prestanu da uzimaju ponovo se javlja kao i kod ekstazija flesh-back i cesto mogu da pomisle da ih juri neko cudiviste ili da leze na mekoj travi a one se ustvari nalaze u prometnoj guzvi. mnogo mladih ljudi je poginulo bas zbog tog flesh-back-a koji se javlja usled konzumiranja ekstazija ili LSD

Necu te vise daviti ali jos jednu stvar moras da znas to je da cesto osobe koje konzumiraju LSD ponekad kad imaju dobre halucinacije mogu da pogledaju kroz prozor i vide meku travu i hoce da skoce na nju a u stvari se nalaze na desetom spratu u nekoj zgradi i sama mozes da zamislis koje su to posledice
 
Imam jos gore iskustvo sa drugaricom...Prvo im zapreti, ali 100 posto ozbiljno da ces reci roditeljima njihovim...a posto to nece sigurno upaliti, stvarno i reci roditeljima, to je jedini nacin...jer ako na ovu pretnju ne prestanu i ne pristanu da prestanu, ti, a ni one same, niste vise u mogucnosti da resite same problem
Ako te interesuje jos nesto, i imas neka pitanja vezana za to, posalji privatnu poruku...
Pozzz...:bye:
 
ОВА ТЕМА ЈЕ ( НАЖАЛОСТ ) УВЕК АКТУЕЛНА

Имао сам ја слична искуства са једном девојком пре око две године, којој сам покушао да помогнем да се скине са дрога, углавном вутре и пилула али је то ишло много тешко. Пошто је тада била малолетна, нису хтели да је приме на разговор ни у Драјзеровој, где је институт за болести зависности а родитељима није смела да каже. Ја сам инсистирао на томе да им каже али су они то ипак сазнали много касније када је све већ било касно, када је била пунолетна и одбијала је да оде на лечење. Данас не знам ни да ли је жива а могу само да жалим што нисам рекао њенима док су још могли да утичу на њу и док није отишла у.....

Наравоученије___ треба рећи родитељима док је проблем још могуће средити а ту нема пуно времена за размишљање.


6771i9.jpg
 
Dve drugarice su pocele da koriste eksere!Ne znam kako da im pomognem.Ako imate neku ideju,moguci nacin,samo napisite molim vas,jer kako su pocele pasce na samo dno.Hvala unapred,a ako hocete da se dopisujete moj mail je hasanaginica2002@yahoo.com!Marina iz Kikinde :( :?:[/QUOTE

Resenje za ovakav problem sigurno neces naci na ovom mestu..pokusaj da im objasnis,to naravno nista nece pomoci,ja ti samo savetujem da se odaljis od njih i to je to!:)
 
Dve drugarice su pocele da koriste eksere!Ne znam kako da im pomognem.Ako imate neku ideju,moguci nacin,samo napisite molim vas,jer kako su pocele pasce na samo dno.Hvala unapred,a ako hocete da se dopisujete moj mail je hasanaginica2002@yahoo.com!Marina iz Kikinde :( :?:[/QUOTE

Resenje za ovakav problem sigurno neces naci na ovom mestu..pokusaj da im objasnis,to naravno nista nece pomoci,ja ti samo savetujem da se odaljis od njih i to je to!:)

Hej, to je toliko zlo...One imaju problem, treba ga resiti, i tebi ce se desavati lose stvari, pa bi trebalo da bude neko tu za tebe...Zamisli kako bi za njih bilo da ih prijatelji ostave, umesto pokusaju da pomognu...
Ovo je tako malogradjansko i povrsno razmisljanje...
 
Dve drugarice su pocele da koriste eksere!Ne znam kako da im pomognem.Ako imate neku ideju,moguci nacin,samo napisite molim vas,jer kako su pocele pasce na samo dno.Hvala unapred,a ako hocete da se dopisujete moj mail je hasanaginica2002@yahoo.com!Marina iz Kikinde :( :?:


Jedino resenje je motku pa udri,prebi stoku i zapreti im da ces im kicmu polomiti sledeci put budu li sta probale a ako kazu nekom prijavices ih roditeljima i muriji! aj sad kolega!
 
Jedino resenje je motku pa udri,prebi stoku i zapreti im da ces im kicmu polomiti sledeci put budu li sta probale a ako kazu nekom prijavices ih roditeljima i muriji! aj sad kolega!
Hm... Originalni post je iz 2003., a ti sada daješ odgovor... Njih verovatno već uveliko tuku lopatom u Crnoj reci, ili tako nekom centru :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top