Kondoliza Rajs

Truman

Elita
Poruka
22.709
Dakle sta je potrebno pa da zena koja je jos i crnkinja postane tako visok sraf u americkoj administraciji? Za razliku od Busa deluje inteligentno, a i dobro izgleda.
Dajte svoje utiske o njoj...
 
bush_fooledagain.gif


Pažljivo prevedite sa englskog da bi ste saznali šta je u stvari žalila...
 
Truman:
Dakle sta je potrebno pa da zena koja je jos i crnkinja postane tako visok sraf u americkoj administraciji? Za razliku od Busa deluje inteligentno, a i dobro izgleda.
Dajte svoje utiske o njoj...

Ако ти она добро изгледа, онда се што прије провјери вид. Требаће ти највјероватније тегле. :shock:
 
Truman:
Dobro ajde, to je stvar ukusa. Interesovalo me je kako je dosla do ovako visoke pozicije drzavnog sekretara i uopste sta mislite o njoj...

Драго ми је да је црнкиња успјела да се тако високо попне у америчкој администрацији. А што се осталог тиче, о њој немам појма.
 
Jeste, Kondi je igrac. Dete s kraja ere segregacije (ali one najgore, Misisipi, valjda). Porodica; obrazovanija crnacka klasa u tom belom nacizmu tada. Stoji u posebnim redovima za crnce (i to pamti kao tekovinu americkog DS-a, izvorno robovlasnicke stranke i uporista rasista na Jugu donedavno, otud Kondoliza republikanac). Ali je roditelji obrazuju po meri establismenta, klavir, francuski, ostalo... Dobar student (neki Ajvi Lig-faks, ne znam koji), tuce glupave vaspovske belce u "njihovim" disciplinama. Dalju karijeru ne znam precizno, no nije ni bitno. Ovo su osnove.
 
Sunchaser:
Jeste, Kondi je igrac. Dete s kraja ere segregacije (ali one najgore, Misisipi, valjda). Porodica; obrazovanija crnacka klasa u tom belom nacizmu tada. Stoji u posebnim redovima za crnce (i to pamti kao tekovinu americkog DS-a, izvorno robovlasnicke stranke i uporista rasista na Jugu donedavno, otud Kondoliza republikanac). Ali je roditelji obrazuju po meri establismenta, klavir, francuski, ostalo... Dobar student (neki Ajvi Lig-faks, ne znam koji), tuce glupave vaspovske belce u "njihovim" disciplinama. Dalju karijeru ne znam precizno, no nije ni bitno. Ovo su osnove.

Kondoliza Rajs je iz Alabame.Rodjena je 1954. godine u za americke prilike porodici srednje klase(otac joj je bio svestenik a majka ucitlejica).Uvek je bila uvek odlican djak tako da je dobila stipendiju i upisala univerzitet Alabama na kome je diplomirala na pravima.Za vreme studija bila je veliki borac protiv rasizma koji je drmao jug amerike tih godina a najbolju prijatlejicu su joj ubili pripadnici Kju-Kluks Klana (zapalili je u pozaru).
U poslovima kojim se bavila(bila je advokat a kasnije javni tuzilac specijalizavan za problematiku bezbednosti) a od samog pocetka je postizala izuzetne razultate koji su bili toliko dobri da se sa njom nisu mogli porediti ni diplomci za Harvarda ili Jeila.
Kasnije je doktorirala iz oblasti "Nacionalne bezbednosti".
Nije nikad bila profesionalni politicar(nikad se nije kandidovala na na jednim izborima) a na mesto sekretara za nacionalnu bezbednost imenovana je kao strucnjak.
Kondoliza je odlican primer nekog ko stize u zvezde a da nije iza sebe imao mnogo podrske niti nekog ko je gura.
Sve ovo znam slucajno jer sam pre nekog vremena gledao emisiju o njoj na BBC prime.
 
Iron Lord:
Pa što bre da zbog tih svojih Mississippi trauma iz detinjstva iskaljuje bes na druge koji ne što ne znaju gde je Mississippi nego ih i baš briga?

Па то је друга ствар већ... Али није она дошла као чедо Афирмативне акције у политику, него се као млада стручно усмерила на СССР-студије (Џозеф Корбел, отац Олбрајтове, јој је био ментор), па је радила још код деда-Буша као неки саветник. Мада не схватам баш најбоље ову анти-Буш хистерију (не твоју, ово је добра опаска) него генерално... Од америчких либерала, геј-лобиста и сличних, који плачу за Клинтоном и чекају да Хилари дође (а ево је '08, ако се опет нека срећна околност не окрене на страну републиканаца) па да опет "хуманитарно и принципијелно" бомбардује по свету (клинтонисти су ту много одвратнији, јер с*ру о "принципима" и успут постане бело црно и обрнуто - случај нас Срба, нема шта да ти објашњавам кад знаш и сам). Ту су и ови покварени Европљани, којима су клинтоноидни ДС-овци са Источне обале једнојајчана браћа. да и не говорим о клинцима који машу Че Гевриним барјацима, готиве Чавеза и остале, а уствари некритички ударају у Клинтонове таламбасе (ту је Сорош цар те приче и марифетлука, пола америчке леве опозиционе сцене је већ купио, а да ни сами не знају). Мислим, Буш је понаправљао свашта (уствари више ови око њега, дуга прича), Ирак је злочин и срамота (и ту је Империја и кренула низбрдо, ако, пост-амерички свет је већ реалност и питање године или дана, јер нема више "суперсиле", него "прве међу силама")... Али сви заборављају да Буш жање оно што је "добри Клинтон" посејао. Нико се не сећа 2000 и његове много умереније спољнополитичке платформе. Писао сам о томе, не бих више... Прагматично, за нас Србе је био мелем на рану (идем толико далеко да тврдим да Србија није и ДЕФИНИТИВНО разбуцана једино зато што се републиканци нису тиме бавили; да је Кери победио 2004, или Гор 2000, данас би имао 16 "новоослобођених нација" на ово мало Србијице, Косово, Војводина... биле би античка историја, РС би се одржала можда тек као сурово окупирана територија). Писао сам и о томе, знаш шта мислим. Ајде, чекам реплику, па да вас напуштам. Одох да поздравим рају на Амбасади.
 
_Milanche_:
Kondoliza Rajs je iz Alabame.Rodjena je 1954. godine u za americke prilike porodici srednje klase(otac joj je bio svestenik a majka ucitlejica).Uvek je bila uvek odlican djak tako da je dobila stipendiju i upisala univerzitet Alabama na kome je diplomirala na pravima.U poslovima kojim se bavila(bila je advokat a kasnije javni tuzilac specijalizavan za problematiku bezbednosti) a od samog pocetka je postizala izuzetne razultate koji su bili toliko dobri da se sa njom nisu mogli porediti ni diplomci za Harvarda ili Jeila.
Kasnije je doktorirala iz oblasti "Nacionalne bezbednosti".
Nije nikad bila profesionalni politicar(nikad se nije kandidovala na na jednim izborima) a na mesto sekretara za nacionalnu bezbednost imenovana je kao strucnjak.
Kondoliza je odlican primer nekog ko stize u zvezde a da nije iza sebe imao mnogo podrske niti nekog ko je gura.
Sve ovo znam slucajno jer sam pre nekog vremena gledao emisiju o njoj na BBC prime.

Јесте, али уписала је те студије о СССР, на Корнелу или негде (то где јој је отац ове злочиначке краве Олбрајтове био ментор - мада за њега - Џ.Корбела - кажу да је био просрбин, јер су их Срби спасили у рату). И имала је неког да је гурне (Кондолиза), не иде се ни на место председника месне заједнице без лобирања, мој Миланче, ухватила је она конце код Корбела, то је стара школа дипломатије (само Амери изаберу паметне,, углавном а наши послушне али страначки одане... а још ако су из кућа Истакнутих Другова, нема ограничења).
 
Pa normlano ja je imala nekog da je gurne i da nista nema bez lobiranja samo sto je u Americi i svakoj ozbiljnoj zemlji potrebno da imas kvalitet+da te neko gurne dok kod nas kvalitet nije presudna kategorija-ne moras ga posedovati.
Istina valjda ce i kod nas to poceti malo da se menja jer je i kod nas to ipak funkcionisalo na normlanim principima do negde pocetka 90-ih a onda su novi revolucionari stupili na scenu 90. i 00.
Pa ko uzjase njegovo je...to je samo malo pojasnjanje da ljudi nekako pogresno ne protumace guranje Kondolize sa ovim kako bi to ovde bilo.
 
Da nije rasa u pitanju C.R.nikad nebi bila US. S.of S. danasji predsednici SAD. ne gledaju na rasu, a u ovom momentu Crncima odgovra, (podseca me)...prije sto se Jugoslvija rasplete, hrvati i Siptari su bili predsednici Jugosavije!...
 
S.Sindjelich 2:
Da nije rasa u pitanju C.R.nikad nebi bila US. S.of S. danasji predsednici SAD. ne gledaju na rasu, a u ovom momentu Crncima odgovra, (podseca me)...prije sto se Jugoslvija rasplete, hrvati i Siptari su bili predsednici Jugosavije!...
Cudno, a mene upravo asocira ne nesto drugo, i zato je i za mene misterija otkud bas jedna Crnkinja?
Ako ste citali knjigu " Miseter Prezident" od Edgara Valasa, gde je pisac (kroz radnju romana) upravo postavio hipoteticko pitanje, da li crnac moze biti predsednik SAD?
Navodno, u avionskom nesreci gine predsednik, a potpredsenik koji je crnac, automatski zauzima njegovo mesto i postaje predsednik. Trebalo bi pisati strane i stane da bih docarala koliko je tog nesrecnika sve kostala ta funkicija, koju cenu je platio, porodica mu se razorila.........a na samom kraju njega jos optuzuju i sude mu nekim izmisljenim tackama optuznice, da bi on sam rekao (ne secam se tacno koliko je tih tacaka bilo, recimo neka je pet) "vi meni ustvari sudite po sestoj tacki a to je sto sam crnac" tako nesto.
Secam se da je pisac proveo cak 7 godina u Beloj kuci da verno docarao citaocima svoj roman.
Dakle, ili se mnogo sta promenilo u svesti Amerikanaca, ili je nesto drugo u pitanju, ne znam...
 
ma nije Kondoliza prva koja je dospela tako visoko u americkoj politici,pa Pauel je bio crnac takodje a pre toga je bio sef americke vojske.Sekretara u drugim oblastima je bilo crnaca jos odavno...
Nije logicno da predsednik amerike postane crnac zato sto crnci u americi cine malo vise od 10% populacije...Belci su ogromna vecina u Americi a tako ce ostati i u narednim decenijama (mozda i zauvak) i iz vecinske rase doalzice predsednik i narednih mandata.
 
Plava Bilja:
Cudno, a mene upravo asocira ne nesto drugo, i zato je i za mene misterija otkud bas jedna Crnkinja?
Ako ste citali knjigu " Miseter Prezident" od Edgara Valasa, gde je pisac (kroz radnju romana) upravo postavio hipoteticko pitanje, da li crnac moze biti predsednik SAD?
Navodno, u avionskom nesreci gine predsednik, a potpredsenik koji je crnac, automatski zauzima njegovo mesto i postaje predsednik. Trebalo bi pisati strane i stane da bih docarala koliko je tog nesrecnika sve kostala ta funkicija, koju cenu je platio, porodica mu se razorila.........a na samom kraju njega jos optuzuju i sude mu nekim izmisljenim tackama optuznice, da bi on sam rekao (ne secam se tacno koliko je tih tacaka bilo, recimo neka je pet) "vi meni ustvari sudite po sestoj tacki a to je sto sam crnac" tako nesto.
Secam se da je pisac proveo cak 7 godina u Beloj kuci da verno docarao citaocima svoj roman.
Dakle, ili se mnogo sta promenilo u svesti Amerikanaca, ili je nesto drugo u pitanju, ne znam...
u naj krace vreme...odgovor je, raspad Jugoslavije!...
 

Back
Top